bifikirbifikir
Netflix

Netflix

Netflix Hakkında

1997 yılında kurulmuş olan Netflix Inc. şirketi tam anlamıyla bir başarı hikayesini gözler önüne seriyor. Amerika menşeli olan şirketin kurucuları Reed Hastings ve Marc Randolph’dur. İlk başlarda yalnızca DVD satışı yapan şirket teknolojinin gelişmesi ile birlikte çevrimiçi olarak hizmet vermeye başlıyor. Daha sonra sektörde daha da gelişerek yapımcı şirket olmayı da başarıyor. Bugün Netflix tarafından yapılmış yüzlerce özel dizi, film ve belgesel bulmak mümkün. Netflix’in günümüzde 190 milyondan fazla abonesi olduğu biliniyor. Platformun kullanılamadığı yalnızca birkaç ülke var. İran, Çin, Kuzey Kore, Suriye ve Kırım dışında her yerden seyredilebiliyor.

Hem dünya genelinde hem de Türkiye’de uzun yıllardır faaliyet gösteren Netflix, altyapısında bulunan filmler, dizler ve belgeseller ile milyonlarca insana hitap ediyor. Üyelik sistemi ile çalışan platform, aylık olarak cüzi bir miktarda ödeme yaparak tüm dizi ve filmleri seyredebilmenizi sağlıyor. Farklı abonelik paketleri sunan Netflix’de seçenekleri değerlendirebilir, kendinize ve ailenize uygun alternatifi satın alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu alternatifler arasında tek bir cihazdan kullanılabilen, çoklu cihazlardan kullanılabilen, HD ve Ultra HD seyredebileceğiniz opsiyonlar bulunuyor.

Netflix aboneliği almak isteyen pek çok insanın aklında bu platformu hangi cihazlar ile kullanabileceği sorusu oluşuyor. Güzel haber ise Netflix’in hemen hemen her cihazda kullanılabiliyor olması. Akıllı televizyon, bilgisayar, IOS, Android gibi tüm cihazlarda sevdiğiniz dizi, film ve belgeselleri keyifle seyredebiliyorsunuz. Hatta PlayStation ile birlikte bile izleyebiliyorsunuz!

Yorumlar
Ozan Bey
Ozan BeyMisafir
10.07.2022 - 12:44
The Office’in en kötü yanı bitmiş olması :( Seni özlüyorum sevgili Michael. İzlememiş olanlara şiddetle tavsiye edilir.
* Bu yorum The Office için yapılmıştır.
27.11.2021 - 07:46
Bir Formula 1 hayranı olarak izlemelere doyamadığım belgesel. F1 dünyasını anlamak ve hatta F1'e sıfırdan başlamak için güzel bir çıkış noktası. Bana göre dünyanın en büyük takım oyunu olan Formula 1'de arkadaki büyüklüğü anlamanın da yolu.
* Bu yorum Formula 1: Drive to Survive için yapılmıştır.
17.12.2021 - 10:48
Mükemmeli oluşturmak zor olduğu için çok seyrek olsa da, asla tadından yenmiyor. 10/10 dizi
* Bu yorum Sherlock için yapılmıştır.
08.03.2023 - 18:20
Gelmiş geçmiş en başarılı televizyon dizileri arasında ilk sıralarda yer alan Breaking Bad, sizi eşsiz bir seyir deneyimine davet ediyor. Vince Gilligan tarafından tasarlanan dizi, 2008-2013 yıllarında yayınlanmış beş sezondan oluşuyor. Dizinin başrollerinde Bryan Cranston ile Aaron Paul’u izliyoruz. Doğruyu söylemek gerekirse, her iki oyuncunun sergilediği performans da muhteşem. Ancak Bryan Cranston’un tecrübesi ve yeteneği izleyicileri gerçekten de kendine hayran bırakıyor.

Breaking Bad, elli yaşında kanser olduğunu ve çok az bir ömrünün kaldığını öğrenen bir kimya öğretmeninin atıldığı bir macerayı konu alıyor. Kendisi öldükten sonra ailesinin maddi sıkıntı çekmemesini isteyen Walter White, eski öğrencisi Jesse Pinkman ile meth olarak adlandırılan bir uyuşturucuyu üretmeye başlıyor. Ancak uyuşturucu ticareti dünyasının karanlık atmosferi kısa zamanda bu ikilinin başına sayısız olay gelmesine yol açıyor. Üstelik, onların başına gelenler çevresindeki kişilerin yaşamını da sonsuza dek değiştiriyor.

