bifikirbifikir

En İyi Espresso Makineleri: En Leziz Kahveler İçin 14 Espresso Makinesi Tavsiyesi

En İyi Espresso Makineleri: En Leziz Kahveler İçin 14 Espresso Makinesi Tavsiyesi
Kahve dendiğinde aklımıza yalnızca Türk kahvesi ve granül kahve gelen günler epey geride kaldı. Öyle ki, yaşı henüz çok genç olanlar o günlere tanık olmadılar bile. Artık sokakta yüzümüzü nereye dönsek üçüncü dalga kahvecilerle karşılaşıyor, kahve içmek istediğimizde de genellikle filtre kahve ve espresso bazlı kahveler arasından seçim yapıyoruz. Elbette Türk kahvesinin yeri ayrı. Ancak filtre ve espresso kahve kültürümüz de artık oldukça geliştiği için, içtiğimiz kahvede belirli bir lezzet ve kalite standardı arıyoruz. 

Az önce de belirttiğimiz gibi, artık dışarı çıktığımızda lezzetli bir kahve içmek için çok da dolaşmamıza gerek yok. Gerek ünlü kahve dükkanları zincirleri, gerekse üçüncü dalga kahveciler adım başı bizi bekliyor. Peki, evde de aynı lezzette ve kalitede kahveler içmek istediğimizde ne yapacağız? Malumunuz, neredeyse her üründe olduğu gibi, kahve fiyatları da başını alıp gitmiş durumda. Hal böyle olunca birçok kişi, dışarıda bir kahveye katbekat para ödemek yerine tek seferlik bir yatırıma girişip o kahveyi evinde hazırlamayı tercih edebiliyor. Tek seferlik yatırımdan kastımız da artık birçok kişinin hayallerini süsleyen ya da hâlihazırda sepetinde bulunan espresso makineleri. Espresso makineleri ile americano’dan latte’ye, cappuccino’dan macchiato’ya kadar birçok kahve çeşidini evde kolayca hazırlamak mümkün. 

Doğruya doğru: Eğer evinize bir espresso makinesi almak istiyorsanız, azımsanamayacak ölçüde bir ücreti de gözden çıkarmanız gerek. Ancak bugün geldiğimiz noktada, piyasada ücretleri de bir hayli değişen çok fazla espresso makinesi modeli mevcut. Biz de aşağıdaki listede size seçkin markaların hem en gelişmiş hem de nispeten uygun fiyatlı modellerini sıralamaya çalıştık. 

Birçok markanın minimum 3-4 model seçeneği var. Bunların hepsinden detaylı olarak bahsetmemiz mümkün olmasa da, yol gösterici olabilecek bilgiler paylaşacağız. Bütçe aralığınıza ve beklentinize göre siz de size en uygun modeli bulabilirsiniz. Dilerseniz gelin, son yıllarda piyasada en çok ilgi gören espresso makinesi modellerine birlikte göz atalım. 

1. Philips 5400 Serisi Tam Otomatik Espresso Makinesi

Philips 5400 Serisi Tam Otomatik Espresso Makinesi

2023 yılı itibarıyla Philips’in imzasını taşıyan en gelişmiş tam otomatik espresso makinesi olan Philips 5400 Serisi, evde barista titizliğinde nefis kahveler hazırlamanıza olanak tanıyan bir cihaz. On iki farklı öğütücü...

Günümüzde en çok tercih edilen espresso makinelerinden biri olan Philips 5400, aynı zamanda markanın şimdilik en gelişmiş modeli olma unvanına sahip. Flat white, ristretto, espresso lungo, latte macchiato ve cappuccino da dahil olmak üzere 12 farklı içecek türü hazırlayabiliyor. Cihazda bitki bazlı sütleri kullanmak da mümkün. Hem hazır kahve ayarlarını seçebiliyor hem de kahve özelleştirme seçeneği ile kahvenizin yoğunluğunu ve kıvamını dilediğiniz şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Ekstra shot seçeneği de bulunan ürün, sezgisel TFT ekranıyla son derece pratik ve konforlu bir kullanım deneyimi sunuyor. 

