bifikirbifikir

En İyi Mikrodalga Fırınlar: En İyi 13 Solo Mikrodalga Fırın Tavsiyesi

En İyi Mikrodalga Fırınlar: En İyi 13 Solo Mikrodalga Fırın Tavsiyesi
Zaman ve efor tasarrufunun gitgide daha önemli hale geldiği günümüz çağında, mikrodalga fırın modelleri giderek daha sık ihtiyaç duyduğumuz cihazlara dönüşüyor. Birçok gıdayı pişirmek ve yeniden ısıtmak için kullanılabilen bu cihazlar, genellikle buzluktan çıkarılan gıdaları kısa sürede oda sıcaklığına getirmek için de kullanılıyor. Siz de bir mikrodalga fırın almayı düşünüyorsanız, 2023 yılı itibarıyla fiyat performans açısından başarılı bulunan ve çok satan modelleri sizin için derledik. Gelin, “En iyi mikrodalga fırın hangisi?” sorusunun yanıtını birlikte bulalım. 

Başlamadan küçük bir hatırlatma: Bu listede yalnızca solo mikrodalga fırın modelleri yer alıyor. Ankastre mikrodalga fırınları ise ayrı bir listede inceleyeceğiz. 

1. Samsung MS23K3555ES Solo Mikrodalga Fırın

Samsung MS23K3555ES Solo Mikrodalga Fırın

Hem şık ve zarif tasarımı hem de birbirinden gelişmiş fonksiyonlarıyla mutfaktaki en büyük yardımcılarınızdan olabilecek bir mikrodalga fırın modeli arıyorsanız, Samsung MS23K3555ES Solo Mikrodalga Fırın ile mutlaka tanışmalısınız. Samsung’un geliştirdiği...

En iyi mikrodalga fırın modelleri dendiğinde akla ilk gelen markalardan biri, hiç şüphesiz ki Samsung. Hem farklı beklentilere ve bütçe aralıklarına hitap eden çok sayıda ürün geliştirmesi hem de kalite standartlarını belirli bir çıtanın üzerinde tutması sayesinde, ülkemizde çok satan birçok mikrodalga fırın modeline imza atıyor. Samsung imzalı mikrodalga fırınlar arasında en gelişmiş ve popüler seçeneklerden biri de Samsung MS23K3555ES Solo Mikrodalga Fırın. Samsung mikrodalga fırın modellerinde üçlü dağıtım sistemi isimli yenilikçi bir teknoloji kullanılıyor. Bu teknoloji mikrodalgayı haznenin farklı noktalarına dağıtarak içinde bulunan gıdaların her uygulamada daha eşit ve iyi pişmesini sağlıyor. Elbette bunu yaparken, onların lezzetini kaybetmemeleri için de çalışıyor. 

Samsung MS23K3555ES Solo Mikrodalga Fırın’ın sağlıklı pişirme fonksiyonu ve cam pişirme kabı eşliğinde hem sağlıklı hem de nefis lezzetler pişirmek çok kolay. Yapmanız gereken tek şey yiyeceğin türünü ve boyutunu seçmek. Cihaz sizin için ideal pişirme süresini otomatik olarak ayarlıyor. 23 litre kapasiteli ürünün gücü 1150 W. Sıcak tut fonksiyonu ile yiyeceklerinizin servis öncesinde soğumasını önlerken, hızlı buz çözme fonksiyonuyla da donmuş gıdalar için ideal buz çözme süresini kendi belirleyebiliyor. Hatta cihaza programlanmış onlarca farklı yöresel tarif programını da kullanabiliyorsunuz. Her pişirme işleminden sonra kokudan arındırma ayarı sayesinde, iç bölümdeki hava dışarı çıkmaya zorlanıyor. Böylece mutfağınızda ağır kokularla başa çıkmak zorunda da kalmıyorsunuz. 

