bifikirbifikir
Apple

Apple

Apple Hakkında

Teknoloji devlerinden biri olan Apple Inc. eski adıyla Apple Computer Inc. şirketi 1976 yılında kurulmuştur. Kurucuları Steve Jobs, Ronald Wayne ve Steve Wozniak’tır. Şirketin genel merkezi Amerika Birleşmiş Devletleri’nin Kaliforniya eyaletindedir.

Apple, bilgisayar yazılımı, kişisel bilgisayarlar ve diğer teknoloji ürünleri ile dünya çapında tanınan ve çokça tercih edilen bir firmadır. İlk çıkış adındaki Computer, yani bilgisayar kelimesi sonrasında kaldırılmıştır çünkü en baştan beri bilinen Mac bilgisayar serisinin dışında başka teknolojik ve dijital ürünler de üretmeye başlamıştır. Mac serisi bilgisayarları dışında iPad tablet bilgisayarları, iPhone akıllı telefonları, iPod müzik çalar ve Apple Watch akıllı saat gibi cihazlar mevcuttur.

Yazılımlar ise macOS ve iOS işletim sistemleri, Safari internet tarayıcısı ve iTunes medya tarayıcısı olarak piyasada yerini almıştır. Bunlar dışında macOS ve iOS kullanıcılarının hizmetine sunulanlar arasında iWork ve iLife yazılım paketleri de vardır. Adlarından da anlaşılabileceği gibi iş, üretkenlik, tasarım, medya ve eğlence gibi alanlarda hizmet veren ve kolaylık sunan uygulamaları kapsamaktadır. Apple cihazlarında kullanılan uygulamaların satışı Apple Store üzerinden sağlanmaktadır.

Listelerimizde de yer aldığı üzere çeşitli kullanım alanlarını hedefleyen kişisel bilgisayarlardan sonra en popüler ürün olan iPhone akıllı telefonlar gelmekte ve her yeni çıkan nesli birbirinden başarılı yeni özellikler sunmaktadır. Günümüzde de teknolojinin hayatımıza katkıları yadsınamaz bir gerçekken çokça uzman kullanıcı tarafından desteklenen Apple ürünleri her geçen gün geliştirilmeye devam etmektedir.

Her bir kullanıcının tercihine göre değişen ihtiyaçlara cevap vermek kolay olmasa da tüm dünyada değeri çok yüksek olan bu firmanın ve kurucularının başarı hikayelerini anlatan filmler bile yapılmıştır. Bunlardan en çok ilgi gören Steve Jobs’un hayatı ve markanın kuruluşu üzerine olan “Jobs” filmi olmuştur.

