bifikirbifikir
iPhone Cep Telefonları

iPhone Cep Telefonları

iPhone Kategori Puanı
8,4(29)

iPhone Cep Telefonları

iPhone 12

2020 yılına damga vuran iPhone 12 serisine ismini veren model iPhone 12, diğer kardeşleri gibi...

iPhone 13 Pro Max

Apple’ın akıllı telefon piyasasındaki son yıldızı ve amiral gemisi telefonlarının şu anki lideri konumunda bulunan...

iPhone 11 Pro

Apple 2019 yılında iPhone 11 serisini piyasaya sürmüştü. Bu serinin en güçlü modellerinden biri de...

Dünyanın en küçük 5G’li telefonu olarak, 2020 yılında piyasaya çıkan iPhone 12 Mini, oldukça kompakt...

iPhone, daha önce iki farklı versiyonunu piyasaysa sürdüğü SE serisinden beklediğini almış gibi görünüyor. Durum...

iPhone 11

Apple’ın 2019 yılında piyasaya çıkardığı, iPhone 11 serisine adını veren model olan iPhone 11, aynı...

iPhone X

Amerikan devi Apple, 2017 yılında iPhone X serisi ile akıllı telefon piyasasına yeni bir soluk...

iPhone XS Max

Apple’ın 2018 yılında piyasaya sürdüğü iPhone XS Max, o zamana kadar üretilmiş olan en güçlü...

iPhone 12 Pro

2020 yılında, Apple tarafından lansmanı yapılan ve piyasaya sürülen iPhone 12 serisi, bildiğimiz üzere dört...

iPhone 14 Pro

Apple iPhone 14 akıllı telefon serisinin dört üyesinden biri olan iPhone 14 Pro, Eylül 2022’de...

iPhone 13 Mini

Apple’ın 2021 yılı içerisinde duyurduğu ve satışa sunduğu, iPhone 13 serisinin beğenilen modellerinden biri de,...

2020 yılında iPhone 12 serisi ile birlikte Apple tarafından bir model daha piyasaya sürüldü. iPhone...

Apple’ın akıllı telefonu iPhone’un 2018 yılında lansmanını yaptığı, XR modeli büyük ilgi toplamıştı. iPhone modelleri...

iPhone 13

Apple, iPhone 13 ailesini bilindiği üzere Eylül 2021’de tanıtmıştı. Tanıtımın ardından hızlıca piyasaya giren 13...

iPhone XS

2018 yılında piyasaya sunulan iPhone XS, birçok bakımdan selefi iPhone X’e çok benziyor. Telefon bu...

iPhone 8 Plus

Apple’ın en iddialı telefon modellerinden biri iPhone 8 Plus, 2017 yılının sonunda görücüye çıktı. 10....

Daha Fazla Göster

iPhone Cep Telefonları

Akıllı cep telefonu dünyası 2007 yılında, bilişim sektörünün dev şirketlerinden olan Apple tarafından fethedildi. Apple’ın dahi CEO’su Steve Jobs, ilk nesil iPhone cep telefonu modellerini 29 Haziran 2007’de basına tanıttı. 2005 yılında, bilgisayarların klavyelerden kurtulması adına atılan adımlar sonucu cep telefonlarının klavyesiz nasıl olabileceği düşüncesini doğuran macera, Steve Jobs’un ellerinde somut hale dönüştü ve Apple bilişim dünyasının en büyük imparatorluğuna dönüşme sürecinde büyük bir adım attı.

iPhone cep telefonları, 2007 senesinde yapılan lansman sonrası piyasada hızla saygınlık kazanmaya başladı. Özellikle ABD başta olmak üzere Avrupa ve tüm dünyada iPhone kullanımı yüksek rakamlara ulaştı.

Jobs’un kurucusu olduğu Apple, içinde bulunduğu cep telefonu projesinin, geleceğin en büyük teknolojisi olduğunu iddia etmekten hiçbir zaman çekinmedi. iPhone modellerinin her geçen gün piyasadaki diğer telefonların yerini alacağını ve durdurulamaz bir yükselişin kaçınılmaz olduğunu ileri sürdü. Her şey tam da Jobs’un dediği gibi oldu. Apple, iPhone serisi ile büyük bir başarı elde etti.

