bifikirbifikir
Samsung

Samsung

Samsung Hakkında

1969 yılında Kore’de Samsung Group bünyesinde kurulan Samsung Electronics, kısa bir süre içinde dünyanın en büyük teknoloji üreten firmalarından biri haline dönüşmüştür. Kurulduğu yıllarda Korea Semiconductor şirketinin %50 hissesini alarak yarı iletken üretimindeki liderlik, gücüne güç kattı. 1990’ların ortalarında Samsung Electronics, dünyada birinci sınıf ürünler üretmeye kendini adayarak her alanda müşteri memnuniyetini benimsemiş ve bu çalışmalar doğrultusunda da yenilikçi adımlar atmıştır. Samsung, şu an en büyük cep telefonu ve akıllı telefon üreticilerinden birisidir.

Cesur, Öncü ve Özgün Bir Dev

Samsung Electronics, yaptıklarıyla birçok firmaya hem öncü oldu hem inovatif ürünleriyle pazara yön veren şirket haline dönüştü. Teknoloji alanında yaptığı son zamanların bazı girişimleri ve ilkleri ise aşağıdadır:

 • 2018’de QLED 8K ve dünyanın ilk modüler “The Wall” televizyonunu piyasaya sundu.
 • Sinemalar için dünyanın ilk 3D Cinema LED’ini tüketicisinin beğenisine sundu.
 • ABD (FWA) ve Kore’de (NR Mobile), dünyanın ilk 5G ağı ticari ekipmanının tedarikini yaptı.
 • Dünyanın ilk 75 inç boyutunda micro LED’ini tanıttı.

Ürettiği teknolojik ürünlerle tüm dünyada fark yaratmayı başaran Samsung Electronics, Interbrand Best Global Brands 2020 raporuna göre global marka sıralamasında en iyi 5 şirket arasında gösterilmiştir. Engelleri fırsat olarak gören marka; yeni ve bilinmeyen şeylerden korkmayarak üretimini gerçekleştirdiğinden, daha önce yapılmamışı yapıyor ve pazardaki yeni girişimleriyle teknoloji alanında çığır açmaya devam ediyor. Samsung, çıkaracağı son teknoloji ürünlerle geleceğin trendlerini yakından takip ederken standardını da hep en üst seviyede tutmayı sürdüreceğe benziyor.

Geniş uygulama marketine sahip akıllı cihazlarıyla birçok farklı hedef kitlenin yaşamına dokunan dünya devi; özgün ve bir o kadar da faydalı teknolojik ürünüyle evden okula, çalışma hayatından gündelik yaşama kadar hayatı daha da eğlenceli bir hale getiriyor.