Samsung MS23K3555ES Solo Mikrodalga Fırın, Eco Mod özelliğine sahip bir cihaz. Kullanılmadığı sırada tek bir tuşla aktif hale getirilebilen bu özellik, cihazın bekleme halindeyken maksimum enerji tasarrufu yapmasını sağlıyor. Altı farklı güç seviyesi bulunan ürünün buharla pişirme özelliği de mevcut. Çocuk güvenlik kilidi ve sesi açma/kapatma seçenekleri de sunuyor. 

2. Samsung GE83X Solo Mikrodalga Fırın

Samsung GE83X Solo Mikrodalga Fırın

Samsung’un 2023 yılı itibarıyla en gelişmiş ve sevilen mikrodalga fırın modellerinden biri olan Samsung GE83X Solo Mikrodalga Fırın ile tanışın! Lüks, şık ve siyah aynalı tasarımı ile her mutfağın dekorasyonuna...

Samsung GE83X Solo Mikrodalga Fırın’ın en cazip özelliklerinden biri, ızgara fonksiyonunun bulunması. Bu sayede size en ideal pişirme şeklini ve ayarını belirleme olanağı sunan cihaz, Eco Mod özelliğiyle de dikkat çekiyor. Az önce de belirttiğimiz gibi, tek bir düğmeyle aktif hale getirebileceğiniz bu mod sayesinde cihaz bekleme halindeyken %40’a kadar varan enerji tasarrufu gerçekleştirebiliyorsunuz. 23 litre kapasiteli bu mikrodalga fırın, 1200 W güce sahip. Çocuk güvenlik kilidi, otomatik buz çözme fonksiyonu, saat göstergesi ve çeşitli pişirme modları seçenekleri sunuyor. Altı farklı güç seviyesi bulunan ürün, lüks siyah aynalı tasarımıyla her mutfağa şık ve zarif bir dokunuş katıyor. Cihazın tuş fonksiyon baskılı dokunmatik ekranı sayesinde pişirme işlemini ayarlamak da çok kolay. 

3. Samsung MS23F300EEK Solo Mikrodalga Fırın

Samsung MS23F300EEK Solo Mikrodalga Fırın

Samsung’un birçok kişi tarafından fiyat performans dengesi açısından başarılı bulunan ve çok satan mikrodalga fırın modeliyle tanışın: Samsung MS23F300EEK Solo Mikrodalga Fırın! 1150 W güce sahip olan bu cihaz, 23...

Samsung’un fiyat performans açısından çok başarılı bulunan ve bu sebeple çok satan Samsung MS23F300EEK Solo Mikrodalga Fırın modelinden de mutlaka söz etmek gerek. Bu cihazın buharla temizlik ya da pişirme, koku giderme, sensörlü pişirme ya da Eco Mod gibi özellikleri yok. Ancak otomatik buz çözme fonksiyonu bulunuyor. 

1150 W güç kullanan cihazın iki farklı kontrol düğmesi mevcut. Üstteki düğmeyle süreyi ya da cihazın içine koyduğunuz gıdanın ağırlığını ayarlıyor, alttakiyle de pişirme esnasındaki güç ayarını belirliyorsunuz. Özellikle otomatik buz çözme modunda, gıdanın ağırlığını ayarladığınızda cihaz sizin için ideal pişirme süresini otomatik olarak belirliyor ve çalışmaya başlıyor. 23 litre hacme sahip olan mikrodalga fırın, şık ve sade tasarımıyla da beğeni topluyor. Cihazın kullandığı üçlü dağıtım sistemi sayesinde mikrodalga hazne içinde üç farklı yöne yayılıyor ve böylelikle gıdalarınız çok daha eşit ve iyi şekilde pişebiliyor. 

4. Siemens FF020LMB2 iQ300 Solo Mikrodalga Fırın

Siemens FF020LMB2 iQ300 Solo Mikrodalga Fırın

Modern çağın yoğun ve telaşlı temposu içinde mutfakta hız ve pratiklik kazanmak istiyorsanız, mikrodalga fırınlardan yardım alabilirsiniz. Farklı pişirme ayarı ve güç seçenekleri sayesinde size buz çözme, ısıtma ve pişirme...