Apple, iPhone cep telefonları dışında pek çok farklı teknolojik cihaz üreten bir firma olarak da ön plana çıkıyor. Bu geniş ürün yelpazesinde öne çıkanlar ise genelde bilgisayarlar ve akıllı cep telefonları oluyor. Günümüz kullanıcıları, ihtiyaçları doğrultusunda farklı modellerde ve teknik özelliklere sahip iPhone modellerini kullanıyorlar.

iPhone modellerinin diğer rakiplerine göre en büyük artısı, kuşkusuz Apple mühendisleri tarafından yalnızca bu telefonlarda kullanılmak üzere geliştirilen işletim sistemi oldu.  iOS olarak adlandırılan işletim sistemi, iPhone telefonlara hız ve işlem kabiliyeti yönünden diğer rakiplerine göre oldukça büyük avantaj sağladı. Aynı zamanda, iOS’un viral yazılımlara karşı tamamen korumalı ve kişiye özel bir işletim sistemi olması, iPhone modellerine olan talebin yükselmesini beraberinde getirdi.

İlk seriden çıkan iPhone cep telefonu modelleri kullanıcılar tarafından beğenilince, Apple hız kesmeden ikinci nesil iPhone modellerini piyasaya sürdü. 2008 yılında gelen ikinci nesil iPhone’lar daha da büyük sükse yaptı ve markanın popülerliği arşa çıktı.

Zaman içerisinde ihtiyaçlara göre şekillenen ve dönemin şartları doğrultusunda sınıf atlayan yeni iPhone modelleri piyasaya çıktı, halen de iPhone markasını taşıyan yeni modeller piyasaya sürülmeye devam ediyor. Kullanıcılarına pek çok farklı alternatif sunan Apple, iPhone almak isteyen herkes için farklı model ve seçenek sunmaktan çekinmiyor.

iPhone cep telefonları, kalitesinden ödün vermeyen kamera sisteminden tutun, kendine has özelliklerinden olan sanal yardımcı Siri’ye kadar birçok yeni nesil teknolojiyi kullanıcılarının beğenisine sunuyor. Son modellerin suya ve darbelere karşı korumalı hale gelmesi, hafıza seçeneklerinin artması ve yükselmesi, batarya kalitesinin artması gibi iPhone cep telefonlarının temel kalitesini artırıcı gelişmeler de son derece olumlu olarak görünüyor.

Aynı zamanda Apple, iPhone modellerinin üretim aşamasında uyguladığı çevreci üretim modelleri ile dikkat çekiyor. Çevreye zarar verebilecek her türlü aktiviteden ve bu minvalde malzeme kullanımından kaçınan şirket, teknoloji üretiminin çevreye vereceği zararı en aza indirmeye çalışıyor. Bu azimli çalışmaların sonunda da herkesin keyifle kullandığı iPhone modelleri piyasaya çıkıyor.

Farklı tasarımları, renkleri ve teknolojik özellikleriyle dikkat çeken iPhone modellerine, gelin bir de yakından bakalım.

iPhone iOS Cep Telefonu Modelleri ve Fiyatları

iOS tabanlı işletim sistemleri sayesinde harika bir yazılım altyapısına sahip İphone, ilk olarak 2007 yılında piyasaya sürdüğü birinci nesil telefonlarla hayatımızda yerini aldı. Arından 2008 yılında gelen iPhone 3G ile serüven devam etti. Döneminin en yüksek teknik özelliklerine sahip olan telefonu olarak nitelendirilen iPhone 3G’nin yanına 2009 yılında, 3GS eklendi ve iPhone bu iki model ile büyük bir satış başarısı yakaladı. 2010’lu yıllar ise, Apple markası altında büyük başarı yakalayan iPhone akıllı cep telefonlarının altın çağları oldu. Efsane İphone modelleri bu yıllarda piyasaya çıktı. iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 5 serisi ve iPhone 6s serisi bu dönemde akıllara kazınan modeller oldu.

Günümüzde iPhone’un son olarak piyasaya sürdüğü iPhone 13 serisi ise gelmiş geçmiş en başarılı iPhone modeli olarak biliniyor. Gerek teknik özellikler gerekse tasarım açısından bir devrim yaratan iPhone 13 serisi, tüm dünyada oldukça yüksek satış rakamları yakalamayı başardı. Piyasada iPhone 13 serisine ait 4 farklı model bulunuyor. Bunlardan ilki ve en güçlüsü iPhone 13 Pro Max. Güncel akıllı telefon piyasasının tartışmasız en güçlü modeli olan iPhone 13 Pro Max, üstün teknik özellikleri ve harika tasarımı ile dikkat çekiyor. iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Mini ise serinin diğer modelleri.

iPhone 13 Pro Max, A15 bionic bir işlemciyi bünyesinde bulunduruyor. Bu, iPhone 12 Pro Max’te gördüğümüz işlemcinin bir yeni versiyonu. 6 çekirdekli işlemci, yeni nesil Neural Engine yapay zeka motoru ile destekleniyor. 6 GB RAM ile desteklenen işlemci ile piyasaya sunulan iPhone 13 Pro Max; 128 GB, 256 GB, 512 GB ve 1TB depolama seçeneklerine sahip. Bu gördüğümüz özellikler, bugüne kadar yapılan en güçlü iPhone ile karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor.

