bifikirbifikir

Xiaomi Mi Band 5 Akıllı Bileklik

Xiaomi
Xiaomi Mi Band 5 Akıllı Bileklik

Akıllı saat ya da bileklik, günümüzde hayatımızın bir parçası olmaya başladı. Süreç içerisinde daha da hayatımızın odağına girecekler gibi görünüyor. Birçok teknoloji markası bu pazara hızlı bir giriş yaptı. Piyasada o kadar çok akıllı bileklik modeli var ki, seçim yapmak oldukça zor. Bu durumda, kullanıcıların neye ihtiyacı olduğu sorusu devreye giriyor.

Çin’li Xiaomi, uygun fiyatlı ve oldukça fazla özelliğe sahip, akıllı bileklik serisi Mi Band ile pazarın önemli aktörlerinden. 2020 yılında piyasaya sürdüğü, Mi Band 5 modeli ile de oldukça iddialı gibi görünüyor. Mi Band 5, bir önceki nesil olan Mi Band 4’e benzerliği ile biraz beklentilerin altında kalsa da, bizce yeni gelen özellikler, bu segmentte hiç azımsanacak şeyler değil.

Mi Band 5, öncelikle tasarımı ile göze hitap ediyor. Tarzınıza uygun olarak seçebileceğiniz, altı farklı kordon rengi bu modelde mevcut. Aynı zamanda ekran, Mi Band 4’e oranla %20 büyümüş durumda. 1,1’’ renkli, Amoled ekran oldukça güzel görünüyor. Bunun getirisi olarak 100’den fazla saat ara yüzü, Mi Band 5’te standart olarak geliyor. Bir diğer özellik olarak da, Apple tarzı bir manyetik giriş sayesinde, Mi Band 5’te kordonu çıkarmadan şarj edilebiliyor.

Mi Band 5 iki farklı versiyon ile satışa sunuldu. NFC destekli olan ve olmayan şeklinde. NFC destekli modelin fiyatı diğerinden daha yüksek. Ayrıca NFC olması, Mi Band 5’i selefi Mi Band 4’ten ayıran bir özellik. Bluetooth 5,0 teknolojisi Mi Band 5’te yer alan bir diğer teknolojik donanım.

Bu tarz akıllı bilekliklerin en çok kullanıldığı alanlardan biri de bireysel sporlar. Mi Band 5, 11 farklı profesyonel spor modu ile kullanıcılarına oldukça geniş bir yelpaze sunuyor. Yine 24 saat kalp atışı izleme özelliği ile olağan dışı durumlara karşı kullanıcıları uyaran cihaz, oldukça başarılı bir performans gösteriyor. 3 farklı sağlık modu da, Mi Band 5’te standart olarak sunuluyor.

Mi Band 5, standart modda 14 gün, güç tasarrufu modunda ise 20 güne kadar pil ömrü sağlıyor. Cihaz suya ve toza dayanıklı. 50 metreye kadar suda 30 dakikaya kadar sorunsuz kalabiliyor.

Mi Band 5’te ekstra özellikler olarak ise, cep telefonunuzla entegre edebileceğiniz birçok uygulama desteği bulunuyor.

Yorumlar
24.12.2022 - 13:07
Başlangıç aşaması olarak lanse edilmiş olsa da bu bileklik, bence akıllı bir saatten bekleyeceğiniz şeylerin yarısından fazlasını yapmaya mahir bir bileklik. Hele ki spor ve hareket motivasyonu için bu tarz bir alet satın alacaksanız, özellikle de uzun şarj süresi, sağlamlığı ve suda da kullanılabilir olması ile muazzam seviyede iş görür.
9,3

(1)

Benzer Şeyler
Amazfit Band 7

Ülkemizde resmi operasyona 2020 yılında başlayan Çin merkezli bir giyilebilir teknoloji ürünleri markası olan Amazfit...

Xiaomi Smart Band 7

Xiaomi, 2022 yılının ortalarında Smart Band 7 isimli akıllı bileklik modeliyle kullanıcılarının huzuruna çıktı. Giyilebilir...

Samsung Galaxy Fit2

Aktif gündelik yaşam tarzınıza ayak uydurması ve ona pratiklik katması için özel olarak tasarlanan Samsung...