Siemens’in şimdilik en gelişmiş solo mikrodalga fırın modellerinden biri olan FF020LMB2 iQ300, maksimum 800 W’a çıkan beş farklı güç seviyesine sahip. 20 litre kapasiteli cihaz hidrollitik temizliğe uygun. Hidrolitik temizlik, bir fincan suya az miktarda deterjan eklendikten sonra mikrodalganın içinde kısa bir süre pişirme modunda tutulması ve ardından pişirme bölümünün bezle temizlenmesi anlamına geliyor. Ancak bu işlemin doğru ve güvenli şekilde yapılabilmesi için, ürünün kullanma kılavuzunda belirtilen adımların eksiksiz şekilde takip edilmesi gerekiyor. 

İçinde 27 santimetre çapında cam tepsi bulunan ürün hem LED aydınlatmaları hem de siyah renkli dış yüzeyiyle son derece şık bir görünüm oluşturuyor. Isıtma gücü 1270 W. Cihazın çevirmeli kontrol düğmeleri ile buz çözme, ısıtma ve pişirme fonksiyonlarının her birini kolayca programlayabiliyorsunuz. Siemens’in ankastre mikrodalga fırın modellerinin birçoğundan farklı olarak, bu cihazda Home Connect, coolStart ve hızlı ön ısıtma özellikleri bulunmuyor. 

5. Bosch FFL023MS1 Serie 2 Solo Mikrodalga Fırın

Bosch FFL023MS1 Serie 2 Solo Mikrodalga Fırın

Mutfağınızda hem zaman hem de efor tasarrufu yapmak istiyorsanız, Bosch FFL023MS1 Serie 2 Solo Mikrodalga Fırın en büyük yardımcılarınızdan birine dönüşebilir. Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle...

Maksimum 800 W olmak üzere beş farklı güç kademesi bulunan Bosch FFL023MS1 Serie 2 Solo Mikrodalga Fırın, 20 litre kapasiteye sahip. Hidrolitik temizliğe uygun ve ısıtma gücü 1270 W. Üçlü dağıtım döner disk teknolojiyle gıdaları eşit şekilde pişiren ürün, AutoPilot 7 özelliğiyle dikkat çekiyor. Bu özellik, cihazda kayıtlı yedi farklı program sayesinde belirli gıdaları ısıtırken ve pişirirken hazır ayarları kullanmanıza ve ideal sonuçları almanıza olanak tanıyor. Quick Start özelliğiyle de en yüksek güç kademesinde 30 saniye pişirme işlemini yalnızca tek bir tuşa basarak başlatabiliyorsunuz. Çocuk güvenlik kilidi de bulunan cihaz, hassas gıdalar da dahil olmak üzere gıdaların buzunu çözmek için kullanılabiliyor. Home Connect özelliği bulunmuyor. 

6. Bosch FFL020MW0 Serie 2 Solo Mikrodalga Fırın

Bosch FFL020MW0 Serie 2 Solo Mikrodalga Fırın

2023 yılı itibarıyla Bosch’un en çok tercih edilen solo mikrodalga fırın modelleri arasında yer alan FFL020MW0 Serie 2 Solo Mikrodalga Fırın’ı daha yakından tanımaya ne dersiniz? Bu cihaz, markanın şimdilik...