Türkiye’de de en çok satan iPhone modellerinden biri olan iPhone 13, serinin en ortasında duran model olarak tanımlanabilir. Tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verebilecek kadar güçlü özelliklere sahip model, nispeten uygun fiyatı ile de dikkatleri çekiyor. iPhone 13 modelinin, serinin büyük abisi iPhone 13 Pro Max’ten çok aşağı kalır yanı yok.

Tabii ki iPhone 13 serisini piyasaya sürdü diye, diğer modelleri bir kenara atmak doğru değil. Henüz 2020 yılı itibari ile hayatımıza giren iPhone 12 serisi ile 2019’un en başarılı akıllı telefonlarının başını çeken iPhone 11 serisini yabana atmak olmaz. Özellikle iPhone 12 Pro Max ve iPhone 11 Pro Max, günümüzde bile pek çok akıllı telefondan daha üstün özellikleri kullanıcılarına sunuyor.

2022 yılı itibari ile piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz en düşük model olan iPhone 6s ülkemizde 3 bin Türk Lirası civarı bir fiyat etiketi ile satılıyor. Bu model, ABD ve Avrupa pazarında ise aktif olarak satışta değil. Günümüzde en çok tutulan iPhone modellerinden olan iPhone 13 Pro Max 1 TB, ülkemizde yaklaşık 30 bin Türk Lirası civarında alıcı buluyor. Modelin ABD fiyatı ise 1600 Amerikan Doları seviyelerinde.

Yenilikçi Özellikleri ile iPhone Cep Telefonları

Yıllardır farklı tasarımları ve yenilikçi teknik özellikleri ile akıllı telefon piyasasının lider markası Apple, iPhone modelleri ile fark yaratmaya devam ediyor. iPhone 7 serisi ve iPhone 8 serisi ile birlikte çok farklı tarzda pek çok modeli piyasaya sürerek kullanıcılarına farklı deneyimler sunan Apple, yeni gelen modellerinde hep eski güçlü özelliklerinin üzerine koyarak ilerledi. Apple, iPhone X serisinde ise tamamen yenilikçi bir tavır takınmayı seçti. Yıllarca iPhone modellerinde görmeye alışık olduğumuz “home” tuşu yerini tamamen dokunmatik ve görünmez bir sanal tuşa bıraktı. iPhone X ‘te gördüğümüz yeni özelliklerden biri de kullanıcıların işini bir hayli kolaylaştıran, kişisel yüz tanıma sistemi Face ID oldu.

iPhone modellerinin gelişim sürecinde kritik bir yerde bulunan iPhone X serisindeki yenilikler yalnızca yukarıda yazılanlarla sınırlı değil. Super Retina ekran, hızlı şarj, suya ve toza dayanıklılık gibi birçok özellik iPhone X ile birlikte geldi ve kullanıcıların beğenisine sunuldu. Ardından gelen iPhone 11, iPhone 12 ve iPhone 13 serilerinde ise tüm bu özelliklerin üzerine en gelişmiş A serisi chipsetler, kusursuz mercekli kameralar ve en gelişmiş yapay zeka motorları eklendi. Son teknoloji iPhone modelleri gücünü bu kusursuz gelişimden ve sağlam temelden alıyor. iPhone 13 serisinde A15 chipset ve iOS 14 işletim sistemi bulunuyor.

Fark Yaratan Tasarımları ile iPhone Cep Telefonları

Dünyanın en çok tercih edilen akıllı telefon markası iPhone, teknik özellikler bakımından piyasanın zirvesinde yer alırken, eşsiz tasarıma sahip modelleri ile de göz dolduruyor. iPhone, kendisine has, geleneksel çizgilerini ilk modelden itibaren tasarımlarına yansıtıyor. iPhone tasarımları genel olarak geleneksel çizgide olmasına rağmen oldukça renkli ve farklı bir tarafı da yok değil. Keskin hatlardan yuvarlak hatlara geçiş ile birlikte yeni nesil iPhone’larda daha modern bir görünüm ortaya çıktığı ise tartışılmaz bir gerçek. iPhone 5s ile sonlanan köşeli tasarım serisine de ayrı bir hayranlık duyan kitle yok değil.

