bifikirbifikir
Xiaomi

Xiaomi

Xiaomi Hakkında

Logosundaki “Mi” kalıbıyla akıllarda yer edinen teknoloji devi Xiaomi, “Mobile Internet” kelimelerinin kısaltmasından türetilmiştir. Şirket, kurulduğu ilk yıllarda imkânsız gözüken birçok farklı engelle karşılaşıp hepsini başarıyla aştığından, şirket yetkilileri tarafından imkânsız görevler anlamına gelen “Mission Impossible” motto’suyla da anılmaktadır.

30’dan fazla ülkede her geçen gün giderek yaygınlaşan Xiaomi, yayıldığı girdiği her ülkede herkesin teknolojik ürünlere uygun fiyata erişebilme ilkesini benimsiyor, projelerini ve çalışmalarını da bu doğrultuda gerçekleştiriyor. Son teknoloji ve yüksek kalitede üretilen birçok ürünü tüketicinin beğenisine sunan Çin devi, akıllı telefondan giyilebilir cihazlara, kullanışlı robot süpürgeden sağlıklı diş fırçalarına kadar ürün yelpazesine bir yenisini daha ekleyebilmek için büyük bir özveriyle AR-GE işlemlerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

Xiaomi’nin resmî araştırmasında 2021’in 2. çeyreğinde yayınlanan bir grafiğe göre küresel akıllı telefon sevkiyatında 2. sıraya kadar yükselen firma, pazardaki payında da yıllık %35,9 büyüme sağlamıştır. 12 milyon akıllı telefon satışıyla büyük bir ivme yakalayan marka, nesnelerin interneti olan IoT alanında da yıllık %93,8 büyüme kaydetmiştir.

Sürdürülebilirlik prensibini temel olarak benimseyen teknoloji devi; bu anlayışı çıkardığı her üründe de uygulamaya devam ediyor. Yollarda her geçen gün görmeye alışık olduğumuz elektrikli scooter’larla ulaşımın kolaylaşmasına yardımcı olan Xiaomi, ürettiği farklı özellikteki scooter modelleriyle çevreyi korurken bir yandan da her yaş grubundan insanın gönlünü kazanıyor. İşe, okula ve sevdikleriyle buluşmaya giderken hemen hemen herkesin kullanmaktan keyif aldığı bu pratik ulaşım aracı, kısa sürede İstanbul sokaklarının da vazgeçilmezi haline geldi. Xiaomi inovasyonlarıyla göz kamaştırırken pratik, ekonomik ve kullanışlılığıyla da gündelik hayatın bir parçası olmayı başarmıştır.