Bosch imzalı ve daha uygun fiyatlı bir model almak isteyenler, Bosch FFL020MW0 Serie 2 Solo Mikrodalga Fırın’a da mutlaka göz atmalı. Beyaz renkli ve çift kontrol düğmeli bu cihazın, FFL023MS1’den farklı olarak tuş dokunmatik ekranı yok. Hem pişirme gücünü hem de süresini kontrol düğmeleriyle ayarlıyorsunuz. AutoPilot 7 özelliği de olmadığı için, cihaz size hazır program ayarları seçeneği sunmuyor. Quick Start özelliği de bu cihazda mevcut değil. Ancak bunun dışında; 20 litre kapasite, hidrolitik temizlik imkanı ve beş farklı güç kademesi özellikleri aynı. Hazır program ayarları ve Quick Start özelliği sizin için elzem değilse, Bosch FFL020MW0 Serie 2 Solo ile daha uygun fiyatlı bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. 

7. Arçelik MD 2310 W Mikrodalga Fırın

Arçelik MD 2310 W Mikrodalga Fırın

Hem görece uygun fiyatlı hem de çok fonksiyonlu bir mikrodalga fırın almak istiyorsanız, Arçelik MD 2310 W Mikrodalga Fırın tam da aradığınız model olabilir. 23 litre kapasiteli bu cihaz, elektronik/dokunmatik...

Fiyat performans açısından çok başarılı bulunan bir diğer model de Arçelik MD 2310 W Mikrodalga Fırın. Maksimum 900 W olmak üzere beş farklı güç kademesi seçeneği bulunan bu ürün, 23 litre kapasiteli. Elektronik kontrol panelinden süre, güç, program ve fonksiyon ayarlarını kolayca yapabiliyorsunuz. Izgara özelliği de bulunan (1000 W) cihaz, 95 dakikaya kadar olmak üzere zamanlanabiliyor. Hızlı başlatma özelliği sayesinde tek tuşla çalışmaya başlayabiliyor. Çocuk emniyet kilidi de mevcut. Buz çözme özelliği bulunuyor ve sekiz farklı otomatik pişirme fonksiyonu sunuyor. 

8. Arçelik MD 674 B Mikrodalga Fırın

Arçelik MD 674 B Mikrodalga Fırın

Hem piyasa koşullarına göre uygun fiyatlı hem de gelişmiş özellikleri sayesinde kullanıcılarına birçok pratik fonksiyon sunan bir mikrodalga fırın modeli arıyorsanız, Arçelik imzalı MD 674 B Mikrodalga Fırın tam da...

Yine daha uygun fiyatlı bir ürün tercih etmek isteyenler için, Arçelik’ten MD 674 B Mikrodalga Fırın modelinden söz edelim. Bu cihaz elektronik değil, mekanik, yani düğmeli kontrol özelliğine sahip. Hacmi 20 litre. Güç kademesi sayısı beş, ancak maksimum 700 W’a çıkabiliyor. Buz çözme özelliği bu cihazda da mevcut. Ancak ızgara fonksiyonu ve çocuk emniyet kilidi bulunmuyor. 

9. Vestel MD-20 YMB Mikrodalga Fırın

Vestel MD-20 YMB Mikrodalga Fırın

Mikrodalga fırınlar çeşitli gıdaları pişirirken ya da ısıtırken hem zamandan hem de efordan tasarruf etmek isteyenler için gerçekten de kurtarıcı cihazlar. Farklı güç kademesi seçenekleri sunmaları sayesinde birçok farklı gıdayı...

Arçelik MD 674 B Mikrodalga Fırın ile neredeyse birebir aynı özelliklere sahip olan bir diğer model de Vestel imzalı MD-20 YMB Mikrodalga Fırın. Maksimum 700 W olmak üzere beş farklı güç kademesi bulunan cihazın kapasitesi 20 litre. 25,5 santimetre çapındaki döner tablasıyla eşit pişirme gerçekleştiriyor. Buz çözme fonksiyonu var, ızgara özelliği ise yok. Zamanlayıcısı bulunuyor ve kontrol işlemi iki farklı düğme aracılığıyla yapılıyor. Mekanik kontrol özellikli mikrodalga fırın almayı düşünüyorsanız, bu cihaz da sizin için ideal olabilir. 

