bifikirbifikir

Xiaomi Smart Band 7

Xiaomi
1 / 11

Xiaomi, 2022 yılının ortalarında Smart Band 7 isimli akıllı bileklik modeliyle kullanıcılarının huzuruna çıktı. Giyilebilir teknoloji alanında fark yaratan ve tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başaran ürünlere imza atan marka, Smart Band ya da Mi Band olarak adlandırılan akıllı bileklik serisinin şimdilik son üyesiyle önemli gelişmeler sunuyor. Xiaomi’nin aynı dönemde tanıttığı bir diğer akıllı bileklik modeli olan Smart Band 7 Pro da çok konuşuldu. Peki, Xiaomi Smart Band 7 hangi özelliklere sahip ve Smart Band 7 Pro ile arasında nasıl farklar var? Smart Band 7 selefi olan Smart Band 6’ya göre hangi gelişmeleri içeriyor. Gelin, şimdiden çok ses getiren bu akıllı bileklik modelini daha yakından tanıyalım.  

Xiaomi Smart Band 7 Ekran Özellikleri

1,62 inç boyutunda ve yüksek çözünürlüklü AMOLED ekran kullanılarak tasarlanan Xiaomi Smart Band 7, selefine kıyasla büyük ekranıyla ekrandaki verileri okumanızı ve kontrol etmenizi daha kolay hale getiriyor. Mi Band 6’yla kıyaslandığında bu model, %25 oranında daha fazla görüntüleme alanına sahip. Ekran parlaklık ayarı 100 net olarak ölçülmüş olan cihazın ppi değeri ise 326’ya ulaşıyor. Xiaomi Smart Band 7’nin her zaman açık ekran modu sayesinde, artık saati ve tarihi görmek için kolunuzu kaldırmanıza ya da ekrana dokunmanıza gerek yok. Yapmanız gereken tek şey, ekrana bakmak. 

Xiaomi Smart Band 7 Tasarım Özellikleri 

Kullanıcı arayüzleri selefin kıyasla daha net ve kolay hale getirilecek şekilde iyileştirilen Xiaomi Smart Band 7, gelişmiş UI tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Bu modelde selefine kıyasla daha gelişmiş grafik işleme özellikleri ve daha akıcı animasyon efektleriyle de karşılaşıyoruz. Dinamik bileklik şekli seçeneği yüzü geçmiş durumda. Yeni duruşlar ve saat yüzleri sayesinde, bileklik ekranını hayalinizdeki görünüme kavuşturmanız çok kolay. Cihazın farklı kayış rengi seçenekleriyle sunulması da kullanıcıların kendi tarzına en uygun seçimi yapmasını kolaylaştırıyor. 

Xiaomi Smart Band 7 Hangi Fonksiyonlara Sahip?

Xiaomi Smart Band 7'nin gündelik hayatınıza pratiklik katabilecek birçok farklı fonksiyonu mevcut. Cihaz aracılığıyla akıllı telefonunuza gelen bildirimleri, mesajları ve aramaları görüntüleyebiliyor; telefon kilidini açabiliyor, dilerseniz ayağa kalkma uyarıları arabiliyor ve hava durumu tahminlerini görüntüleyebiliyorsunuz. Sessiz mod, rahatsız etme modu, Telefonumu Bul özelliği, zamanlayıcısı ve flaş ışığı da bulunan cihaz; 5 ATM suya dayanıklılık sertifikasına sahip. Bu sertifika da cihazın 50 metre derinliğe kadar su geçirmez özellikte olduğu anlamına geliyor. Böylece cihazı havuzda yüzerken ya da şnorkelle belirli bir derinliğe kadar dalarken de kullanabiliyorsunuz. 

Xiaomi Smart Band 7 Pil Ömrü

Kullanıcıların en çok merak ettiği soruların başında, elbette cihazın şarjının ne kadar dayandığı geliyor. Xiaomi Smart Band, pil ömrü açısından da kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmayan bir model. Manyetik şarj özelliği bulunan cihaz, tam şarjda ve normal modda on dört gün, yoğun modda ise dokuz güne kadar kesintisiz şekilde kullanılabiliyor. Bu açıdan da selefine kıyasla daha gelişmiş olduğunu söylemek mümkün. 