Yorumlar
12.11.2021 - 14:04
Telefonun beni mutsuz eden tek yanı ağırlığı oldu. Bunun dışında gerçekten tartışmaya kapalı denebilecek kadar iyi bir telefon. Ekran ve ekran yenileme hızı muazzam. Arka tarafta yer alan küçük ekran arka kameraları kullanarak çok yüksek kalitede selfie fotoğraflar çekmenize olanak veriyor ve gece çekimi dahil kamerası gerçekten inanılmaz iyi. 120 Hz yenileme hızında kullanmama rağmen pil ömrü çok da tatmin edici düzeyde. Kamera çıkıntısı gerçekten fazla ancak elinizdeki telefonun o gün için dünyanın en iyi fotoğraflarını çektiğini bildiğinizde "Daha ne olmasını bekliyorsun ki?" diye sormadan edemiyorsun. Kutusundan çıkan kılıf ile kullandığınızda kamera çıkıntısı sorun olmaktan da oldukça sizi kurtarıyor.
* Bu yorum Xiaomi Mi 11 Ultra için yapılmıştır.
28.10.2022 - 10:10
Xiaomi, dünyanın en hızlı Unicorn (1 milyar dolar değerleme) ünvanına sahip olan şirketi oldu. Bununla da kalmayıp Çin üretimi ürünlerin genel olumsuz algısını da yıkmayı başardı. Akıllı cep telefonlarından scootera, elektrikli bisikletten robot süpürgelere kadar dünyada alanında yer edinmiş birçok üründe hem yer hem de söz sahibi artık.
* Bu yorum Xiaomi Markası için yapılmıştır.
21.11.2021 - 19:18
Bence Türkiye şartlarında fiyat / performans bakımından, fiyatına en yaraşır telefon. Dizayn, pil performansı, işlemci hızı ve hele ki kamera olarak gerçekten çok iyi bir telefon. Piyasadaki hiçbir telefondan (hele ki fiyat aralığında) geri kalır bir yanı yok.
* Bu yorum Xiaomi 11T Pro için yapılmıştır.
09.07.2022 - 16:10
İşlemci hızı ortalamanın üstünde fakat pil sorunu bazen can sıkıcı bir hal alabiliyor. Fiyat/fayda açısından baktığımızda gayet mantıklı bir tercih olarak duruyor.
* Bu yorum Xiaomi Redmi Note 10 PRO için yapılmıştır.
05.02.2022 - 02:09
Hem kompakt hem de fiyatı ölçütünde verdiği performans ile oldukça tatmin edici bir cihaz. Uzun süredir büyüyen cep telefonları ekranları kaynaklı tablet bilgisayar kullanmazken, bu cihaz çantama ek bir cihaz olarak girdi. Fiyat / performans olarak da bence oldukça iyi seviyede.
* Bu yorum Xiaomi Pad 5 için yapılmıştır.
05.02.2022 - 02:25
Verdiğiniz para karşılığında çok bir şey beklemiyorken aslında ne kadar da çok şey bulacağınızı göreceğeniz bir saat. Hem tasarım, hem şarj süresi hem de fayda olarak parasını hak ediyor.
* Bu yorum Xiaomi Mi Watch Akıllı Saat için yapılmıştır.
01.04.2021 - 17:02
Başta tasarım ve pil performansı ile kullanmaktan son derece keyif aldığım bir telefondu. Tek handikapı görece büyük pilinden kaynaklı ağırlığıydı.
* Bu yorum Xiaomi Mi 10 Pro için yapılmıştır.
24.12.2022 - 13:07
Başlangıç aşaması olarak lanse edilmiş olsa da bu bileklik, bence akıllı bir saatten bekleyeceğiniz şeylerin yarısından fazlasını yapmaya mahir bir bileklik. Hele ki spor ve hareket motivasyonu için bu tarz bir alet satın alacaksanız, özellikle de uzun şarj süresi, sağlamlığı ve suda da kullanılabilir olması ile muazzam seviyede iş görür.
* Bu yorum Xiaomi Mi Band 5 Akıllı Bileklik için yapılmıştır.
19.06.2022 - 16:45
Kelimenin tam anlamıyla bir fiyat performans ürünü denilebilecek bir telefon.
* Bu yorum Xiaomi Redmi Note 10 PRO için yapılmıştır.
29.03.2023 - 18:39
Xiaomi, son yıllarda hızla büyüyen ve dünya genelinde tanınan bir teknoloji şirketidir. Şirket, akıllı telefonlar, akıllı ev cihazları, dizüstü bilgisayarlar, televizyonlar, fitness bileklikleri ve diğer birçok teknoloji ürünü üretmektedir.

Kişisel görüşüm, Xiaomi'nin kaliteli ürünler ürettiği ve uygun fiyatlarla müşterilerine sunduğudur. Xiaomi, son derece rekabetçi bir fiyat noktasında çok sayıda özellik ve işlev sunan birçok ürün sunuyor. Ayrıca, Xiaomi'nin özellikle akıllı telefonlarda sunduğu donanım ve yazılım özellikleri oldukça iyi ve kullanıcı dostu.

Ancak, her şirket gibi Xiaomi de bazı dezavantajlara sahip olabilir. Örneğin, bazı kullanıcılar Xiaomi'nin yazılımındaki özelleştirmeleri beğenmeyebilir veya bazı ürünlerde kalite sorunları yaşayabilirler. Bununla birlikte, genel olarak Xiaomi markasını, kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleriyle başarılı bir teknoloji şirketi olarak görüyorum.
* Bu yorum Xiaomi Markası için yapılmıştır.

Xiaomi 

Uygun fiyatlar ile kaliteli ürünlere sahip olmak hemen hemen herkesin ihtiyaç duyduğu şeydir. Durmadan gelişen teknolojiler sayesinde markalar hayal ettiklerimizden çok daha ötesini vadeden cihazlar satışa sunmaktadır. Fakat bu teknolojik cihazların fiyatları da bir o kadar astronomik olabilmektedir. Bazı markalar üstün kalite ürünlerin uygun fiyatlarla da satışa sunulabileceğini kanıtlama vizyonuna sahiptir. Tüm dünyada çok sadık bir müşteri kitlesine sahip olan Xiaomi de bu markalardan bir tanesidir. Çin temelli bir elektronik şirketi olan Xiaomi markası hakkında bilgi edinmek, markanın bugüne kadar elde ettiği başarıyı anlamak ve tercih edebilmek açısından oldukça önemlidir.