Philips 5400 Serisi’nde bulunan öğütücülerin çekirdekleri hangi kalınlıkta öğüteceği de tamamen size kalmış. 20 bin fincan kahveye kadar dayanıklılık vadeden bu öğütücüler %100 seramik malzemeli. Cihazın Aroma Extract sistemi her uygulamada su sıcaklığını ve akış hızını optimum düzeyde tutarak en nefis sonuçları almanızı sağlıyor. Aynı anda iki fincan kahve hazırlayabilen cihazın demleme grubu çıkarılabiliyor ve suyla durulanarak temizlenebiliyor. Makine size filtre değişimi uyarısı verdiğinde, AquaClean teknolojisi sayesinde kireç temizlemekle uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Kahve öğütme haznesi ile damla tepsisini de dilerseniz bulaşık makinesinde de yıkayabiliyorsunuz. Cihaza dört farklı kullanıcı profili tanımlamak mümkün. Ayrıca, misafir profili seçeneği de mevcut. 

Philips 4300 Serisi bu özelliklere sahip olmakla birlikte sekiz, 3200 Serisi ise beş farklı çeşit kahve hazırlayabiliyor. Eğer 5400 serisinin fiyatı size yüksek geldiyse ve daha az çeşitte kahve seçeneği de sizin için uygunsa, bu modellere de göz atabilirsiniz. Şimdi, markanın en uygun fiyatlı tam otomatik espresso makinesi modellerinden biri olan 2200 Serisi’ne geçelim. 

2. Philips 2200 Serisi Tam Otomatik Espresso Makinesi

Philips 2200 Serisi Tam Otomatik Espresso Makinesi

Philips imzalı tam otomatik espresso makinesi modelleri, son dönemlerin en gözde cihazları arasında yer alıyor. Markanın farklı özelliklere sahip birçok farklı espresso makinesi modeli mevcut. Philips 2200 Serisi Tam Otomatik...

Philips 2200 Serisi Tam Otomatik Espresso Makinesi’nde TFT değil, dokunmatik ekran kullanılmış. LatteGo sistemi yerine ise klasik süt köpürtücü aparat yer alıyor. Aynı anda iki farklı içecek hazırlayabilen cihazda üç farklı aroma sertliği ve on iki farklı öğütücü ayarı mevcut. Bu cihazla yalnızca espresso, sıcak su ve kahve hazırlayabiliyorsunuz. Sütlü kahve türleri için sütü ayrıca köpürtmeniz ve espresso’nun içine ilave etmeniz gerekiyor. Toz kahve seçeneği de bulunan ürün, AquaClean teknolojisi sayesinde sizi beş bin fincana kadar kireç temizleme derdinden kurtarıyor. Cihazın My Coffee Choice menüsünden de üç farklı sertlik ayarından dilediğinizi seçebiliyorsunuz. 

Philips 2200 Serisi, seramik öğütücüleri, Aroma Extract sistemi, çıkarılabilir ve durulanabilir demleme grubu, bulaşık makinesinde yıkanabilir kahve öğütme haznesi ve damla tepsisi gibi özellikleri açısından 5400 Serisi ile aynı. Eğer kahve çeşidi seçeneğinin üçe düşmesi ve sütü ayrıca köpürtme mecburiyeti sizin için sorun değilse, bu cihazı tercih ederek çok daha uygun fiyatlı bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. 

3. Delonghi Magnifica Evo ECAM290.61.B Tam Otomatik Espresso Makinesi

Delonghi Magnifica Evo ECAM290.61.B Tam Otomatik Espresso Makinesi

Evinizde de barista titizliğinde ve nefis kahveler hazırlamak istiyorsanız, elinizin altında bir tam otomatik espresso makinesi olması yeterli. Delonghi’nin imzasını taşıyan Magnifica EVO ECAM290.61.B modeli de 2023 yılı itibarıyla piyasadaki...