Yorumlar
09.03.2022 - 23:53
Belli bir seviyenin üzerindeki tüm telefonlar az çok birbirine benziyor olsa da bence S21 Ultra şu an Apple 12 Pro Max'tan dahi daha dolu dolu, daha iyi bir ekrana sahip ve özellikle fotoğraf çekiminde daha iyi. Amiral gemisi bir telefondan beklenebilecek tüm özellikler var. Çok sağlam bir his veren tok bir kasası var, tasarımı güzel, çok da seri bir telefon ama benim için en güzel yanı pro bir kamera tadında harika fotoğraf ve videolar çekiyor olması. Pil ömrü ne kadar yoğun kullandığınıza bağlı olarak bir gün boyunca sorunsuz gidiyor. Tüm gün elinizde değilse 1,5 gün de dayanır.
* Bu yorum Samsung Galaxy S21 Ultra 5G için yapılmıştır.
Serhat UCAR
03.11.2022 - 23:13
Mikrofonu çok kötü. Tavsiye etmiyorum.
* Bu yorum Samsung Galaxy Buds 2 için yapılmıştır.
ÖMER AKSOY
18.11.2022 - 11:43
İşlemci hızı çok başarılı, ön kamera yeterli, arka kamera biraz daha iyi olabilirdi.
* Bu yorum Samsung Galaxy S21 5G için yapılmıştır.
Temel Gürle
09.06.2022 - 18:39
Samsung markasına ait kullandığım ilk telefonum Samsung Note 10+ oldu. Sanırım tercih edilmesi gereken en iyi model ile Samsung'a geçiş yaptım. Genel anlamda zengin özelliklere sahip bir cihaz kullanmak oldukça keyifli. Sadece alışkanlıklardan uzaklaşıp farklı arayüz ve özelliklere sahip olmak beni biraz zorladı. O da her yenilikte karşılaşılan bir durum.
* Bu yorum Samsung Galaxy Note 10+ 5G için yapılmıştır.
21.12.2022 - 18:25
Samsung Galaxy S21 Ultra 5G kullanmaktan en çok keyif aldığım cep telefonlarından bir tanesi oldu. Kamerasından, özellikle video kaydından gündüz ve gece inanılmaz keyif aldım. Bunun yanında video çekimlerinde ses kaydı sanki bir stüdyo ortamında kayıt yapmışçasına kaliteli ve temizdi. Şarj süresi kabul edilir boyutta ve eldeki hissi son derece iyiydi. Bu telefon sonrası onun selefi olan Samsung Galaxy S22 Ultra 5G'ye karar verdim. Özellikle daha evvel Galaxy Note kullanmış ve kaleminden de çokça faydalanmış olduğum için hiç düşünmeden bu telefona geçtim. Fiyatı gerçekten çok yüksek zira S21 Ultra'ya ödediğim paranın tam dört katını ödemem gerekti. Bir süre bu telefonla zevkle devam edeceğim.
* Bu yorum Samsung Galaxy S21 Ultra 5G için yapılmıştır.
21.12.2022 - 18:31
Samsung Galaxy S21 Ultra 5G sonrası aldığım ve halihazırda kullanmaya devam ettiğim son derece şahane telefon. Daha evvel Galaxy Note serisi telefon da kullanmış olduğum için bende neredeyse bağımlılık yapan kalem özelliğin bu telefonda sunulmuş olması çok yüksek fiyatına rağmen beni bu cihaza itti. Kamerası ve özellikle video çekimlerinde benim için çok önemli olam temiz ses kaydı bence çok öne çıkan artıları.
* Bu yorum Samsung Galaxy S22 Ultra 5G için yapılmıştır.
18.11.2021 - 00:16
Bir defa kendi özelinde bir telefon. Bu telefonun kendine ait bir karakteri var, şahsiyeti var. Bu sadece kalemle ilgili değil ve ancak bu cihazda hiçbir şey yapmasan dahi kalemini elinde tutmak sana enteresan bir şekilde iyi hissettiriyor. Bunun yanında özellikle kurşun kalemi ile not defterine yazmanın, daha da arttırılmış tepkime süresi ile gerçek kalemle kağıda yazmaktan bir farkı yok diyebilirim. Sadece şunu diyebilirim; bu şarj süresi ile bu kadar kendisi ile oynamak istediğiniz telefonla mutlu olmak bir parça zor. Genelde parçalı şarjı neredeyse hiç yapmam ancak bu cihaz ile araba dahil şarj fırsatı bulduğum her yerde iPhone kullanıcıları gibi priz müptezeli oldum diyebilirim. Yine de farklı ve seni kendine aşık edecek bir telefon. Keşke şarjdan sebep bu kadar çabuk küsmese...
* Bu yorum Samsung Galaxy Note 20 Ultra için yapılmıştır.
28.12.2022 - 14:30
Samsung'u, kaliteli ve kullanışlı cihazlar üreten çok güvenilir bir marka olarak görüyorum. Cihazlarının son teknolojiye sahip olması, kullanım kolaylığı ve uygun fiyatlı ürünleri ile oldukça popüler hale geldi. Samsung aynı zamanda, kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamak için çalışan çok yönlü bir şirket olarak da bilinmektedir.
* Bu yorum Samsung Markası için yapılmıştır.
30.12.2022 - 19:19
Global lansmanından beri takip ettiğim bir cihaz. Lansman sonrası cihazı satın aldım. İç ekran koruma filmi ile ilgili bir kaç defa sorun yaşadım, menteşe ile katlanma işlevi yüzünden koruma filmi kalkabiliyor. Bu konu dışında harika bir telefon ve pretijli bir cihaz.
* Bu yorum Samsung Galaxy Z Fold 3 için yapılmıştır.
Fatih Düz
Fatih DüzMisafir
31.12.2022 - 20:46
Kullanımı gayet keyifli bir telefon, ekran boyutu tam istediğim gibi.
* Bu yorum Samsung Galaxy S21 5G için yapılmıştır.

Samsung

Güney Kore topraklarında doğan ve kalitesiyle tüm dünyaya adını duyurmayı başaran Samsung pek çok insan tarafından yalnızca bir teknoloji şirketi olarak biliniyor. Samsung dev bir teknoloji şirketi olmanın yanında aslında pek çok farklı kulvarda büyük yatırımlar ve girişimler yapan bir şirket olma özelliğini taşıyor. Samsung, teknoloji ve bilişimin yanı sıra inşaat, eğlence, finans, beyaz eşya gibi sektörlere büyük yatırımlar yapması ile biliniyor. Şirketin geçmişinde ise meyve, sebze, balık gibi organik ürünlerin ihracatından tutun otomotive kadar geniş bir yatırım alanı olduğunu görüyoruz.