10. Beko BMD 210 DS Izgaralı Mikrodalga Fırın

Beko BMD 210 DS Izgaralı Mikrodalga Fırın

2023 yılı itibarıyla piyasada bulabileceğiniz fiyat performans açısından en dengeli mikrodalga fırın modellerinden biri, Beko tarafından geliştirilen BMD 210 DS Izgaralı Mikrodalga Fırın olabilir. Elektronik kontrol paneli bulunan bu cihaz,...

Hem ızgara özellikli hem de elektronik kontrol panelli bir cihaz arayanlar, Beko BMD 210 DS modeline de mutlaka göz atmalı. Muadillerine kıyasla uygun fiyatlı bir cihaz olan bu model 20 litre kapasiteli ve maksimum 700 W olmak üzere altı farklı güç kademesi seçeneği sunuyor. Izgara gücü ise 900 W. 95 dakikaya kadar zamanlanabilmesinin yanı sıra, dokuz farklı otomatik pişirme fonksiyonu da bulunuyor. Çocuk kilidi özelliği ve standart buz çözme fonksiyonu da mevcut. 

11. Altus ALMD 25 Mikrodalga Fırın

Arçelik bünyesinde faaliyet gösteren bir marka olan Altus, hem beyaz eşya hem de küçük ev aletleri modelleriyle kullanıcıların büyük çoğunluğundan tam not almayı başarıyor. Fiyat performans açısından çok başarılı bulunan...

Arçelik bünyesindeki markalardan biri olan Altus’un geliştirdiği ALMD 25 Mikrodalga Fırın da çok satan ürünlerden biri. 20 litre kapasiteli ve maksimum 700 W güce ulaşan on farklı güç kademesi seçeneği bulunuyor. Buz çözme fonksiyonu mevcut. Bu cihazda kontrol düğmeleri yerine butonlar kullanılmış. Ön yüzeyin sağ tarafında ve en üstte yer alan ekrandan da hem saati hem de süreyi takip edebiliyorsunuz. Cihaz size patlamış mısır, patates, içecek, pizza, donmuş gıda ve buz çözme gibi hazır ayar seçenekleri sunuyor. Elbette pişirmek ya da ısıtmak istediğiniz gıdaya bağlı olarak manuel ayar yapmanız da mümkün. 

12. Kumtel HMDG-01 Digital Mikrodalga Fırın

Mutfakta maksimum pratiklik, zaman ve efor tasarrufu kazanmak istiyorsanız, elinizin altında bir mikrodalga fırın olması işleri epey kolaylaştıracaktır. Yalnızca birkaç dakika içinde birçok farklı türden gıdayı ısıtmanıza ve/veya pişirmenize olanak...

Gelelim, Kumtel imzalı HMDG-01 Digital Mikrodalga Fırın modeline: Bu cihazda da patlamış mısır, pizza, patates, içecek, donmuş gıda ve yeniden ısıtma olmak üzere altı farklı otomatik ayar seçeneği mevcut. Maksimum 700 W güce çıkabiliyor ve 20 litre kapasiteli. Hızlı buz çözme özelliği sayesinde buzluktan çıkardığınız gıdaları kolayca oda sıcaklığına getirebiliyorsunuz. Cihazın LED ekranıyla pişirme veya ısıtma süresini ayarlamak da oldukça kolay. Ayrıca, çocuk güvenlik kilidi özelliği de bulunuyor. 

13. Dijitsu MD25 Mikrodalga Fırın

Şık ve estetik görünümüyle her mutfağa zarif bir dokunuş katabilecek olan Dijitsu MD25 Mikrodalga Fırın ile mutfakta zamandan ve efordan tasarruf etmek çok kolay. Çeşitli gıdaları pişirme ve ısıtma işlemlerinizi...