Espresso makinesi dendiğinde akla ilk gelen markalardan bir diğeri de Delonghi. Delonghi’nin Magnifica EVO ECAM290.61.B isimli makinesi de markanın en sevilen modellerinden biri. Sezgisel soft touch dokunmatik renkli ekrana sahip olan bu cihaz; espresso, cappuccino ve latte gibi birçok kahve çeşidini hazırlayabiliyor. Kahve çekirdeklerini kahve hazırlamadan hemen önce, taptaze şekilde öğütebiliyorsunuz. Her fincanda aynı tazeliğin sağlanması adına, cihaz ünitede kahve kalıntısı kalmasını da önlüyor. My Latte seçeneği, sütlü kahve çeşitlerini sevenler için. Otomatik LatteCrema sistemi de her bir sütlü kahve için ideal kıvamda ve pürüzsüzlükte süt köpüğü hazırlıyor. Cihazın hem ızgarasını hem de süt karafını bulaşık makinesinde yıkamanız mümkün. Ayrıca, otomatik karaf temizleme seçeneğini de kullanabiliyorsunuz. 

4. Delonghi ECP31.21 Manuel Espresso Makinesi

Delonghi ECP31.21 Manuel Espresso Makinesi

Espresso makinesi dendiğinde akla ilk gelen markalardan biri olan Delonghi’nin en çok tercih edilen modelleri arasında ECP31.21 Manuel Espresso Makinesi yer alıyor. Manuel espresso makinelerinde, tam otomatik makinelerden farklı olarak,...

Delonghi’nin hem daha uygun fiyatlı hem de en çok satan modelleri arasında ilk sırada ise ECP31.21 Manuel Espresso Makinesi yer alıyor. Tam otomatik makinelerden farklı olarak, burada bir tuşa basıp kahvenin hazırlanmasını beklemek yerine, birkaç adımı izlemeniz gerekiyor. Filtre bölümüne öğütülmüş kahve ilave ettikten sonra aparatı yerine yerleştiriyor ve cihazın çark şeklindeki butonunu çevirerek kahvenin demlenmesini bekliyorsunuz. Bu esnada dilerseniz makinenin dahili süt köpürtücüsüyle sütü de hazır hale getirebiliyorsunuz. Son aşamada da kahve ile sütü birleştirmeniz yeterli. 

15 bar basınç sistemi kullanan cihaz, fincan ısıtıcısı özelliğine de sahip. Öğütülmüş kahvenin yanı sıra, kolay servis edilen espresso podlarıyla birlikte de kullanılabiliyor. Ancak çekirdek öğütme fonksiyonu yok. Paslanmaz çelik kazan kullanılarak tasarlanan makine, 4 kilogram ağırlığında. Su haznesi 1,1 litre su alabiliyor ve şeffaf tasarımlı olduğu için su miktarını takip edebiliyorsunuz. Damlama tepsisi ve su haznesi çıkarılabilir özellikte. Cihaz manuel olduğu için, bir TFT ya da LED ekranı yok. Cihaz butonlarını kullanmanız yeterli oluyor. Eğer maksimum zaman ve efor tasarrufu yapmak istiyorsanız, tam otomatik makineler elbette daha cazip seçenekler oluşturuyor. Ancak kahve hazırlama sürecini keyifli ve eğlenceli buluyor, daha bütçe dostu bir cihaz seçmek istiyorsanız bu model de sizin için ideal olabilir. 

5. Siemens EQ9 Plus Connect S500 Tam Otomatik Kahve Makinesi

Siemens EQ9 Plus Connect S500 Tam Otomatik Kahve Makinesi

Evinizde çeşit çeşit ve birbirinden nefis kahveler hazırlamak istiyorsanız, Siemens EQ9 Plus Connect S500 Tam Otomatik Kahve Makinesi tam da aradığınız ürün olabilir. 2023 yılı itibarıyla piyasadaki en gelişmiş espresso...

Ses yalıtımı ve özel kaplamaları sayesinde ultra sessiz şekilde çalışan Siemens EQ Plus Connect S500 Tam Otomatik Kahve Makinesi, profesyonel bir makine arayanlar için en cazip seçeneklerden biri. On farklı kullanıcı profili oluşturmanıza olanak tanıyan bu cihaz, Home Connect uygulamasıyla uyumlu çalışıyor. Cihazın TFT ekranından cappuccino, espresso, kahve, latte macchiato ve sıcak süt seçeneklerini seçebiliyorsunuz. Ancak Home Connect uygulamasına bağlandığınız takdirde, uluslararası onlarca farklı kahve türünü seçmeniz de mümkün. Flat white, cortado, caffe crema, espresso macchiato… Hepsi yalnızca birkaç dokunuş uzağınızda. 