Yorumlar
03.01.2023 - 20:31
12-13 arasındaki fiyat farkı düşünüldüğünde 132e göre çok doğru bir seçim. Ancak pil çok hızlı yaşlanıyor, hızlı şarj çok iyi çalışsa da sanırım pil ömrünü çok kısaltıyor. Kamera çok iyi bir yazılımla desteklense de rakiplerine göre oldukça zayıf.
* Bu yorum iPhone 12 için yapılmıştır.
09.07.2022 - 16:47
12 pro ilk aldığımda 3 kamerası sayesinde muhteşem fotoğraf çekme özelliği ilk dikkatimi çeken nokta oldu. Zamanla düşürdükçe ve hafıza doldukça biraz kalitesi düştü fotoların ama yine de gayet başarılı. Gerek boyutu elde tutması, gerek düşürdüğümde sapasağlam hayatına devam etmesiyle kullandığım en iyi telefonlardan. Su dökülse de zarar görmedi hiç.
* Bu yorum iPhone 12 Pro için yapılmıştır.
03.02.2023 - 13:18
Kullanımı çok rahat, kamera özelliği oldukça iyi.
* Bu yorum iPhone 12 için yapılmıştır.
01.03.2022 - 10:50
M1 işlemcili yeni nesli Macbook Air kullanıyorum. Daha önce kullandığım tüm dizüstü cihazlarda benim için önde gelen fayda olan uzun şarj süresi ve ağırlık göz önüne alındığında açık ara rakipsiz bir bilgisayar. Şarj konusunda gerçekten takdire şayan bir dizüstü bilgisayar ve dahası Type C ile şarj olması, arabanızda çakmak girişinden ya da bir powerbank ile şarj etmenize olasılık veriyor.
* Bu yorum Apple MacBook Air için yapılmıştır.
22.12.2022 - 12:49
İlk mac'imi 2012 yılında almıştım. Geçen 10 yıl boyunca bir çok model mac ve Windows tabanlı notebook kullanma fırsatım oldu. Şu an macbook pro 14" M1 pro 10Cpu 10Gpu 16Gb ram ve 1TB diskli versiyonu kullanıyorum. Kısaca özetlemek gerekirse şimdiye kadar üretilmiş en iyi pro versiyon diyebilirim. M1 farkı hem cpu, hem gpu tarafında bariz hissediliyor. İki farklı browser da (Chrome ve Safari) toplamda 45-50 arası sekme, Whatsapp, mesaj, mail, note, word, excel ve işlerimle ilgili bir çok farklı uygulamayı aktif açık olarak kullanıyorum. Bu durumda bile bir kez dahi cpu fan sesi duymadım. Apple farkının en çok hissedildiği gözü kapalı tercih edilecek bir ürün.
* Bu yorum Apple MacBook Pro için yapılmıştır.
13.06.2022 - 12:35
Ben telefonları apple ve diğerleri olarak tanımlayanlardanım. A15 bionic chip'in farkı batarya performansında kendini göstermiş, ekran tazeleme hızının artmış olması hissedilecek düzeyde, kamera performansı çok başarılı özellikle makro video çekimleri sinematik mod ile birlikte oldukça geliştirilmiş. Pro modellerde sunulan çelik çerçeve darbelere karşı oldukça dayanıklı, her ne kadar kılıf kullanmadan yapamasam da güven veriyor. Özetle iPhone 7 den 13 e rahatlıkla tercih edilebilecek bir telefon.
* Bu yorum iPhone 13 Pro için yapılmıştır.
03.01.2023 - 20:38
Macbook Air, tablet gibi kullanım kolaylığı, kısa şarj süresi ve uzun pil kıllanımı, hafiflik ve sessizlik. Fiyat performansın gerçekten tam olarak örtüştüğü ürün bana göre. Benim gibi pro olmadan laptop kullananlara göre tasarlanmış; ne eksik ne fazlası olan, bütçeyi de zorlamayan bir ürün.
* Bu yorum Apple Markası için yapılmıştır.
05.02.2022 - 12:59
Bir şirketin dünyada neleri değiştirebileceğini ve ne kadar büyüyebileceğini göstermiş vizyoner şirkettir. Özellikle iPhone ile değişen ve gelişen akıllı telefon pazarına geriye dönüp baktığımızda, tüm bu gelişmelerin sadece 15 yılda olduğunu görmek hayret verici. Milyonlarca insan artık temelde bu cihazların varlığı sayesinde farklı kanallardan hayatını ve ekmeğini kazanıyor. Steve Jobs "Ne istediğini bilmek müşterinin işi değildir." demiştir ve nasıl doğru bir nokta atışı yapmıştır.
* Bu yorum Apple Markası için yapılmıştır.
Burcu
BurcuMisafir
03.01.2023 - 00:30
Benim için yeterli hatta yetmese bile alışkanlıklarımdan kolay vazgeçemediğimden ve kolay kullanımı olduğundan APPLE 🍎✌🏼
* Bu yorum Apple Markası için yapılmıştır.
Fehmi Büge
Fehmi BügeYönetici
03.01.2023 - 10:34
iPhone, teknoloji tarihinde köşe taşı olmuş bir marka. Tabiki bu başarının arkasındaki en büyük pay Steve Jobs'un vizyonu ve kullanıcı deneyimine verdiği önem. Hayatımıza kattığı değerlerin yanı sıra, yazılım ve donanım endüstrisini de başka bir çağa evirdi. Mobil dünyanın öncesi ve sonrası diye bir kırılım olacaksa, iPhone bir milattır desek, haksızlık etmiş olmayız.
* Bu yorum iPhone Markası için yapılmıştır.
sudem günay
04.01.2023 - 10:00
Aldım bakalım, nasılmış göreceğiz.
* Bu yorum iPhone 8 Plus için yapılmıştır.
29.01.2023 - 00:06
Yıllarca Android telefon kullandıktan sonra, kullanmakta çok zorlanacağımı düşündüğüm iPhone 11'i 2019 Haziran ayından beri kullanıyorum. Benim için en önemli özellik fotoğraf kalitesi ve hafızası idi kullanmaya başlamadan önce . Emlak sektöründe çalışan biri olarak beklentimi fazlasıyla karşılayan fotoğraf kalitesi ve hafızası, indirdiğim onlarca app'a rağmen hala hafıza uyarısı almıyor olmam, 2.5 yıla rağmen hala bir yavaşlama olmaması ekran boyutunun oldukça ideal olması gibi sebepler ile artık başka bir telefon kullanamayacağımı hissediyorum.
* Bu yorum iPhone 11 için yapılmıştır.
03.02.2023 - 13:10
Büyük ekran ve hızlı işlemci hayatımı çok kolaylaştırdı. Keşke bu kadar pahalı da olmasa...
* Bu yorum iPhone 13 Pro Max için yapılmıştır.
20.11.2022 - 12:53
Kullandığım en donanımlı telefon. Mükemmel fotoğraf kalitesiyle en iyi seçimlerimden bir tanesi.
* Bu yorum iPhone 13 Pro için yapılmıştır.
20.11.2022 - 12:54
El tutuşu ile kullanım kolaylığı nedeni ile tercih ettim. Kamera performansı benim için yeterli. Çok mesajlaşan ve işini telefonla yapan biri olarak şarjının 1 gün dayanması da muhteşem👍
* Bu yorum iPhone 11 Pro için yapılmıştır.
10.03.2022 - 00:05
Şık, zarif ve çok hızlı bir laptop. Daha önce Asus ve Lenova kullanmış biri olarak sessizliği, hızı, pratikliği ve en çok da 20 saatlik pil ömrü ile kalbimi kazanmıştır :) Render almıyorsanız, deli gibi oyun oynamıyorsanız veya çok yüksek güç gerektirecek profesyonel programlar kullanmıyorsanız geri kalan her şey için yıllarca keyifle kullanabilirsiniz.
* Bu yorum Apple MacBook Air için yapılmıştır.
Deniz Derman
19.03.2023 - 16:28
En önemli özelliği harika fotoğraf çekim kalitesi. Dayanıklı, kullanışlı bir telefon. Fiyat performans karşılaştırıldığında kesinlikle tavsiye edilir..
* Bu yorum iPhone SE 3 için yapılmıştır.
8,8