Samsung şirketi adını Kore dilinde “üç yıldız” anlamına gelen “hanja” kelimesinden alıyor. “Büyük, güçlü ve sınırsız” kelimelerini temsil eden üç yıldız Samsung markasının nasıl bir vizyona sahip olduğunu da bizlere gösteriyor. Marka, öncü ve küresel bir şirket olarak dünyanın en etik ve müşteri odaklı şirketlerinden biri olmayı hedefliyor. Bu hedefler ise ortaya çok güçlü ve güvenilir bir markanın çıkmasını sağlıyor.

1938’de Güney Kore’nin başkenti Seul’de kurulan şirket, adını 1990’lı yıllardan itibaren tüm dünyaya duyurmayı başardı. 80 yılı aşkın mazisinde elde ettiği tecrübeler ve ortaya koyduğu kalite ile yükselen Samsung şirketi dünyanın devleri arasına adını yazdırdı. Günümüzde Samsung daha çok cep telefonu modelleri, cep telefonu aksesuarları, tablet bilgisayar modelleri, bilgisayarlar, bilgisayar yedek parçaları, bilgisayar çevre üniteleri, giyilebilir teknolojiler, kulaklıklar gibi pek çok kategoride ürettiği birbirinden kaliteli ürünler ile ön plana çıkıyor. Bu ürünlerin yanında Samsung beyaz eşya, elektrik süpürgesi de dahil olmak üzere çeşitli küçük ev aletleri ve klima modelleri ile de adından söz ettirmeyi başarıyor.

Samsung markası taşıyan ürünler, teknoloji dünyasında öncü, piyasanın yönünü belirleyen ve yeni bir çizgi yaratan özellikleriyle, kullanıcılara kusursuz bir deneyim sunmayı hedefliyor. Bu deneyimler, günlük hayatı kolaylaştırırken, tüm kullanıcılara erişim kolaylığı sunmayı da ihmal etmiyor. Samsung teknolojisi, teknolojik imkanların sınırları zorlayacak derecede, üst düzey elektronik ürünleri kullanabilmemize olanak sağlıyor.

Samsung markasının en trend ürünleri arasında cep telefonları ve akıllı telefon modelleri bulunuyor. Bu ürün grubunu, giyilebilir teknoloji ürünleri ve bilgisayar donanımları gibi gruplar takip ediyor.

Samsung Cep Telefonları

Güney Kore’nin dünyaca ünlü, dev markası Samsung günümüzün en çok rağbet gören bilişim ürünlerinden biri olan cep telefonu veya akıllı telefon pazarında lider konumdaki birkaç şirketten bir tanesi. Samsung gerek ürün kalitesiyle gerekse kurduğu başarılı satış ağlıyla kullanıcıların ilk tercihlerinden biri konumunda kalmaya devam ediyor.

 • Samsung Galaxy Note 20Galaxy Note 20, abisi Note 20 Ultra ile birlikte 2020 Ağustos’unda piyasaya sürüldü. Telefon 5G destekli ve desteksiz olmak üzere iki versiyona sahip.
 • Samsung Galaxy S20 FE: S20 fanları için bazı iyileştirmeler yapılarak Ekim 2020’de piyasa sürülen Samsung Galaxy S20 FE (fan edition) için tam bir fiyat performans ürünü desek yanlış olmaz.

 • Samsung Galaxy Z Fold2 5G: Samsung, amiral gemisi modellerinden Galaxy Z Fold2 5G’yi, 2020 Eylül’de piyasaya sürdü. 5G teknolojisini destekleyen katlanabilir telefonun özellikleri şöyle…

 • Samsung Galaxy Note 20 Ultra: Galaxy Note20 Ultra, 2020 Ağustos’unda piyasaya sürüldü. Telefon 5G destekli ve desteksiz olmak üzere iki versiyona sahip.

 • Samsung Galaxy Note 10+ 5G: Galaxy Note 10+ 5G, 2019 Ağustos’unda piyasaya sürüldü. Telefon bir de 5G desteksiz versiyona sahip.

 • Samsung Galaxy S10 Plus: Samsung Galaxy S10 Plus akıllı telefon Mart 2019’da satışa sunulmuştur.

 • Samsung Galaxy Z Fold 3: Galaxy Z Fold 3 model akıllı telefon, Samsung tarafından 2021 Ağustos’ta piyasaya sürülmüştür.

 • Samsung Galaxy S20 Ultra: Samsung Galaxy S20 Ultra akıllı telefon Mart 2020’de satışa sunulmuştur.

 • Samsung Galaxy S10: Samsung Galaxy S10 akıllı telefon Mart 2019’da satışa sunulmuştur.