Bryan Cranston’a Emmy Ödülleri’nde toplam dört kez En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandıran Breaking Bad, 2013 yılında aldığı reyting düzeyi sayesinde Guiness Rekorlar Kitabı’na girmeyi de başarmış bir yapım. Başka bir deyişle, dizinin yakaladığı başarı ve popülarite, anlatmakla bitecek gibi değil. Asıl ilginç olan da şu: Vince Gilligan bu projeye başlarken diziyi ilk olarak HBO, Showtime ve TNT gibi kanallara götürmüş. Bu kanalların tümü, dizinin tutmayacağı gerekçesiyle projeyi reddetmiş. Bir süre sonra FX kanalı pilot bölümü çekmeyi kabul etmiş, ancak bölüm çekilmeden fikir değiştirmiş. Yıllar içinde proje AMC tarafından kabul edilmiş ve ortaya tüm zamanların en çok izlenen dizilerinden biri çıkmış. Ne dersiniz, ironik değil mi?
* Bu yorum Breaking Bad için yapılmıştır.
Kadir ak
Kadir akMisafir
25.12.2022 - 13:54
Dünya bu şekilde gitmeye devam ederse, bu hale gelmemize az kaldı.
* Bu yorum Sıcak Kafa için yapılmıştır.
19.03.2023 - 15:54
Platform ilk Türkiye’ye geldiğinde çok çeşitli program, dizi ve film vardı bünyesinde. Gittikçe kısır döngüye girmeye başladı. Yaptıkları Netflix özel dizi ve serileri insanların izleme hızına yetişemiyor. Ayrıca bünyesinde bulunan film ve diziler siliniyor; mesela The Office. Netflix'e sadece The Office izlemek için giriyordum, şu anda bir manası kalmadı. Harry Potter serisini de kaldırdılar.
* Bu yorum Netflix Markası için yapılmıştır.
9,3

(23)

Popüler Şeyler

Netflix’in orijinal içerikleri arasında yer alan yapımlardan biri olan Metalciyiz Biz (Metal Lords), 8 Nisan...

Son yıllarda piyasayı kasıp kavuran Netflix’in yetişkinlere yönelik stop – motion antoloji tarzındaki, animasyon komedi...

Netflix’de yayınlanmış olan ve 3 bölümden oluşan “Kedilere Bulaşmayın” isimli belgesel, sizi öyle beklemediğiniz bir...

Mitchell Hurwitz’in imzasını taşıyan bir dizi olan Arrested Development, yayın hayatına 2003 yılında Fox kanalında...

Son yılların en popüler yabancı dizilerinden biri olan Narcos, Kolombiyalı uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın yaşam...

Netflix Ürünleri

Yayın tarihi 6 Ekim 2022 olarak açıklanan Artçı: Everest ve Nepal Depremi, odağına 2015 yılında...

Andropoz

Netflix’te 7 Ekim 2022 tarihinde ilk kez izleyicilerle buluşacak olan Andropoz, yönetmen koltuğunda Yağmur ve...

İzleyicilerle ilk olarak 4 Ocak 2018 tarihinde buluşmuş olan Derry Girls, ilk sezonu toplamda altı...

2015 yılında raflarda yerini alan ve kısa sürede New York Times çok satanlar listesine de...

Netflix’in 7 Ekim 2022 tarihinde ilk sezonunun yayınlanacağını duyurduğu Acayipgiller, çocuklara yönelik olarak hazırlanmış bir...

Mitchell Hurwitz’in imzasını taşıyan bir dizi olan Arrested Development, yayın hayatına 2003 yılında Fox kanalında...

Ünlü komedyen, aktör ve yapımcı Ricky Gervais’in imzasını taşıyan After Life, Netflix’te 2019 yılının Mart...

Birçok izleyici tarafından Netflix’in son yıllarda ortaya koyduğu en yaratıcı ve ilginç iş olarak değerlendirilen...

Gelmiş geçmiş en yüksek maliyetli dizilerden biri olan The Crown, Peter Morgan’ın Netflix için kaleme...

Matt ve Ross Duffer Kardeşler’in imzasını taşıyan Netflix orijinal dizisi Stranger Things, son yıllara tek...

Black Mirror

Charlie Brooker tarafından yaratılan ve 2011 yılında yayın hayatına başlayan Black Mirror, modern çağın distopyası...

Sherlock

Sir Arthur Conan Doyle’un yarattığı dünyaca ünlü kurgu karakter Sherlock Holmes, bugüne dek çok sayıda...

Breaking Bad

Breaking Bad: Gelmiş Geçmiş En İyi Dizilerden BiriBundan yıllar önce AMC isimli bir kanalda...

Bu listemizdeki tarih konulu bir diğer belgesel de Roman Empire, yani hepimizin bildiği adıyla Roma...

Eğer eğitim hayatı boyunca tarih derslerinde zorlanmış biriyseniz, adındaki “Tarih Dersleri” ifadesine odaklanmamanızı tavsiye ederiz....

Türkiye’de 19 Eylül 2018 tarihinde “Müzik” bölümüyle ilk kez yayınlanan Explained, “her şey hakkında bir...

Daha Fazla Göster