Siemens EQ Plus Connect S500 Tam Otomatik Kahve Makinesi, size Barista Modu’yla dilediğiniz kahve türünü kişiselleştirme olanağı da sunuyor. Bu modda kahve çekirdeklerinin öğütülme derecesini, kahvenin sertliğini ve sıcaklığını, fincan boyutunu ve demleme hızını dilediğiniz şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Kireçten arındırma ve süt sistemi temizleme özellikleri de bulunan cihazın damla tepsisi ve süt haznesi gibi birçok parçası bulaşık makinesinde de yıkanabiliyor. Ayrıca, Home Connect özelliği sayesinde cihazı uzaktan kontrol ve takip de edebiliyorsunuz. 

6. Siemens EQ300 Tam Otomatik Kahve Makinesi

Siemens EQ300 Tam Otomatik Kahve Makinesi

Tam otomatik kahve makineleri dendiğinde akla ilk gelen markalardan biri olan Siemens, farklı beklentilere ve bütçe aralıklarına hitap edebilecek birçok farklı modeli kullanıcıların beğenisine sundu. Bunlardan biri olan Siemens EQ300...

Siemens imzalı daha uygun fiyatlı bir model arıyorsanız, tercih edebileceğiniz en ideal seçeneklerden biri EQ300 Tam Otomatik Kahve Makinesi. Bu cihazın en önemli farkı, Home Connect özelliğinin olmaması. Dolayısıyla hazırlayabileceğiniz kahve çeşidi azalıyor. Ancak bu cihazla da espresso, cappuccino, latte macchiato ve sıcak süt hazırlayabiliyorsunuz. TFT yerine LED ekran kullanılarak tasarlanmış olan bu ürün, EQ9 Plus’ın aksine fincan ısıtma özelliğine sahip değil ve superSilent özelliği bulunmuyor. Tek seferde yalnızca bir fincan kahve hazırlayabiliyor. Süt sistemi temizleme özelliği de yok. Ancak kireçten arındırma programı mevcut. Yine belirli parçaları bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Kısacası, eğer Siemens kalitesinden şaşmadan daha uygun fiyatlı ve sınırlı çeşit sunan bir cihaz almak istiyorsanız, EQ300’den çok memnun kalabilirsiniz.  

7. Bosch VeroCup 300 Tam Otomatik Kahve Makinesi

Bosch VeroCup 300 Tam Otomatik Kahve Makinesi

Bosch’un yenilikçi ve patentli ısıtma sistemi “senso flow” eşliğinde geliştirdiği tam otomatik kahve makinesi modeli olan VeroCup 300 ile tanışın! Evinizin konforundan uzaklaşmadan yalnızca tek bir tuşla birbirinden nefis ve...

Espresso, cappuccino ve latte macchiato’yu tek bir dokunuşla ve yalnızca 45 saniye içinde hazırlamanıza olanak tanıyan Bosch VeroCup 300 Tam Otomatik Kahve Makinesi, 1,4 litre kapasiteli su tankına sahip. 15 santimetre yüksekliğe kadar olan tüm fincan ve bardaklarla kullanılabiliyor, çünkü kahve çıkışının yüksekliğini dilediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Kahve öğütücüleri seramik kullanılarak geliştirilen cihazın sıcak su ve süt köpüğü hazırlama fonksiyonları da mevcut. 15 bar basınç sistemi kullanıyor. Cihaz açıldığında ve kapandığında otomatik durulama fonksiyonu devreye giriyor. Ayrıca; damlama tepsisi, kahve posası ve süt ağızlıklarını bulaşık makinesinde de yıkayabiliyorsunuz. Çekirdek öğütme inceliğini de damak zevkinize göre ayarlamanız mümkün. 7,3 kilogram ağırlığındaki cihaz, tam otomatik kireçten arındırma ve temizleme programlarını da barındırıyor. 