 • Samsung Galaxy S22 Plus 5G: Galaxy S22 Plus 5G, Samsung tarafından Şubat 2022’de piyasaya sürülen Galaxy S22 serisinin ortancası. Telefonla ilgili detaylar için şöyle buyrun…

 • Samsung Galaxy S22 Ultra 5G: Samsung tarafından Şubat 2022’de piyasaya sürülen Galaxy S22 serisinin en büyük abisi olan Ultra, sağlam bir amiral gemisi telefon olarak karşımıza çıkıyor. Gelin detaylarını inceleyelim…

 • Samsung Galaxy M30 S: 2019 yılında kullanıcılar ile buluşmuş olan Samsung Galaxy M30S rakip markaların cihazlarına göre son derece bütçe dostu bir ürün.

 • Samsung Galaxy M21: Samsung Galaxy M21, bir akıllı telefonun sunduğu tüm özelliklerden faydalanmak ama yine de bir servet ödememek için tercih edebileceğiniz en kaliteli cihazlardan bir tanesi. 

 • Samsung Galaxy M51: 2020 yılının Ağustos ayında piyasaya sürülmüş olan Samsung Galaxy M51 orta segment cihazlar arasında üstün performansıyla dikkat çekiyor.

 • Samsung Galaxy S21 Ultra 5G: Samsung’un 14 Ocak 2021 tarihinde tanıttığı Galaxy S21 5G serisinin en canavarı, adı üstünde o bir “Ultra”.

 • Samsung Galaxy S21 Plus 5G: 6,7 inç ekrana sahip Galaxy S21 Plus, Samsung’un Galaxy S21 serisinin ortancası.

 • Samsung Galaxy S21 5G: Galaxy S21, Samsung’un Galaxy S21 serisinin en çömez telefonu.

Hayatı kolaylaştıran en önemli ekipmanlardan biri olan akıllı telefonlar, iş takibi yapmak, iletişim kurmak, multimedya alışverişi gibi daha nice aktiviteyi tek cihazla yapmayı mümkün kılıyor. Samsung akıllı telefonlar da bu önemli pazarda özel bir yerde konumlanıyor. Samsung ürünleri, akıllı telefon dünyasında fark yaratan ve tüm dünyaya öncülük eden modeller arasında yer alıyor. Samsung akıllı cep telefonu modelleri her dönemde ilgiyle takip edilen ürünler arasında bulunuyor.

Samsung Cep Telefonu Modelleri

Çağımızda artık eski model cep telefonları tarih oldu ve yerini herkesin bildiği üzere akıllı telefon diye tabir ettiğimiz modeller aldı. Samsung cep telefonu modelleri geçmişten günümüze değişen teknolojiye ayak uydurdu ve en üst düzey akıllı telefon modelleri ile hayatları kolaylaştırmaya ve iletişimi sağlamaya devam etti. Samsung akıllı telefon modelleri akıllı telefon piyasasının güçlendiği 2000’li yılların ortalarından beridir bu piyasanın en güçlü aktörleri arasında yerini alıyor. Her dönemde birbirinden özgün, benzersiz ve döneme damga vuran modeller Samsung etiketi ile piyasaya çıkıyor. Biraz geçmişe gidersek Samsung Galaxy S3 gibi fenomen modellerin piyasada yarattığı etki halen hatırlanıyor.

Bugünlerde ise Samsung yeni teknolojik standartlara uygun, farklı segmentlerde pek çok modeli ile piyasada yer almaya devam ediyor. Üst segmentte yer alan Samsung Galaxy S22 Ultra, Galaxy S22+, Galaxy Z Fold3 5G ve Galaxy Z Flip3 5G gibi modeller profesyonel kullanıcılara, üst düzey iş insanlarına ve akıllı telefonda hız, üstün görüntü kalitesi gibi özelliklere ihtiyaç duyan kullanıcılara hitap ediyor. Bunların yanı sıra orta segmentte, üst segmente göre daha uygun fiyatlı, fiyat – performans anlamında son derece iyi akıllı telefonlar da Samsung’un ürün yelpazesi içersinde yer alıyor. Bu modellere örnek olarak Samsung Galaxy S21+ 5G, Galaxy S21 5G, S21 FE 5G, Galaxy S20 FE (SM – G780G) örnek olarak verilebilir. Örnek modeller arasında üst segmente fiyat ve özellik bakımından oldukça yakın cihazların olduğunu da söylemek gerek.

Her kullanıcı için bir model ve kaliteli bir ürün amacıyla yola çıkan Samsung giriş ve başlangıç segmentindeki kullanıcıları da asla unutmuyor. Hatta bu segmenetlerdeki akıllı telefon modelleri genellikle sayıcı oldukça fazla. Böylece daha günlük kullanım odaklı, akıllı telefondan büyük beklentisi olmayan ve daha az bütçe ayıran kullanıcılar için seçenekler fazlalaşmış oluyor. Samsung’un başlangıç ve giriş segmentinde son dönem en popüler modelleri arasında Samsung GalaxyA32 4G, Samsung GalaxyA32 5G, Samsung Galaxy M12, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A52s 5G, Samsung Galaxy A72 ve Samsung Galaxy A12 yer alıyor.