Günümüzde lider elektronik markalarından bir tanesi olmayı başarmış olan Xiaomi oldukça geniş bir ürün skalasına sahiptir. Yalnızca tasarlamış olduğu üst düzey akıllı telefonlar ile değil, aynı zamanda tablet ve diğer akıllı cihazlarıyla da büyük bir memnuniyet elde etmiştir. Ülkemizde de en çok tercih edilen markalardan bir tanesi olmasının sebebi kalitesinin yanı sıra ürünlerinin hemen hemen hepsinin oldukça erişilebilir olmasıdır. Tüketicilerin aklında oluşan Xiaomi markası iyi mi sorusunun cevabı markanın ülkemizdeki popülerliği ile yanıtlanabilir.

Xiaomi markasını bu kadar güçlü yapan bir diğer unsur da ürünlerini farklı segmentlerde tasarlıyor ve satışa sunuyor olmasıdır. Böylece her kesimden insan için ve her zevke hitap eden ürünler bulmak mümkündür. Ayrıca piyasaya sunmuş olduğu alt markalar da bir o kadar beğenilmiş ve büyük bir başarı elde etmiştir. Xiaomi alt markaları arasında Redmi ve POCO markaları bulunmaktadır. Ülkemizde de satışa sunulan bu markalar da kullanıcılardan aldıkları yorumlar ile kalitelerini kanıtlamıştır. Ülkemizin teknoloji pazarında kendine oldukça güçlü bir yer edinmiş olan Xiaomi markası ve ürünleri hakkında detaylı bilgi edinmek için okumaya devam edebilirsiniz.

Xiaomi Markası Hakkında

Bir Çin şirketi olan Xiaomi günümüzde yüzden fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Xiaomi, 2010 yılının Nisan ayında, eski Kingsoft CEO'su Lei Jun tarafından kurulmuştur. Şirketin amacı, Google için Android tabanlı yeni bir özel ROM oluşturan bir yazılım şirketi olmaktadır. Her ne kadar sektöre oldukça geç bir giriş yapmış olsa da, markanın amacı Android’in henüz sunmadığı ek işlevsellikler ve kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzü sağlamaktır. Xiaomi’nin kuruluş ekibinin oluşturduğu ROM olan MIUI, büyük bir başarı elde etmiş ve birçok cihazda kullanılmaya başlanmıştır. 2013'ün sonu itibarıyla Xiaomi'nin dünya çapında 30 milyondan fazla MIUI kullanıcısı olmuştur. Bu da sektöre yeni atılmış bir marka için başarı hikayesi denilebilir.

İlk Xiaomi cep telefonu 2011 yılında satışa sunulmuştur. Xiaomi Mi 1'in piyasaya sürülmesinden sonra şirket 400 milyondan fazla kullanıcı kazanmıştır. 2012 yılında ise Xiaomi Mi 2 modeli kullanıcılara tanıtılmıştır. Markanın son iki harfi olan “Mi”, hem mobile internet hem de İngilizce’de mission impossible yani imkansız görev anlamına gelmektedir. Marka bu görevin imkansız olmadığını elde ettiği ezici başarı ile kanıtlamıştır.

Xiaomi markası akıllı telefonlar, donanım ve yazılım ürünleri, dizüstü bilgisayarlar, kulaklıklar, hoparlörler, ev aletleri, çantalar, ayakkabılar, elektrikli scooter’lar, tüketici elektroniği ve diğer birçok ürünü tasarlamakta, üretmekte ve satmaktadır. On sekiz binden fazla çalışanı olan Xiaomi Corp., ürünleri dünya çapında 100'den fazla ülke ve bölgede bulunan bir Fortune 500 şirketidir. Apple, Samsung ve Huawei ile birlikte en büyük internet şirketlerinden biri ve dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Ayrıca Forbes'a göre, dünyanın en büyük 2000 kamu şirketinden bir tanesi ve En Saygın Şirketlerden biri olarak kabul edilmektedir.