8. Nespresso Atelier Kapsül Kahve Makinesi

Nespresso Atelier Kapsül Kahve Makinesi

Evinizde birbirinden nefis ve taptaze kahveler hazırlamak istiyorsanız, Nespresso Atelier Kapsül Kahve Makinesi tam da aradığınız yardımcı olabilir. Tam otomatik kahve makinelerinden farklı olarak, bu cihaz yalnızca Nespresso tarafından geliştirilen...

Espresso makineleri hakkında kısa bir araştırma yaptıysanız, Nespresso imzalı modellerle de mutlaka karşılaşmışsınızdır. Nespresso modellerinin tek dezavantajı, yalnızca kapsül kahve ile kullanılabilmeleri. Diğer cihazlardan farklı olarak, bu modellerde kahve çekirdekleri öğütemiyorsunuz. Bu durumun uzun vadede daha maliyetli ve zahmetli olacağını düşünüyorsanız tam otomatik ya da manuel makinelere yönelebilirsiniz. Ancak kapsül kahve kullanmakta sizin için bir sakınca yoksa, bu tip cihazların hem daha kompakt hem de daha pratik olabileceğini de vurgulamak gerek. 

Nespresso Atelier Kapsül Kahve Makinesi’nin biri süt, diğeri de su için olan iki farklı haznesi mevcut. Bu sayede tek tuşla espresso, latte macchiato, lungo, cappuccino ve ristretto hazırlayabiliyorsunuz. Fincan desteği arzuya göre çıkarılabilir olduğu için, daha büyük fincanlar kullanmanız da mümkün. Soğuk/buzlu kahve hazırlamanıza da olanak tanıyan cihaz, yalnızca 3,9 kilogram ağırlığında. Tam otomatik makinelere kıyasla çok daha az yer kaplıyor. 35 saniyede ısınarak kullanıma hazır hale geliyor. Süt köpürtücü, damlalık tepsisi, kapsül haznesi ve taban kısımları bulaşık makinesinde de yıkanabiliyor. Ayrıca, kireç temizleme zamanı geldiğinde sizi uyarıyor. 

9. Nespresso Latissima One Kapsül Kahve Makinesi

Nespresso Latissima One Kapsül Kahve Makinesi

Espresso bazlı ve sütlü kahveler içinde her biri birbirinden lezzetli envai çeşit mevcut. Caffe latte, cappuccino, espresso macchiato, latte machiato… Eğer siz de tüm bu nefis kahve çeşitlerinden vazgeçemiyor ve...

Tercihi genellikle sütlü kahvelerden yana olanlardan için, Nespresso’nun Atelier’e göre bir tık daha uygun fiyatlı seçeneği olan Latissima One’dan da söz etmek gerek. Tek tuşla espresso, cappuccino, kaffe latte, espresso macchiato ve latte macchiato hazırlayabilen bu cihaz; siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle sunuluyor. Bir kahvenin hazırlanma süresi yalnızca 25 saniye. Hazneye kapsül yerleştirmeden Lungo tuşuna bastığınızda, makinenin içindeki kirli su otomatik olarak akıtılıyor. Kireç çözme ışığı da sizi düzenli olarak uyarıyor. 4,17 kilogram ağırlığındaki ürün, kullanılmadığı takdirde iki dakika içinde otomatik kapanma özelliğine de sahip. Su haznesi bir litre kapasiteli. Damlama tepsisi, büyük fincan kullanmak istediğiniz anlar için katlanabilir özellikte. Süt haznesi de 165 ml süt alabiliyor.

10. Nespresso Essenza Mini Kahve Makinesi

Nespresso Essenza Mini Kahve Makinesi

Nespresso imzalı en küçük, kompakt ve uygun fiyatlı kapsül kahve makinelerinden biri olan Nespresso Essenza Mini Kahve Makinesi ile tanışın! En sevdiğiniz kahve türünü sadece birkaç dakika içinde taptaze şekilde...