Hangi segmentten olursa olsun tüm modeller arasında donanım, tasarım ve fiyat açısından en uygun olan modeli seçmek ise kullanıcılara kalıyor.

Samsung Cep Telefonu Fiyatları

Yalnızca Samsung cep telefonları için değil tüm markalara ait cep telefonları için fiyatlar oldukça değişken olabiliyor. Bu değişken fiyatlar, Türkiye özelinde, döviz kuru ve vergilendirme oranları başta olmak üzere cep telefonunun donanım ve tasarım özelliklerine göre de oldukça geniş bir skalaya yayılıyor.

Samsung akıllı telefonlar arasında son modellerden olan Galaxy Z Fold3 5G yaklaşık olarak 30 bin Türk Lirası bandında satılıyor. Bir alt modeli olan Galaxy Z Fold2 20 bin Türk Lirası civarında bir rakamdan piyasada kendisine yer bulurken, Z serisinin başka bir ünlü modeli olan Galaxy Z Flip3 5G 18 bin Türk Lirası gibi bir fiyata sahip. Bu modellerde dahili hafıza ve işlemci kabiliyeti gibi donanım özellikleri sabit olduğu için fiyatlar farklılık göstermiyor. Yine, markanın en merak edilen ve en popüler modellerini içinde barındıran Galaxy S serisinden çıkan en yeni modellerden biri olan Samsung Galaxy S22 Ultra 512 GB versiyonu 30 bin Türk Lirası civarına satılırken 128 GB versiyonu 25 bin Türk Lirası bandında satılıyor. Galaxy S22+ için de durum benzer. 256 GB versiyon ile 128 GB versiyon arasında yaklaşık bin Türk Lirası kadar bir fiyat farkı var. Galaxy S22+ 21 – 22 bin Türk Lirası civarında bir fiyat etiketine sahip.

Orta segmenti temsil eden Samsung Galaxy S21+ 5G, Galaxy S21 5G, S21 FE 5G, Galaxy S20 FE (SM – G780G) gibi modeller için ise fiyat skalası 9 bin ile 15 bin Türk Lirası arasında değişiyor.

Başlangıç seviyesinde yer alan ve en popüler modeller olan Samsung GalaxyA32 4G, Samsung GalaxyA32 5G, Samsung Galaxy M12, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A52s 5G, Samsung Galaxy A72 ve Samsung Galaxy A12 ise modelin niteliğine göre fiyat alıyor.  Bu segmnetteki modeller, 3 bin Türk Lirası ila 7 bin Türk lirası arasında değişen fiyat etiketlerine sahip.

Samsung Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Teknolojiye yön veren şirketlerden biri olan Samsung yeni nesil ya da günümüz teknolojisi olarak adlandırılan cihazlarda sunduğu seçenekler ile de fark yaratmaya devam ediyor. Giyilebilir teknoloji ürünleri alanında pazarın lider markaları arasında yer alan Samsung, özellikle akıllı saat modelleri ile ön plana çıkıyor. Bunun yanında Bluetooth kulaklıklar ve kablolu kulaklıklar Samnsung markasının diğer giyilebilir teknoloji ürünleri arasında yer alıyor.

Samsung akıllı saatler, akıllı telefonlar ile kolayca bağlantı kurabiliyor ve böylelikle gündelik hayattaki işleri bu saat vasıtası ile basit bir şekilde yapabilmeyi sağlıyor. Kullanıcılar, Samsung akıllı saatlerini akıllı telefonlarına bağlayarak aramaları, uygulama bildirimlerini yönetebiliyorlar; sağlık denetimlerini ve spor performanslarını gözlemleyebiliyorlar. Galaxy Watch, Galaxy Watch Active ve Galaxy Fit serilerini temsil eden modeller kullanıcıların ihtiyaçlarına göre pek çok farklı özellik sunabiliyor. Galaxy Watch4 ve Galaxy Watch Active2 modelleri markanın en çok tercih edilen akıllı saatleri arasında yer alıyor.

Samsung markasının iddialı olduğu ürünler arasında yer alan bir diğer kategori de kulaklık. Kablolu ve kablosuz kulaklık modelleri her ortamda kolayca müzik dinlemeye, video izlemeye ve sesli görüşmeler yapmaya olanak sağlıyor. Samsung kablosuz kulaklık modelleri Galaxy Buds serisi adıyla piyasada yer buluyor ve Samsung Galaxy Buds serisi ile pazarın önemli aktörleri arasında yer alıyor, bunu markanın yakaladığı satış rakamları destekliyor. Halen de seriye ait yeni modeller ve versiyonlar piyasaya sürülmeye devam ediyor.  