Xiaomi Cep Telefon Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Xiaomi cep telefonu modelleri ile dikkat çeken başarılı bir markadır. Çok güçlü bir Android deneyimi sunan marka geliştirdiği ürünler ile kullanıcıların beğenisini kazanmıştır. Her zaman daha da geliştirdiği yeni modelleri sayesinde teknolojik gelişmeleri takip etmekte ve kullanıcılarını memnun etmektedir. Kullanıcılar tarafından yapılmış olan Xiaomi cep telefonu yorumları markanın ürünlerinin oldukça kolay kullanılabildiğini, güçlü bir donanıma sahip olduğunu ve kamera özelliklerinin çok gelişmiş olduğunu göstermektedir. Xiaomi cep telefonu modelleri ve fiyatları müşteri memnuniyetini garanti etmektedir. Eğer siz de Xiaomi cep telefonu satın almak konusunda kararsız kaldıysanız ürünler hakkında daha detaylı bilgi edinerek kendiniz için uygun modeli kolayca tespit edebilirsiniz. Ürünleri incelemek için en iyi Xiaomi cep telefonları listemize bir göz atabilirsiniz.

  • Xiaomi Mi 11 Ultra234 gram ağırlığında olup çift SIM kullanımını destekleyen telefonda 5nm Snapdragon 888 işlemci ile birlikte sekiz çekirdekli Kryo 680 CPU ve Adreno 660 GPU bulunuyor. Bu kombinasyonun, piyasada bulunan telefonlar arasında en güçlü kombinasyonlardan biri olduğunu söyleyelim.

  • Xiaomi 12 Pro5G bağlantı teknolojisinin kullanılabildiği cihaz 204 gram ağırlığında ve 8,2 milimetre kalınlığında. Ekranda Gorilla Glass Victus kullanılmış; arka kasa cam, çerçeve ise alıştığımız üzere alüminyum. Xiaomi 12 Pro 6,73 inçlik boyutuyla kullanıcılara geniş bir ekran sunuyor. LTPO AMOLED teknolojisiyle üretilen ekran 120 Hz’ye kadar yenileme hızı ve maksimum 1500 nit parlaklık vaat ediyor.
  • Xiaomi Mi 11 Pro: 6,81 inç boyutundaki ekranıyla film izlerken ya da oyun oynarken keyifli bir deneyim yaşamanızı sağlayacak telefon, 67W enerjiyle hızlı şarj edilebilen 5000 mAh gücünde bir bataryaya sahip. 208 gram ağırlığındaki Xiaomi Mi 11 Pro’nun IP68 sertifikası vardır.
  • Xiaomi Redmi K40 Pro+Çift SIM’i destekleyen Redmi K40 Pro+ 196 gram ağırlığında ve 6.67 inç boyutunda. IP53 sertifikası bulunan cihaz toza ve su sıçramalarına karşı korumalı. Süper AMOLED ekranıyla cihaz 120 Hz’e kadar çıkabilen yenileme hızı ve maksimum 1300 nit parlaklık sunuyor. Ekran ayrıca Corning Gorilla Glass 5 ile korunuyor. Telefonda yer alan parmak izi okuyucu sensör, telefonun yan kısmında yer alıyor.
  • Xiaomi Mi 10T Lite: Xiaomi, Mi 10T Lite akıllı telefon modelini Eylül 2020’de tanıttı. Android 10 işletim sistemiyle gelen, çift SIM kart kullanımını ve 5G’yi destekleyen telefonun özelliklerine bakalım. Xiaomi Mi 10T Lite’da 8 nm mimarisine sahip sekiz çekirdekli Snapdragon 750G işlemci kullanılıyor. Telefonun grafik destekçisi ise Adreno 619.
  • Xiaomi 11T: 203 gram ağırlığında olup çift SIM kullanımını destekleyen telefonda 6nm MediaTek Dimensity 1200-Ultra işlemci kullanılmış. Dimensity 1200, yapılan performans testlerinde Snapdragon 888 kullanılan 11T Pro’ya kıyasla daha düşük performans sergilemiş görünüyor ancak segmentleri farklı olduğundan bu zaten beklenen bir durum. Xiaomi 11T’de sekiz çekirdekli CPU ve dokuz çekirdekli Mali-G77 GPU bulunuyor.