Görünüş açısından zarafet ve şıklığın dışa yansıması olan iPhone modelleri, her kullanıcının istekleri ve zevkleri doğrultusunda bir seçeneği bizlere sunuyor. Genel olarak ilk modellerde, siyah ve beyaz olarak başlayan kasa rengi seçenekleri git gide çeşitlenerek günümüzdeki renkli dünyaya ayak uydurdu. iPhone, son modellerinde altın sarısı, uzay gri, gümüş, pembe hatta özel koleksiyon olarak kırmızı renge yer verdi.

Tasarım tarafında kasa rengi ve değişen stiller önemli bir kısmı oluşturuyor olsa da kameradaki değişiklikler ve ekrandaki gelişmeler hiç yabana atılamaz. iPhone, zaten kalitenin doruğunda olan kamera sistemini her geçen gün geliştirerek çok başka bir boyuta taşımayı başardı. Günümüzün gereksinimi olarak önce çift sensörlü kameraya geçen iPhone, son modellerde ise üçlü sensör yapısını benimsedi. Bu yeni nesil kamera sistemleri hem telefonları daha başarılı hale getirdi hem de daha prestijli bir görünüm kazandırdı. Ekran ise Super Retina HD teknolojisi ile resmen sınıf atladı ve bir cep telefonundan bekleyebileceğiniz en güzel görüntüyü bizlere ulaştırdı.

Neden iPhone?

Kim dünyanın en güçlü ve en üstün özellikli telefonuna sahip olmak istemez ki? Bir iPhone alarak bu isteğinize kısa yoldan ulaşabilirsiniz. Kullanım kolaylığı açısından rakiplerinin çok önünde olan iPhone modelleri, basit bir arayüz ile üstün teknolojiyi birleştirip kullanıcılarına sunuyor. Birbirinden farklı pek çok modeli ile piyasada bulunan iPhone, işletim sistemi, kamerası ve bunlar gibi kendisine has özellikleri ile ön plana çıkıyor. Sizi asla yarı yolda bırakmayacak ve size sınırsız imkanlar sunan bir telefon arıyorsanız, iPhone dışında bir seçenek kalmıyor.

IOS İşletim Sistemi ve iPhone Cep Telefonları

iPhone modelleri, kendisine has işletim sistemi iOS ile büyük uyum içinde gelişimlerini sürdürüyorlar. Kullanıcıların iOS işletim sistemi ile tanışması uzun yıllar öncesine dayanıyor. 2007 yılında akıllı telefon üretimine geçen Apple, ilk iPhone modelleri, İphone ve iPhone 2G ile birlikte İOS kullanmaya başladı. Birinci etapta ilk versiyonu devreye giren iOS kısa süre içerisinde istenen başarıya ulaştı ve iPhone’a entegre bir şekilde, kusursuz olarak çalışmaya başladı. Daha sonra piyasaya yeni çıkan modeller ile birlikte ardı ardına yeni iOS versiyonlarını da birlikte görmeye başladık. Tüm iyileştirmeler kullanıcıların güvenliği ve telefondan alacakları verimi artırmak üzerine planlandı. Apple, iPhone’u yaratırken her insanın kullanabileceği kolaylıkta bir sistem arayüzü yaratma fikrine hep sadık kaldı. iOS versiyonları yükseldikçe telefonlar karmaşık bir hal almadı aksine eskiye göre daha da basitleşti. Bu önemli gelişme de kullanıcılara büyük bir rahatlık sağladı.

iOS sisteminde en köklü değişiklikleri ise 2019 yılında, iPhone 11 serisinin piyasaya çıkmasıyla birlikte yaşandı. iOS 14 getirdiği yenilikler ile o döneme kadar geliştirilen en iddialı sürüm olduğunu herkese ispatladı. iOS 14 tabii ki iPhone 11 serisi ile birlikte pek çok farklı iPhone modeline de güncelleme şeklinde geldi ve kullanıcılar için inanılmaz kolaylık sağlayan özellikleri ile fark yarattı. iOS 14’te eski sürümlere göre gördüğümüz en büyük farklar, ana ekrana sık kullanılan simgelerin kolaylıkla eklenebilmesi ve uygulamaların ve araçlar kısmının içeriğine dilediğiniz gibi müdahale edebilmenize imkan sunması diyebiliriz. Yine akıllı gruplama olarak adlandırılan sistem de iOS 14 ile başlayan güncel bir özellik oldu. Bu özellik sayesinde telefonu kullanan kişinin karşısına en çok kullandığı araçlar otomatik olarak çıkıyor ve kullanım açısından büyük kolaylık sağlıyor. Buna benzer birçok farklı özelliği iOS 14 sayesinde kişiselleştirerek kullanabilmeniz mümkün.