Samsung Beyaz Eşya

Kaliteli beyaz eşyalar evlerimizin olmazsa olmaz temel taşları arasında yer alıyor. Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, televizyon, fırın ve pişirme üniteleri ve buzdolabı genel olarak her evde bulunuyor. Samsung, bilişim ve teknoloji alanında olduğu kadar beyaz eşya sektöründe de oldukça iddialı markalar arasında yer alıyor.

Samsung buzdolapları, Samsung bulaşık makineleri ve Samsung çamaşır makineleri dayanıklı yapıları, düşük enerji tüketimleri, yüksek verimleri ve üstün performansları ile uzun yıllardır, tüm dünyadaki kullanıcıları mutlu etmeyi başarıyor. Çok farklı özelliklerde, birbirinden farklı pek çok model bu kategorilerde kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Samsung fırınlar, Samsung mikrodalga fırınlar, ankastre ocaklar, ankastre davlumbazlar ise Samsung beyaz eşya kategorisinin geniş ürün yelpazesi içinde yer alan mutfak ürünleri olarak karşımıza çıkıyor.

Gelelim televizyonlara. Samsung, uzun yıllardır en üstün performansa sahip televizyonları ile dünya pazarında milyonlarca kullanıcının evine girmeyi başardı. Samsung televizyonlar dünyanın pek çok ülkesinde satılıyor ve Samsun pazarın lider markaları arasında yer alıyor. QLED teknolojisine sahip 4K akıllı televizyonların da içine dahil olduğu geniş ürün yelpazesiyle, kullanıcıları memnun etmeyi başaran Samsung, herkesin ihtiyacına göre bir televizyon bulmasının mümkün olmasını sağlıyor. Samsung Neo QLED, The Frame, The Serif, The Sero isimleri altında üretilen modeller evleri şenlendirmeye ve Samsung kalitesine güvenenlere keyifli anlar yaşatmaya devam ediyor.

Samsung Bilgisayar – Tablet – Çevre Üniteleri

Samsung teknoloji ve bilişimin her alanında olduğu gibi bilgisayar ve bilgisayar çevre üniteleri alanında da oldukça önemli bir marka. Özellikle Samsung laptop modelleri, geçmiş yıllarda sağlamlıkları ve uzun ömürleriyle dikkat çekiyordu. Bunun yanı sıra Samsung’un kendi ürettiği donanım parçalarına sahip olmaları, parçalar arasındaki uyumu artırıyor ve bilgisayarların çalışma kapasitesini üst seviyeye çıkarıyordu. Bu durum günümüzde de değişmedi. Samsung bilgisayar veya laptop üretimine, eskiye nazaran model sayısını azaltsa da devam ediyor. Yalnızca, ülkemiz Türkiye’de, 2010’lu yılların ortalarından beri Samsung bilgisayar satışını durdurdu. Dünyanın çeşitli ülkelerinde ise Samsung laptop ve Samsung markalı diğer modeller kullanıcılar tarafından tercih edilmeye devam ediyor.

Samsung yalnızca bilgisayar üretmiyor. Bilgisayar donanımı ve çevre ünitelerinin üretimi Samsung’un uzmanlık alanlarından biri. SSD bellek, taşınabilir SSD bellek, USB flash bellek ve hafıza kartları markanın depolama alanında ürettiği ürünlerden bazıları. Bunların dışında SATA hard disk ve RAM bellekler de Samsung markasının ne çıktığı OEM ürünleri arasında yer alıyor.

Çevre üniteleri tarafına baktığımızda ise yazıcılar ve monitörler Samsung’un en popüler ürünleri olarak karşımıza çıkıyor.

Taşınabilir portatif bilgisayarlar kategorisinde en çok tercih edilen ürünler arasında yer alan tabletler Samsung ürün yelpazesinin en önemli parçalarından. Tablet piyasasının büyük ivme kazandığı 2010’lu yılların başından itibaren üretime ve geliştirmeye devam eden Samsung, başarılı tablet modelleri ile Samsung’u tercih edenleri memnun etmeyi başarıyor. Samsung tablet denince akla gelen ilk ürünler Samsung Galaxy Tab serisine ait modeller oluyor. Uzun yıllardır Samsung etiketi ile piyasada yer alan bu seri her geçen gün bünyesine yeni modeller eklemeye devam ediyor. Son olarak Galaxy Tab S8 ve bu modelin farklı versiyonlarını piyasaya süren Samsung, başlangıç seviyesindeki kullanıcılar için ise Galaxy Tab A7 ve Galaxy Tab A8 modellerinin farklı versiyonları ile piyasada yer alıyor. Yine, S8’in daha eski modelleri olan Galaxy Tab S7 ve Galaxy Tab S6 modelleri de halen Samsung’un satışta olan tabletleri arasında bulunuyor.