Xiaomi 11T markanın en çok beğenilen modelleri arasında başı çekmektedir. Özellikle gelişmiş yapay zeka kamerası ve Cinemagic teknolojisi sayesinde muadillerinin çok daha üstünde bir kamera kalitesine sahiptir. Görüntü kalitesi ve ses kalitesi sayesinde mükemmel videolar çekmenizi sağlar. Üçlü kamerası sayesinde çektiğiniz tüm fotoğrafların tıpkı gözünüzle gördüğünüz kadar kaliteli olmasına imkan tanımaktadır. 108 MP kamerası sayesinde siz de en özel anlarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. 120 derece geniş açı modu sayesinde mükemmel manzara fotoğrafları çekebilirsiniz. İşlemcisi sayesinde Xiaomi 11T telefonunuzdan üç kat daha hızlı bir şekilde yanıt alabilirsiniz. Ayrıca turbo charge özelliği sayesinde yalnızca yarım saat gibi kısa bir süre içerisinde cihazınızı %100 şarj edebilirsiniz.

Xiaomi Mi 10T Pro da gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz güçlü modellerden bir tanesidir. Ayrıca güncel akıllı telefon fiyatlarına kıyasla da oldukça bütçe dostu bir üründür. 108 MP ve 64 MP olmak üzere son derece güçlü kamera özelliklerine sahiptir. Ultra geniş açılı fotoğraflar çekebilirsiniz. Ayrıca birbirinden kaliteli videolara sahip olabilirsiniz. 5000 mAh kapasiteli pili sayesinde akıllı telefonunuzu çok uzun bir süre boyunca kullanabilir ve sürekli olarak şarj etmek zorunda kalmazsınız.

Çok da uygun fiyatlı ürünler bulabileceğiniz Redmi telefonlar da oldukça gelişmiş özellikleri ile dikkat çekmektedir. Redmi Note 10 Pro gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz oldukça kaliteli bir üründür. 108 MP kameraya sahip olan cihaz uygun fiyatına rağmen beklentilerinizin çok daha üstünde bir kullanım sunmaktadır. Ayrıca 8 MP, 5 MP ve 2 MP olmak üzere üç farklı kameraya daha sahiptir. Eğer fotoğraf çekmek sizin için önemliyse ve akıllı telefon için çok yüksek meblağlar vermek istemiyorsanız Redmi Note 10 Pro’ya güvenebilirsiniz.

Xiaomi Tablet Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Xiaomi markası tarafından üretilen ve tüketiciler tarafından oldukça beğenilen ürünlerden olan Xiaomi tablet modelleri hem gelişmiş özellikleri hem de bütçe dostu fiyatları ile dikkat çekmektedir. Xiaomi tablet mi pad 5 bir tablette aradığınız tüm özellikleri ve çok daha fazlasını kullanıcılarına sunarken aynı zamanda uygun fiyatı ile alım kolaylığı sağlamaktadır. Hem eğlenmek hem de çalışmak için ideal bir ürün olan Xiaomi tablet mi pad 5 şu an 5.500 TL’den satışa sunulmaktadır. Xiaomi tablet fiyatları ürünün sunduğu gelişmiş özelliklere kıyasla oldukça uygundur.

Xiaomi Pad 5 on bir inçlik oldukça geniş bir ekrana sahiptir. Son derece ince ve bir o kadar da şık bir tasarıma sahip olan cihaz kullanıcılarına kullanım kolaylığı sunmaktadır. Yüksek çözünürlüklü ekranında bir milyondan fazla renk elde edilmektedir. Oldukça gerçekçi görüntüler sunduğundan dolayı hem sevdiğiniz dizi ve filmleri seyretmenizi kolaylaştırır hem de oyunlarınızı çok daha keyifli bir şekilde oynamanızı sağlar. Güneş ışığı ekranı sayesinde güneşli günlerde bile cihazınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca mavi ışıklı özel ekranı uzun süreli kullanımda gözlerinizin yorulmasını önlemektedir. 120 Hz ekran hızına sahip olan Xiaomi tablet mi pad 5 tüm işlemlerinize çok hızlı bir şekilde yanıt verir. 8720 mAh pil gücü sayesinde cihazının batarya ömrü çok uzundur. Tek şarj ile on saatten daha uzun bir süre boyunca oyun oynayabilir, on altı saatten fazla video oynatabilirsiniz. Xiaomi Pad 5 iş yapmak için de oldukça uygun bir cihazdır. Aynı anda birden fazla uygulamayı çalıştırabildiğiniz için kolaylık sağlamaktadır.