Bu büyük işletim sistemi devriminden hemen kısa bir süre sonra iOS 15 yepyeni özellikleri ile aramıza katıldı. iOS 15, iPhone 13 serisi ile birlikte geldi ve son model akıllı telefonların gereksinim duyacağı tüm detayları içerdiği iddiası ile kullanıcıların beğenisine sunuldu. iOS 15, çağın gereksinimlerine uygun yeniliklerle bizleri kucakladı. Özellikle iOS 14 ile başlayan gizlilik ve kullanıcı verilerinin korunmasına yönelik çalışmalar iOS 15’te çok daha açık şekilde karşımıza çıkıyor. iOS son versiyonlarında, telefonunuzda bulunan uygulamaların telefonunuzun kamera ve mikrofon gibi özelliklerini kullandığını algılıyorsa, direk olarak uyarı şeklinde haber size haber verecek şekilde tasarlandı. Bu özellik, gizlilik konusunda çağımızda yaşanan sorunları düşündüğümüzde oldukça önemli bir tedbir olarak görülebilir.

iPhone, son iOS versiyonları ile birlikte evinizin güvenliği ve kontrolü konusunda da size yardımcı olmayı hedefliyor. Evinizde bulunan ve akıllı ev sistemi özelliğine sahip tüm eşyaları ya da cihazları iPhone yardımı ile yönlendirebilirsiniz.

Yine, iOS 14 ve iOS 15’te iPhone’un sesli dijital yardımcısı “Siri” tarafında da önemli geliştirmeler yapıldı. Eski versiyonlarda bulunan sesli yardımcıdan çok daha yüksek bir yapay zeka ile donatılmış bir yardımcıya evrilen “Siri” dilediğiniz yardıma veya bilgiye daha kolay ulaşmanızı sağlıyor. “Siri” yardımı sayesinde hiç zorlanmadan günlük hava durumunu anında öğrenebilir veya rehberinizdeki bir arkadaşınızı elleriniz kullanmadan arayabilirsiniz. Aynı zamanda sesli yardımcınızdan diller arası çeviri yapmasını da isteyebilirsiniz. Zira “Siri” son gelen güncellemeler ile birlikte yaklaşık 65 farklı dil seçeneğini bünyesinde bulunduruyor.

Hangi iPhone iOS Cep Telefonu Modeli Sizin İçin Uygun?

Akıllı telefon alırken ilk dikkat etmeniz gereken şüphesiz alacağınız telefonun ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılayamayacağı olmalı.  Alacağınız telefonun, iPhone ya da farklı bir akıllı telefon üreticisi tarafından piyasaya sunulan bir model olsun teknik özellikler bakımından sizi memnun etmesi çok önemli.  iPhone modelleri dayanıklılık, kullanım rahatlığı ve yüksek performans konusunda kullanıcıya neredeyse hiç sorun çıkarmadığı için bu açıdan gönlünüz rahat olabilir. Apple, tüm iPhone modellerinde ortaya koyduğu kalite ile kullanıcıları oldukça rahatlatıyor. Geriye bir tek hangi iPhone modelinin ihtiyaçlarınıza uygun olduğuna karar vermek kalıyor. Ayrıca ülkemizde akıllı telefon piyasasında son yıllarda yaşanan genel fiyat yükselişi de seçimlerinizde etkili olabilir. Bu sebeple fiyat – performans ürünlerini tercih etmenizi öneriyoruz.

Apple iPhone Cep Telefonu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bütün akıllı telefon modellerinde olduğu üzere Apple iPhone modelleri de sürekli yazılımsal ve donanımsal güncellemeler alarak yoluna devam ediyor. Aynı zamanda, yeni çıkan modeller her zaman çağın şartlarını daha kolay yakalayabilecek şekilde piyasaya sunuluyorlar. Bütçeniz doğrultusunda işletim sistemi ve donanım açısından en güncel iPhone modelini almanız sizin yararınıza olacaktır. Bu hamleniz, telefonunuzu uzun yıllar kullanabilmeniz açısından gayet yerinde bir tercih olacaktır.