Gelelim, Nespresso’nun piyasadaki en uygun fiyatlı, hafif ve küçük modeli olan Essenza Mini’ye. Sadece 2,3 kilogram ağırlığında olan bu cihaz üçgen ve dikdörtgen şeklinde iki farklı tasarım seçeneği sunuyor. Ayrıca, beş farklı renk seçeneği de mevcut. Bu cihazla yalnızca espresso ve lungo boyutunda kahve demleyebiliyorsunuz. Süt haznesi ya da süt köpürtme fonksiyonu yok. Su haznesi 0,6 litre olan cihaz, dokuz dakika kullanılmadığında otomatik olarak kapanıyor. Güç tasarrufu modu da mevcut. Eğer yalnızca espresso hazırlamak sizin için yeterliyse, bu cihaz kapsül kahve makineleri içindeki en cazip modellerden biri. Hafif ve küçük tasarımı sayesinde ofis ve karavan gibi alanlarda da rahatlıkla kullanılabiliyor. 

Nespresso’nun Essenza Mini ile aynı fiyatta bir de Inissia modeli mevcut. Bu model ağırlık, basınç sistemi ve su haznesi kapasitesi gibi özellikleri açısından neredeyse Essenza Mini ile aynı. Tasarım açısından birbirlerinden ayrılıyorlar. Dilerseniz, bu modele de göz atabilirsiniz. 

11. Tchibo Esperto Pro Tam Otomatik Kahve Makinesi

Tchibo Esperto Pro Tam Otomatik Kahve Makinesi

En favori kahvecinizde içtiğiniz taptaze ve leziz kahveleri evde yalnızca birkaç dakika içinde hazırlamak ister misiniz? Evde kahve keyfi yapmayı seven herkesin ilgisini çekebilecek Tchibo Esperto Pro Tam Otomatik Kahve...

Tchibo’nun şimdilik en gelişmiş olan tam otomatik kahve makinesi Esperto Pro da son zamanların en popüler modellerinden biri. Kahve musluğu 15,5 santimetreye kadar ayarlanabilen cihaz, 19 bar basınç kullanıyor. Kahve öğütme ayarını dilediğinizce kişiselleştirebiliyor, daha sert kahveler içmek için Intense+ özelliğini kullanarak çekirdek haznesine 300 grama kadar çekirdek ekleyebiliyorsunuz. Espresso, süt köpüğü, cappuccino ve latte macchiato gibi birçok kahve türünü hazırlamanıza olanak tanıyan ürün, süt köpüğü kıvamını da damak zevkinize göre ayarlayabilmenizi sağlıyor. Bardak aydınlatma ve otomatik kapanma fonksiyonları da mevcut. EasyClean fonksiyonu da sütle temas eden tüm yüzeylerin durulanmasını sağlıyor. Bu üründe tekli hiçbir parçayı bulaşık makinesinde yıkayamıyorsunuz. Ancak demleme grubu kolayca cihazdan ayrılarak su altında durulanabiliyor. 1,1 litre su tankına sahip olan cihaz, yaklaşık 10 kilogram ağırlığında. 

12. Tchibo Cafissimo Milk Kapsüllü Kahve Makinesi

Tchibo Cafissimo Milk Kapsüllü Kahve Makinesi

Eğer kapsül kahve kullanmayı pratik buluyor ve yalnızca saniyeler içinde evinizde de barista titizliğinde ve kalitesinde kahveler hazırlamak istiyorsanız, Tchibo Cafissimo Milk Kapsüllü Kahve Makinesi ile tanışmanın tam sırası. Kapsüllü...

Kapsül kahve kullanmayı sevenlerin tercih edebileceği bir diğer model de Tchibo imzalı Cafissimo Milk Kapsüllü Kahve Makinesi. Bu ürünün dezavantajı da yalnızca Tchibo markalı kapsül kahvelerle uyumlu çalışması. Ancak zaten Tchibo kahvelerini seviyorsanız, bu sizin için problem olmayabilir. 1,2 litre kapasiteli su tankı ve süt haznesi bulunan cihaz, bu sayede caffe crema, espresso, cappuccino, köpüklü süt ve filtre kahve hazırlayabiliyor. Dokuz dakika kullanılmadığında otomatik olarak kapanma özelliğine de sahip. İçecek miktarını 30-250 ml arasında dilediğiniz şekilde ayarlayabiliyor, maksimum 13,5 santimetre yükseklikte fincan ve bardakları kullanabiliyorsunuz. Entegre cihaz göstergesi de bulunan ürün, patentli üç basınçlı demleme sistemi kullanılarak geliştirilmiş. Tek bir tuşla size hep aynı kalitede ve lezzette kahveler hazırlama olanağı tanıyor. Farklı renk seçenekleri de mevcut. Cihazın ağırlığı ise 4,8 kilogram civarında. 