Xiaomi Elektrikli Süpürge Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Xiaomi markası tarafından üretilen ve günümüzde oldukça popüler olan ürünler arasında elektrikli süpürgeler bulunmaktadır. Xiaomi elektrikli süpürge fiyatları ve gelişmiş özellikleri kullanıcıları memnun etmektedir. Markanın en sevilen ürünlerinin başında robot süpürgeler gelmektedir. Mi Robot Vacuum-Mop hem süpürmek hem de silmek için kullanılmaktadır. Böylece tek bir ürün ile temizlik işlerinizin büyük bir çoğunluğunu halletmenizi sağlar. Tasarımında kullanılan özel navigasyon sistemi sayesinde evinizi tanır ve mobilyalarınızın yerini öğrenir. Görsel haritalama özelliği ile evinizin temizlenmesini istediğiniz yerlerini belirleyebilir ve istemediğiniz yerleri engelleyebilirsiniz. Mi Robot Vacuum-Mop dört çekirdekli bir işlemciye sahiptir. Ayrıca tasarımında bulunan vSLAM algoritması sayesinde evinizdeki değişiklikleri algılar ve kolay bir şekilde adapte olur. Mi Robot Vacuum-Mop içerisinde 200 ml’lik bir su deposu bulunmaktadır. Bu depo sayesinde evinizin yüzeylerini rahat bir şekilde temizlemenizi sağlar. Üç farklı su çıkış ayarı, temizlik amacınıza göre değişiklik gösterir. Evinizin çok kirli olduğu günlerde üst vitesi, günlük temizliklerde ise orta veya alt vitesi tercih edebilirsiniz. Dahası, Mi Robot Vacuum-Mop’un şarjı bittiği zaman kendiliğinden şarj istasyonuna geri döner ve şarj olmaya başlar. Böylece evde olmadığınız zamanlarda bile cihazınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mi Robot Vacuum Mop P de aynı şekilde silme ve süpürme işleri için kullanılır. İsteğinize bağlı olarak silme ve süpürme modunu aynı anda kullanabilir veya iki farklı modu ayrı ayrı da kullanabilirsiniz. LDS lazer navigasyona sahip olduğundan dolayı daha hızlı hareket eder. Özel uygulaması sayesinde Mi Robot Vacuum-Mop’u akıllı telefonunuz ile kontrol edebilir, temizlenmesini istediğiniz yerleri belirleyebilirsiniz.

Dikey süpürgeler de markanın çok tercih edilen ürünleri arasındadır. Mi Elektrikli Süpürge Light, oldukça hafif bir tasarıma sahiptir ve kullanım kolaylığı sunmaktadır. 50 AW emiş gücüne sahip olduğundan dolayı evinizde bulunan tüm kirleri ve toz zerrelerini rahatlıkla emer. Cihazın avantajlarından bir diğeri de güçlü pil ömrüdür. Ortalama olarak kırk beş dakika boyunca kullanılabilir ve böylece tek şarj ile tüm evinizi rahatlıkla temizlemenizi sağlar. Tasarımında bulunan fırça başlığı sayesinde bilgisayar gibi hassas cihazlarınızı bile rahatlıkla temizlemenize yardımcı olur. Ayrıca son derece sessiz bir ürün olduğundan dolayı günün her saatinde temizlik yapmanıza imkan sağlar.

Xiaomi Akıllı Ev Ürünleri Nelerdir?

Son zamanlarda Xiaomi tarafından üretilen Xiaomi akıllı ev aletleri kullanıcılar tarafından çok beğenilmektedir. Bu ürünlerin arasında Mi akıllı ayaklı vantilatör, Mi akıllı antibakteriyel hava nemlendirici, Mi home security camera, Mi air purifier ve Mi Smart Home Hub gibi oldukça kaliteli cihazlar bulunmaktadır. Bu ürünler arasında en çok tercih edilen Xiaomi akıllı antibakteriyel hava nemlendirici cihazıdır. Tasarımında kullanılan UV-C sterilizasyon sistemi sayesinde evinizdeki havanın her zaman nemli olmasını sağlar ve temiz buhar verir. Antibakteriyel hava temizleme özelliği sayesinde hem evinizde daha temiz bir hava olmasını hem de rahatlamanızı sağlamaktadır. Üstten doldurulan bir tasarıma sahip olduğundan dolayı kolay bir şekilde kullanılır. Doldurduğunuz su içerisindeki bakterileri anında öldürme özelliğine sahiptir. Çok sessiz çalışan bir cihaz olduğundan dolayı varlığını bile hissetmezsiniz ve gece gündüz rahatlıkla çalıştırabilirsiniz. Ayrıca çok şık bir tasarıma sahip olduğundan ötürü evinizin görünümüne hoş bir eklenti yapar.