2023 yılının en iyi mikrodalga fırın modelleri için son önerimiz, Dijitsu tarafından geliştirilen MD25 Mikrodalga Fırın modeli olacak. Dokunmatik dijital ekran kullanılarak geliştirilen bu cihaz da 20 litre kapasiteli ve maksimum güç seviyesi 700 W. Çocuk güvenlik kilidi ve buz çözme özellikleri bulunuyor. Önceki iki modelde sözünü ettiğimiz hazır ayarlar bu cihazda da mevcut. Izgara fonksiyonu ise bulunmuyor. 

Ege Ertan Yazar
04.08.2023
İlgili İçerikler

Airfyer, son yıllarda mutfaklarda popülerlik kazanan bir pişirme aletidir ve temel işlevi, yiyecekleri kızartmak, pişirmek veya ısıtmak olan bu cihaz,...

Yemek yapmak bazılarımız için büyük bir keyif, bazılarımız için de mecburiyet. Ancak her koşulda modern çağın yoğun temposu gereği, mutfakta...

Dünya genelinde en çok tüketilen içeceklerin başında elbette kahve ve çay geliyor. Biz hem çay hem de kahve tüketiminde oldukça...

Yoğurt ve kefir, özellikle sağlıklı beslenme programlarının vazgeçilmez temel besinleri arasında. Hele ki yoğurdu kahvaltıdan akşam yemeğine kadar her öğünde...

Tost makinesi modelleri oldukça geniş bir seçenek yelpazesine yayılıyor. Bunlar içinde hem çok uygun fiyatlı ve daha kısıtlı özelliklere sahip...

Taze sıkılmış, katkı ya da koruyucu maddesi içermeyen, bol vitaminli meyve ve sebze suları tüketmeyi seviyorsanız elinizin altında mutlaka bir...

Kökeninin Antik Yunan ile Roma dönemlerine kadar uzandığı düşünülse de esas olarak Orta Çağ döneminde Belçika mutfağından doğan waffle, günümüzde...

İnsanların beyaz eşya ihtiyaçları ve alışkanlıkları geçmişten bugüne değişti. Hatta hala da değişerek devam ediyor. Bulaşık makinelerinin evlere ve işyerlerine...

Ekmek yemek kültürümüzde gerçekten de çok önemli bir yere sahip. Genellikle öğün fark etmeksizin tüm sofralarda mutlaka kendine yer buluyor...

Stand mikser, hamur yoğurma makinesi ve mutfak makinesi isimleriyle de bildiğimiz mutfak şefi modelleri gerçekten de hayatı kolaylaştıran fonksiyonlara sahip....

Zaman ve efor tasarrufunun giderek daha kıymetli hale geldiği günümüz çağında, mutfakların en vazgeçilmez aletleri arasında blender modelleri de yer...

Doğrama, karıştırma, parçalama, ezme, çırpma, öğütme, dilimleme, rendeleme… En az birini ya da birkaçını mutfakta genellikle her gün yaptığımız bu...

1900’lü yıllardan bu yana başta ABD ve Avrupa olmak üzere beyaz eşya ürünleri evlerde kullanılmaya başladı. İkinci Dünya Savaşı sonrasında...

Benzer İçerikler

Zaman ve efor tasarrufunun giderek daha kıymetli hale geldiği günümüz çağında, mutfakların en vazgeçilmez aletleri arasında blender modelleri de yer...

Eğer meyve suyu, detoks içeceği ve sebze suyu karışımı gibi içecekleri tüketmekten hoşlanıyorsanız muhtemelen bugüne dek bir katı meyve sıkacağı...

Kahve dendiğinde aklımıza yalnızca Türk kahvesi ve granül kahve gelen günler epey geride kaldı. Öyle ki, yaşı henüz çok genç...

Airfyer, son yıllarda mutfaklarda popülerlik kazanan bir pişirme aletidir ve temel işlevi, yiyecekleri kızartmak, pişirmek veya ısıtmak olan bu cihaz,...

Dünya genelinde en çok tüketilen içeceklerin başında elbette kahve ve çay geliyor. Biz hem çay hem de kahve tüketiminde oldukça...