Ülkemizde iPhone, sıfır tabir ettiğimiz yeni ve açılmamış kutusunda satılmasının yanı sıra çok yoğun bir şekilde ikinci el piyasasında da satılan ve tutulan bir akıllı telefon. Bu nedenle, daha uygun bir fiyata ikinci el bir iPhone modeli satın almanız da mümkün. Ancak, ikinci el iPhone alırken dikkat etmeniz gereken farklı hususlar olacaktır. Güvenilen bir satıcıdan ve mutlaka satış sözleşmesi ile telefon almalı, ayrıca alırken tüm özelliklerinin düzgün olarak çalışıp çalışmadığına dikkat etmelisiniz.

  • Apple iPhone cep telefonlarının fiyatları, model ve işlemci gücüne göre değişiklik gösterebilir. Apple'ın iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max modelleri ortalama 9.500 ile 11.500 TL arasında değişmektedir. iPhone 11 ve iPhone SE (2020) modelleri ise ortalama 6.500 ile 8.000 TL arasındadır. iPhone 7 ve iPhone 8 modelleri ise ortalama 3.700 ile 4.500 TL arasında değişmektedir.

  • 1. Apple iPhone X 2. Apple iPhone 11 Pro Max 3. Apple iPhone 11 4. Apple iPhone 8 Plus 5. Apple iPhone 7 6. Apple iPhone SE (2. nesil) 7. Apple iPhone XR 8. Apple iPhone XS Max 9. Apple iPhone 12 Pro 10. Apple iPhone 12 Pro Max

  • iPhone cep telefonları çoğu kişi tarafından çok olumlu değerlendirilmektedir. Apple’ın yüksek kalite standartları, üstün tasarım ve kullanım kolaylığı, hayran kitlesi ve sunduğu teknolojik yenilikler, iPhone cep telefonlarının çok sayıda kişinin sevmesine neden olmaktadır. Ayrıca, iPhone’ların çok sayıda uygulama ve özellik sunması da istenen ürünün seçiminde önemli bir etken olmaktadır. Özellikle iOS işletim sistemi, çoklu uygulama desteği ve kolay kullanımı ile oldukça popülerdir. Son olarak, iPhone cep telefonlarının üstün güvenlik özellikleri, özel koruma ve güvenlik sunması da birçok kişinin tercih etmesinde etkili olmaktadır.

İlgili İçerikler

Geçtiğimiz yıl hayatımıza giren ve girdiği andan itibaren adından bol bol söz ettiren iPhone 13 Pro Max, Apple ailesinin en...

Apple’ın 2020 yılında piyasaya sürdüğü iPhone 12, 2022 yılı itibarıyla üzerine iki yeni seri daha eklenmiş olsa da hâlen kullanıcılar...

Apple 14 Eylül 2021’de gerçekleştirdiği yıllık tanıtım etkinliğinde yeni model iPhone’u tanıttı. Batı kültüründe uğursuz kabul edilen 13 rakamının yeni...

Sıkı iPhone takipçilerinin beklediği gün geldi çattı. Apple, iPhone 14 ne zaman tanıtılacak diye bekleyenlere tarih verdi ve medya mensuplarına...

Popüler İçerikler
iPhone 14 Ne Zaman Çıkıyor?: Beklenen Haber Geldi ve iPhone 14 Çıkış Tarihi Duyuruldu Cep Telefonu
iPhone 14 Ne Zaman Çıkıyor?: Beklenen Haber Geldi ve iPhone 14 Çıkış Tarihi Duyuruldu

Sıkı iPhone takipçilerinin beklediği gün geldi çattı. Apple, iPhone 14...

iPhone 12 Detaylı İnceleme: iPhone 12 Teknik Özellikleri, Tasarımı, Şarj Süresi Cep Telefonu
iPhone 12 Detaylı İnceleme: iPhone 12 Teknik Özellikleri, Tasarımı, Şarj Süresi

Apple’ın 2020 yılında piyasaya sürdüğü iPhone 12, 2022 yılı itibarıyla...

iPhone 13 Pro Max ve Galaxy S21 Ultra 5G Karşılaştırması: Hangisi Daha İyi? Cep Telefonu
iPhone 13 Pro Max ve Galaxy S21 Ultra 5G Karşılaştırması: Hangisi Daha İyi?

Apple 14 Eylül 2021’de gerçekleştirdiği yıllık tanıtım etkinliğinde yeni model...