Xiaomi akıllı ev cihazları arasında çok tercih edilen bir diğer ürün de Mi akıllı ayaklı vantilatör 2 Lite’dır. Özel tasarımından dolayı cihazı isterseniz ayaklı şekilde isterseniz de masanın üzerine yerleştirerek kullanabilirsiniz. Eğer klima kullanmak istemiyorsanız sıcak yaz günlerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünlerden bir tanesidir. Doksan derecelik havalandırma özelliği sayesinde oldukça büyük bir alanın havalanmasını sağlamaktadır. Ayrıca entegre edilmiş akıllı sistemi sayesinde sıcaklık kontrolü yapabilmektedir Kolay bir şekilde takılıp çıkarılabilen tasarımı sayesinde rahatlıkla temizleyebilir ve güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Dahası, Xiaomi akıllı ayaklı vantilatör 2 Lite uygulama ile uzaktan da kontrol edilebilmektedir. Üç farklı hız moduna sahip olan cihazın odanızı ne kadar serinletmesini istediğini rahatlıkla seçebilirsiniz.

Xiaomi Akıllı Aksesuarları Nelerdir?

Xiaomi markası tasarladığı aksesuarlar ile de oldukça ses getirmektedir. Özellikle akıllı saatler, bileklikler ve kablosuz kulaklıklar markanın en çok tercih edilen aksesuarları arasında gelmektedir. Akıllı telefonunuz ile kullanabileceğiniz Xiaomi Mi air kulaklık modelleri memnuniyetinizi garanti etmektedir. Xiaomi True Wireless Earphones 2 Basic güçlü pil ömrü ile dikkat çeken modeller arasındadır. Ayrıca çok uygun fiyatlı bir model olduğu için de çok tercih edilmektedir. Tek şarj ile yirmi saat gibi uzun bir süre boyunca müzik dinlemenizi veya konuşma yapmanızı sağlamaktadır. Tasarımında kullanılan iki mikrofon sayesinde yüksek bir ses kalitesi sunmaktadır. Arkaplandaki gürültüyü engelleyerek kesintisiz telefon konuşmaları yapmanızı sağlar. Ayrıca Mi True Wireless Earphones 2 Basic’i telefonunuza bağlamak da son derece sorunsuzdur.

Mi True Wireless Earbuds Basic 2 bluetooth kulaklık da tercih edebileceğiniz üstün kaliteli aksesuarlar arasındadır. Kulak içi kulaklık tasarımına sahip olan cihazın on iki saatlik pil ömrü vardır. Bu sayede gün boyunca istediğiniz zaman konuşma yapmanızı veya müzik dinlemenizi sağlar. Yüksek bağlantı performansı sayesinde oldukça güçlü bir aktarım hızına sahiptir. Böylece kesintisiz bir şekilde kulaklığınızı kullanmanızı sağlamaktadır.

Son zamanların en çok tercih edilen teknolojik aksesuarları arasında akıllı saat ve bileklikler gelmektedir. Mi smart band 5 ve Mi Smart Band 6 özellikleri ile kullanıcılarına memnuniyet garantisi sunmaktadır. Mi Smart band 6 fiyat performans ürünüdür ve bir akıllı saatten istediğiniz tüm özellikleri uygun fiyat ile sunmaktadır. 1,56 inçlik AMOLED bir ekrana sahiptir. Özellikle spor yapmak ve hayatını düzene sokmak isteyen kullanıcılar için ideal bir üründür. Otuzdan fazla spor modu sayesinde fonksiyonel bir kullanım sunmaktadır. Ayrıca kalp atış hızınızı izleyebilir ve suya dayanıklı olduğundan dolayı yüzerken de kullanabileceğiniz bir üründür. Elastik kayış bölümü rahat etmenizi sağlar. Ayrıca farklı ve çarpıcı renk seçenekleri de oldukça dikkat çekmektedir.