Xiaomi Smart Band 7 ile Sağlık ve Uyku Takibi

Xiaomi Smart Band 7 ile sağlığınıza ve uyku kalitenize ilişkin verileri öğrenmek ve kayıt altına almak son derece kolay. Çünkü bu cihaz kalp atış hızınızı ve kanınızdaki oksijen seviyesi 7/24 otomatik olarak ölçebiliyor. İki değerden biri sağlıklı aralığın altına düştüğü takdirde de otomatik olarak titreşerek sizi hemen uyarıyor. Bilekliği uyurken taktığınız müddetçe, bu cihaz uyku düzeninizi gerçek zamanlı ve doğru bir şekilde izleme becerisine de sahip. Derin uyku, hafif uyku ve REM uykusu gibi farklı uyku evrelerine ilişkin ayrıntılı istatistikler ve veriler çıkarabiliyor. Tüm bunların yanı sıra, dilediğiniz zaman stres seviyenizi de ölçerek size derin nefes egzersizleri önerebiliyor. Ayrıca, cihazın kadın sağlığı yönetimi fonksiyonu da mevcut. Aylık periyotların takibini ve kaydını yapabiliyor. 

Xiaomi Smart Band 7 Antrenmanlarınızda Yanınızda

Xiaomi Smart Band 7 ile spor egzersizlerinizin verimliliğini artırmanız ve onlara ilişkin verileri her an kayıt altında tutmanız da mümkün. 110’u aşkın spor modu desteği bulunan cihaz, egzersizler sırasında yaktığınız kalorileri, kalp ritminizdeki değişimleri ve egzersiz sürelerinizi takip etmenize olanak tanıyor. Cihazın profesyonel egzersiz analizinde egzersiz yükünüzü, dinlenme seanslarınızı, VO2Max analizinizi ve antrenmanınızın genel değerlendirmesini görebiliyorsunuz.

  • Xiaomi Smart Band 7, 5 ATM sertifikasına sahip bir akıllı bileklik modeli. Bu sertifika cihazın, 50 metre derinliğe kadar su geçirmezlik özelliğine sahip olduğu anlamına geliyor. Bu sayede yüzme ve şnorkelle dalma gibi antrenmanlar sırasında da kullanılabiliyor.

  • Xiaomi Smart Band 7’nin pil ömrü normal kullanım modu ve yoğun kullanım modu olmak üzere iki farklı senaryoda değerlendirilmiş. Cihaz tam şarjda ve normal modda on dört güne, yoğun modda ise dokuz güne kadar dayanabiliyor. Manyetik şarj özelliği mevcut. Hızlı şarj özelliği ise bulunmuyor.

  • Xiaomi Smart Band 7 ile Smart Band 7 Pro arasında ilk olarak tasarım özelliklerindeki farklılıklar dikkat çekiyor. Xiaomi Smart Band 7 Pro, Smart Band 7’ye kıyasla daha ince, büyük ve şık bir ekrana sahip. Smart Band 7 Pro’nun NFC, dahili GPS ve ortam ışığı sensörü özellikleri bulunurken, Smart Band 7’de bu özellikler mevcut değil.

İlgili İçerikler

Çocukların sağlıklı gelişim süreçlerinde onlara özgürlük alanı sağlamak ve bu alana belirli sınırlar dahilinde müdahale etmemek son derece önemli. Ancak...

Kolunuzda her daim sizi takip eden; sağlık, uyku ve egzersiz verilerinizi kayıt altına alan ve hayatınıza pratiklik kazandıran bir asistan...

Çocuklar için yılın en güzel zamanlarından bir tanesi sonunda geldi! Yorucu bir eğitim öğretim döneminin ardından bolca dinlenip eğlenebilecekleri bu...

Son yıllarda ayrılmaz bir parçamız haline gelen ve giyilebilir teknoloji ürünlerinin en popülerlerinden biri olan akıllı saatler teknolojide devrim yapmaya...

Gelişen ve değişen dünya düzenine herkes bir tanımlama yapıyor. Kimisi dijital çağ, kimisi küresel çılgınlık ya da buna benzer nice...

Son yıllarda birbirlerine rakip oldukları birçok alanda Apple'ın korkulu rüyası haline gelen Samsung ve Huawei, akıllı saat pazarında da nefeslerini...

8,8

(3)

Benzer Şeyler
Huawei Band 7

Çinli teknoloji devi tarafından 2022 yılının ilk yarısında tanıtılan Huawei Band 7, selefine kıyasla önemli...

Oppo Band

Oppo’nun geliştirdiği bir akıllı bileklik modeli olan Oppo Band, 1,1 inç ve tam renkli AMOLED...

Xiaomi Redmi Smart Band 2

Redmi, Çinli elektronik devi Xiaomi Corporation’un 2019 yılında resmiyet kazanmış olan alt markası. Bu marka...