Samsung Elektrikli Ev Aletleri

Samsung elektrikli ev aletleri grubunda genel olarak elektrik süpürgeleri ile hava temizleme ve nem alma üniteleri ürünlerinde ön plana çıkıyor. Samsung elektrik süpürgeleri ise üç farklı kategoride kullanıcılara sunuluyor. Jet dikey süpürgeler, filtreli süpürgeler ve son dönemin teknoloji harikaları olarak nitelendirilen robot süpürgeler Samsung markası ve kalitesiyle kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Samsung robot süpürge modelleri arasında öne çıkan model ince ve şık tasarımı ile dikkat çeken, üstün bir temizleme kabiliyetine sahip olan Samsung Powerbot – E VR500. Başarılı cihazın süpürge özelliğinin yanında paspas özelliği de mevcut. Samsung, bu popüler pazarda, ileriki yıllarda daha fazla model ile önemli bir yer edinmeyi amaçlıyor.

Yeni hayat tarzının getirisiyle, evlerde daralan alanlarda, eski tip veya büyük boyutlu elektrikli süpürgeleri muhafaza etmek her zaman mümkün olmuyor. Bu durumu yaşamadan ev temizliğini kusursuzca yapmak için muhteşem kurtarıcılar olan dikey süpürgeler de Samsung’un ürün yelpazesi içerisinde yer alıyor. Samsung Jet 60 ve Samsung Jet 70 güçlü yapısı, hafifliği, yüksek emiş gücü ve derin temizlik kabiliyeti ile kullanıcılara harika bir deneyim sunuyor.

Daha kompakt ve güçlü olan filtreli süpürgeler ise Samsung markasının en iddialı olduğu kategorilerden biri olarak biliniyor. Bu kategoride yer alan CycloneForce teknolojisine sahip modeller üstün emiş gücü, zorlu tozları ayıklama özelliği ve beş adımlı filtre sistemleri ile kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor.

Samsung Yedek Parça

Samsung markası üretimini ve pazarlamasını yaptığı her ürün grubu için Samsung yedek parça desteğini kullanıcılarına sunuyor. Tabii ki yedek parçanın bulunabilirliği ve fiyatları, cihazın model ve niteliğine göre değişkenlik gösterebiliyor. Çok eski bir cihaz için yedek parça bulmak son derece zor olabilirken yeni model cihazların yedek parçaları dünyanın pek çok noktasında kolaylıkla temin edilebiliyor. Samsung yedek parça konusunda markanın prestijini korumak ve kullanıcıları mağdur etmemek için hummalı bir üretim ağı yönetiyor. Samsung markalı tüm cihazlar için yedek parça bilgisini, yetkili servislerden ve internetten elde etmek mümkün.

Samsung Kampanyaları

Samsung markası da piyasada yer alan tüm markalar gibi çeşitli dönemlerde, ürün çeşitliliğine ve stoğuna bağlı olarak birbirinden çok farklı, avantajlı kampanyalar düzenliyor. Samsung kampanyaları, tüketicilerin Samsung ürünlerine daha avantajlı fiyatlarla ulaşmasını sağlarken bazı kampanyalar ise oldukça nitelikli promosyon ürünleri tüketicilere sunmayı hedefliyor. Samsung kampanyaları, markanın kendi inisiyatifine bağlı olduğu gibi Samsung’un yetkisi ile satış yapan mağazaların inisiyatifine bağlı olarak düzenlenebiliyor ve değişkenlik gösterebiliyor. Bu sebeple, internet, televizyon reklamları ve basılı kampanya broşürü gibi araçlardan kampanya dönemlerini ve şartlarını takip etmek gerekiyor. Bu sorumluluk kampanyadan faydalanmak isteyen kullanıcılara düşüyor.

Samsung Satış ve Servis Ağı

Samsung markası tüm dünyaya yayılan geniş satış ve servis ağı sayesinde bugün elde ettiği başarıyı yakalamış durumda. Samsung ürünlerinin satıldığı her ülkede, Samsung servisleri ve Samsung satış noktaları sayısı, müşterileri tatmin edici yoğunlukta bulunuyor. Zaten, Samsung’u kurumsal ve güvenilir bir marka haline taşıyan da satış ve servis ağının son derece özverili ve düzgün şekilde işlemesi.