Daha üst segment bir ürün olan Redmi Watch 2 Lite, 1,55 inçlik bir dokunmatik ekrana sahiptir. Redmi Watch 2 Lite özellikleri oldukça üst düzey bir kullanım sunmaktadır. Özellikle yüzden fazla spor modu, su geçirmeyen tasarımı, GPS özelliği ve on günden fazla süren pil ömrü oldukça fonksiyonel bir kullanım sunmaktadır. Fildişi, siyah, mavi, kahverengi, zeytin yeşili ve pembe kayış renkleri arasından size uygun olanı tercih edebilirsiniz.

9,0

(42)

Popüler Şeyler
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro 2+ 3D

Günümüzde, teknoloji pazarının en çok rağbet gören ürünlerinden birisi de hiç şüphesiz ki robot süpürgeler....

Xiaomi Mi 11 Ultra

Nisan 2021’de piyasaya sürülen Xiaomi Mi 11 Ultra Android dünyasının en iyi kameralı telefonu olarak...

Mi Smart Air Fryer

Hem sağlıklı beslenmek istiyor hem de sevdiğiniz yiyeceklerden mahrum kalmak istemiyorsanız Mi Smart Air Fryer...

Mi Elektrikli Scooter Essential

Teknolojinin her dalına adımını atan Çin menşeili şirket Xiaomi, bu sefer de Mi Elektrikli Scooter...

Xiaomi Pad 5

2010 yılında kurulan ve son yıllarda oldukça yankı uyandıran Çin merkezli Xiaomi şirketi, yeni tableti...

Xiaomi Ürünleri

Xiaomi Smart Air Purifier 4

Xiaomi’nin imzasını taşıyan Smart Air Purifier 4, son zamanların en ön plana çıkan hava temizleyici...

Xiaomi Mi Smart Airfryer 3,5 L

Teknolojik ürünlerde uygun fiyatlı seçenekler sunması sayesinde artık pek çok eve girmiş olan Xiaomi, Mi...

Xiaomi Redmi Smart Band 2

Redmi, Çinli elektronik devi Xiaomi Corporation’un 2019 yılında resmiyet kazanmış olan alt markası. Bu marka...

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Pro

Xiaomi’nin robot süpürge modellerinden biri olan Mi Robot Vacuum-Mop Pro hem süpürge hem de paspas...

Xiaomi Elektrikli Scooter 4 Pro

Son zamanların en çok tercih edilen elektrikli scooterlardan bir tanesi olarak değerlendirilen Xiaomi Mi Elektrikli...

Mi Smart Air Fryer

Hem sağlıklı beslenmek istiyor hem de sevdiğiniz yiyeceklerden mahrum kalmak istemiyorsanız Mi Smart Air Fryer...

Xiaomi Smart Band 7

Xiaomi, 2022 yılının ortalarında Smart Band 7 isimli akıllı bileklik modeliyle kullanıcılarının huzuruna çıktı. Giyilebilir...

Xiaomi 12 Pro

12 Pro model akıllı telefon, Xiaomi’nin 2021 yılı amiral gemisi ürünlerinden biridir.5G bağlantı teknolojisinin...

Xiaomi Smart Band 7 Pro

Xiaomi’nin 2022 yılının ikinci yarısında tanıttığı akıllı bileklik modeli Smart Band 7 Pro, Smart Band...

Xiaomi Mi1S

Son yılların en popüler markalarından olan Xiaomi tarafından üretilmiş olan Xiaomi Mi1S, büyük küçük herkesin...

Xiaomi Mi 9

Mi 9, Xiaomi’nin 2019 yılında piyasaya sürdüğü amiral gemisi akıllı telefon modelidir.  Xiaomi’nin Snapdragon yonga...

Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Xiaomi Redmi Note 9 Pro, 2020 Mayıs’ta raflarda yerini aldı. Çift SIM kart kullanılabilen cihazın...

Xiaomi Redmi Note 10

Xiaomi Redmi Note 10, Mart 2016 tarihinde kullanıcıların karşısına çıktı.6.43 inçlik süper AMOLED ekranıyla...

Xiaomi Redmi Note 11

Türk kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği Xiaomi Redmi Note 11, Şubat 2022 tarihinde piyasaya çıktı.1080...

Xiaomi Redmi Note 11 Pro

Xiaomi’nin 2022 Şubat’ında piyasaya sürdüğü Redmi Note 11 Pro 108 MP çözünürlüğündeki ana kamerasıyla ön...

Xiaomi’nin Mi Vacuum Mop 2in1 ya da Essential adıyla anılan robot süpürge modeli 2200 Pa...

Daha Fazla Göster