(58)

Popüler Şeyler
iPhone 12

2020 yılına damga vuran iPhone 12 serisine ismini veren model iPhone 12, diğer kardeşleri gibi...

iPhone 11 Pro

Apple 2019 yılında iPhone 11 serisini piyasaya sürmüştü. Bu serinin en güçlü modellerinden biri de...

iPhone XS Max

Apple’ın 2018 yılında piyasaya sürdüğü iPhone XS Max, o zamana kadar üretilmiş olan en güçlü...

iPhone 12 Pro

2020 yılında, Apple tarafından lansmanı yapılan ve piyasaya sürülen iPhone 12 serisi, bildiğimiz üzere dört...

Dünyanın en küçük 5G’li telefonu olarak, 2020 yılında piyasaya çıkan iPhone 12 Mini, oldukça kompakt...

Apple Ürünleri

iPhone 12 Pro Max

Apple markasının telefon piyasasındaki yeri tartışılmaz. Son yıllarda eskiye nazaran daha sık yeni model akıllı...

Beats Studio3 Wireless Kulak Çevresi Kulaklık

Apple’ın 2014 yılında bünyesine dahil ettiği Beats by Dr. Dre, bu tarihten bu yana Apple...

iPhone 14 Pro

Apple iPhone 14 akıllı telefon serisinin dört üyesinden biri olan iPhone 14 Pro, Eylül 2022’de...

Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra, 2022 yılında piyasaya sürülmüş bir akıllı saattir. Apple’ın “şimdiye kadarki en dayanıklı...

AirPods Max

Apple AirPods Max, 2020 yılında piyasaya sürülmüş bir kablosuz kulak üstü kulaklıktır.Aktif gürültü engelleme...

iPhone SE 3

iPhone, daha önce iki farklı versiyonunu piyasaysa sürdüğü SE serisinden beklediğini almış gibi görünüyor. Durum...

iPhone 12 Pro

2020 yılında, Apple tarafından lansmanı yapılan ve piyasaya sürülen iPhone 12 serisi, bildiğimiz üzere dört...

iPhone XS Max

Apple’ın 2018 yılında piyasaya sürdüğü iPhone XS Max, o zamana kadar üretilmiş olan en güçlü...

iPhone 11 Pro

Apple 2019 yılında iPhone 11 serisini piyasaya sürmüştü. Bu serinin en güçlü modellerinden biri de...

iPhone 12

2020 yılına damga vuran iPhone 12 serisine ismini veren model iPhone 12, diğer kardeşleri gibi...

Spor yaparken kullanabileceğiniz en yüksek performanslı ve başarılı bluetooth kulak içi kulaklık modellerinden biri olarak...

iPhone 14

Apple iPhone 14 akıllı telefon, Eylül 2022 tarihinde kullanıcılarla buluşmuştur.5G teknolojisini destekleyen iPhone 14,...

Apple Watch SE

Giyilebilir teknolojilerin giderek yaygınlaştığı günümüzde bir yenilik de Apple firmasından geldi. Birçok teknolojik ürünün yanı...

Apple’ın iPhone7 serisinden sonra, merakla beklenen yeni modeli iPhone 8 2017 yılında satışa sunulmuştu. Yüksek...

iPhone 11 Pro Max

Apple tarafından, Eylül 2019’da tanıtılan iPhone 11 serisinin ağır topu, tabii ki de iPhone 11...

iPad 10. Nesil

Apple iPad 10. Nesil tablet 2022 Ekim’de piyasaya sürülmüştür.Cihaz IPS teknolojisiyle üretilmiş 10.9 inçlik...

Daha Fazla Göster