Samsung markasına ait ürünlerin yoğun bir şekilde satıldığı ve müşteri memnuniyetinin üst seviyede olduğu ülkelerden biri de Türkiye. Türkiye’nin 30’dan fazla ilinde kendi mağazası bulunan Samsung, diğer illerde ise yetkili satıcılar aracılığı ile faaliyet gösteriyor. Aynı zamanda internet aracılığı ile Samsung markalı ürünleri Türkiye’nin 81 iline sipariş etmek mümkün.

Samsung servis konusunu da oldukça ciddiye alıyor. Türkiye’de cep telefonu ve mobil cihazlar, televizyon ve ses - görüntü sistemleri, beyaz eşya ve klima, bilgisayar ve yedek parçaları, depolama birimleri ve fotoğraf makineleri – kameralar için ayrı ayrı, alanında uzman personele sahip servis noktaları bulunuyor. Bu servis noktaları, bulunulan bölgeye ve ile göre değişkenlik gösterse de genel olarak Samsung’un teknik servis siteminin oldukça gelişmiş olduğu söylenebilir.

8,7

(38)

Popüler Şeyler
Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Samsung’un 14 Ocak 2021 tarihinde tanıttığı Galaxy S21 5G serisinin en canavarı, adı üstünde o...

Samsung Galaxy Z Fold 3

Galaxy Z Fold 3 model akıllı telefon, Samsung tarafından 2021 Ağustos’ta piyasaya sürülmüştür.Amiral gemisi...

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G

Samsung tarafından Şubat 2022’de piyasaya sürülen Galaxy S22 serisinin en büyük abisi olan Ultra, sağlam...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Galaxy Note20 Ultra, 2020 Ağustos’unda piyasaya sürüldü. Telefon 5G destekli ve desteksiz olmak üzere iki...

Samsung Galaxy S22 Plus 5G

Galaxy S22 Plus 5G, Samsung tarafından Şubat 2022’de piyasaya sürülen Galaxy S22 serisinin ortancası. Telefonla...

Samsung Ürünleri

Samsung AX34R3020WW 4 Renk Göstergeli Hava Temizleyici

Samsung’un her türlü yaşam alanı için geliştirdiği bir hava temizleme cihazı olan AX34R3020WW, kullanışlı ve...

Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung tarafından Şubat 2023’te piyasaya sürülen Galaxy S23 serisinin en üstün özelliklere sahip olan telefonu...

Samsung Galaxy S21 5G

Galaxy S21, Samsung’un Galaxy S21 serisinin en çömez telefonu. Çömez dedik diye kötü sanmayın, üst...

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Samsung’un 14 Ocak 2021 tarihinde tanıttığı Galaxy S21 5G serisinin en canavarı, adı üstünde o...

Samsung Galaxy Fit2

Aktif gündelik yaşam tarzınıza ayak uydurması ve ona pratiklik katması için özel olarak tasarlanan Samsung...

Samsung Galaxy S21 Plus 5G

6,7 inç ekrana sahip Galaxy S21 Plus, Samsung’un Galaxy S21 serisinin ortancası.Serinin diğer telefonlarında...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Galaxy Note20 Ultra, 2020 Ağustos’unda piyasaya sürüldü. Telefon 5G destekli ve desteksiz olmak üzere iki...

Samsung Galaxy Watch 3

Mystic Black, Mystic Silver ve Mystic Bronze renkleri ile keşfedilmeyi bekleyen Samsung’un popüler akıllı saati...

Samsung Galaxy M21

Samsung Galaxy M21, bir akıllı telefonun sunduğu tüm özelliklerden faydalanmak ama yine de bir servet...

2020 yılının Ağustos ayında piyasaya sürülmüş olan Samsung Galaxy M51 orta segment cihazlar arasında üstün...

Samsung Galaxy M30 S

2019 yılında kullanıcılar ile buluşmuş olan Samsung Galaxy M30S rakip markaların cihazlarına göre son derece...

Samsung Galaxy Note 10+ 5G

Galaxy Note 10+ 5G, 2019 Ağustos’unda piyasaya sürüldü. Telefon bir de 5G desteksiz versiyona sahip....

S20 fanları için bazı iyileştirmeler yapılarak Ekim 2020’de piyasa sürülen Samsung Galaxy S20 FE (fan...

Samsung DW60M5052FS/TR Bulaşık Makinesi

Uzun yıllardır adı teknoloji devleri arasında yer alan Samsung markası teknoloji ve bilişimin birçok alanında...

Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9 akıllı telefon Ağustos 2018’de piyasaya sürülmüştür. 201 gram ağırlığındaki telefonun kalınlığı...

Samsung Galaxy S10 5G

Samsung Galaxy S10 5G akıllı telefon Nisan 2019’da satışa sunulmuştur. Samsung Galaxy S10 5G, adından...

Daha Fazla Göster