bifikirbifikir

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro 2+ 3D

Xiaomi
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro 2+ 3D

Günümüzde, teknoloji pazarının en çok rağbet gören ürünlerinden birisi de hiç şüphesiz ki robot süpürgeler. Bu küçük yardımcılar, hayatlarımıza girdikleri günden itibaren hızla sayılarını artırıyorlar. Artık neredeyse her evde robot süpürgelere rastlamaya başladık. Bu işi en iyi yapan markalardan biri, Çinli teknoloji firması Xiaomi. Şirket ilk robot süpürgesini ürettiği 2016 yılından itibaren, yarattığı modeller ile pazarda oldukça söz sahibi. Xiaomi, devrim niteliğinde bir teknolojiye imza atarak, lazer navigasyon yerine kamera kullanan bir robot süpürge üretti. Öndeki kamerasından görüntüyü alan Xiaomi Mi Robot Vacuum Pro 2+3D, aynı zamanda VSLAM üç boyutlu grafik teknolojisi ile bu görüntüleri birleştirerek, ortamın haritasını çıkarabiliyor. Cihazın ülkemizde de 2021 yılı itibari ile satışta olduğunu hatırlatalım.

Yeni bir teknoloji ile tasarlanan Mi Robot Vacuum Pro 2+3D, şimdilik lazer navigasyon ile ölçüm yapan rakiplerine göre, haritalama konusunda bir tık zayıf görülebilir. Sistem geliştikçe ileriki modellerde bu sensörlerin muhtemelen çok daha iyi çalıştığını göreceğiz. Yine de, Tof 3D teknolojisi sayesinde engelleri önleme, çarpmalardan kaçma ve takılmayı önleme için ölçüm yapma yetilerinin hepsine sahip. Sanal duvarlar oluşturabilmesi ile de cihaz, temizlik alanını kısıtlamanıza ve belirli bir bölge için ayar yapabilmenize yardımcı oluyor. Ayrıca lazer sensör bulunmayışı, cihazı çok daha ince bir hale getirmeyi başarmış. Böylece Mi Robot Vacuum Pro 2+3D, çok daha alçak koltukların altına veya muadil yerlere kolaylıkla girebiliyor. Cihazın yüksekliği yaklaşık olarak, yalnızca 8,1 cm.

Yüksek performansa sahip Mi Robot Vacuum Pro 2+3D, tam 3000 Pa emiş gücü değerlerine ulaşabiliyor. CortexTM- A53 çip oldukça iyi bir işlemci performansı sağlıyor. 4 çekirdekli işlemci ile VSLAM algoritması birleşince ortaya harika sonuçlar çıkıyor diyebiliriz.

5200 mAh pil kapasitesi ile büyük evleri bile oldukça kolay temizleyebilen Mi Robot Vacuum Pro 2+3D, standart modda 180 dakikaya kadar çalışabiliyor.

Sadece bir süpürge olmayan cihaz, aynı zamanda mop özelliği de taşıyor. Elektronik kontrollü paspaslama sistemi sayesinde, tüm mekanı eşit şekilde ıslatıp, paspaslama niteliğine sahip. 250 ml su haznesi olan Mi Robot Vacuum Pro 2+3D, 160m2’lik bir alanı oldukça rahat paspaslayabiliyor.

Yüksek hazne girişi, yüksek verime ulaşan ana fırça ve rafine filtreleme yöntemi ile Mi Robot Vacuum Pro 2+3D, kusursuz bir temizlik için gereken ne varsa kullanıcısına sunuyor. Yine yazılımı sayesinde, günlük planlı temizlikler ve iş planları oluşturmak mümkün.

Yorumlar
03.08.2023 - 21:06
Bende de bundan var; evde 2 köpeğim var ve asla verim alamıyorum. Evet tozları topluyor ancak kafasına göre bazı yerlerde takılı kalıyor ya da kalkıp halının üstüne geliyor ve bütün toplanan toz, kir, tüy ne varsa hepsini halıda toplanmış bir şekilde bırakıyor! Evinde pelüş halı olanlara tavsiye etmem, sadece beton düz zeminde işe yarar ona da gerek yok.
8,5

(4)

Benzer Şeyler
Hoover H-GO 300

100 yılı aşkın bir süredir elektrikli süpürge üreten Hoover, robot süpürgeyi de tüketicilere sunduğu ürünler...

Arçelik RS 3121 Robot Süpürge

Teknolojinin insan hayatını kolaylaştırdığı su götürmez bir gerçek. Piyasaya sunulduğundan beri büyük ilgi toplayan ve...

Tefal RG7447 X-Plorer Serie 60

Elektrikli ev aletleri ve mutfak ürünlerinde kendini kanıtlamış köklü bir marka olan Tefal’in robot süpürge...