13. Arçelik EM 3192 O Imperium Espresso Makinesi

Arçelik EM 3192 O Imperium Espresso Makinesi

Eğer espresso bazlı kahveleri yalnızca dışarıda değil, evde de nefis ve taptaze şekilde içmek istiyorsanız Arçelik EM 3192 O Imperium Espresso Makinesi tam da ihtiyacınız olan cihaz olabilir. 19 bar...

19 bar basınç sistemine sahip Arçelik EM 3192 O Imperium Espresso Makinesi, tek tuşla kontrol olanağı sunan LCD ekran kullanılarak geliştirilmiş. Espresso ve lungo boyutundaki kahveleri hazırlamak için bir tuşa basmanız yeterli. Dahili süt köpürtücüsü de bulunan cihaz, bu sayede sütlü espresso kahve çeşitlerini hazırlamanıza da olanak tanıyor. Kahve çıkış yüksekliği ayarlanabilir özellikte olduğu için farklı boyutlardaki fincan ve bardakları da kullanabiliyorsunuz. 1,5 litre kapasiteli su tankı ve kahve posa haznesi kolayca çıkarılıp temizlenebiliyor. Beş farklı kahve öğütücüsü kademesi bulunan ürün, yalnızca 18,6 santimetre genişlikte olduğu için küçük mutfaklara da kolayca sığabiliyor. Cihazın ağırlığı ise 8 kilogram civarında. 

14. Karaca Coffee Art 1353 Süt Köpürtücülü Espresso Makinesi

Karaca Coffee Art 1353 Süt Köpürtücülü Espresso Makinesi

2023 yılı itibarıyla şimdilik piyasanın fiyat performans açısından en çok ilgi çeken kahve makinesi modellerinden biri olan Karaca Coffee Art 1353 Süt Köpürtücülü Espresso Makinesi huzurlarınızda! 20 bar ULKA İtalyan...

Son olarak, fiyat performans açısından en cazip bulunan modellerden biri olan Karaca Coffee Art 1353’e geçelim. Bu ürünün tek dezavantajı, çekirdek öğütme fonksiyonunun bulunmaması. Ancak bunun dışında oldukça önemli becerilere sahip. Aynı anda bir ya da iki fincan kahve hazırlayabilen cihaz, 20 bar basınç gücü kullanıyor. 1,8 litre kapasiteli su haznesi ve ikili filtre seti kullanılarak geliştirilmiş. Buhar modunun isteğe bağlı açılabilmesi sayesinde, hem süt köpürtme hem de su ısıtma fonksiyonları mevcut. Ayrıca, buhar çıkış modu kapalıyken buhar çubuğundan sıcak su alarak espresso’yuf americano’ya dönüştürme gibi işlemler de yapabiliyorsunuz. Fincan ısıtma fonksiyonu da bulunan cihaz; otomatik kapanma, aşırı ısınma ve basınç koruması modları sayesinde son derece güvenli bir kullanım deneyimi sunuyor. Özellikleri göz önünde bulundurulduğunda makul bir fiyata sahip olması da bu modelin gördüğü ilgiyi günden güne artırıyor. 

Ege Ertan Yazar
05.05.2023
Yorumlar
23.09.2023 - 13:54
Kafamda bir ürün almak için bifikir'i ziyaret etme sebeplerinden biri de bu hafta Espresso makinesi almaktı. Harika açıklamaları okuduktan sonra Siemens espresso makinesini almayı tercih ettim. Faydalarınız için çok teşekkür ediyorum.
16.10.2023 - 12:32

Değerli yorumunuz için biz teşekkür ederiz :)

07.05.2023 - 12:15
Espresso, İtalyan kökenli bir kahve türüdür ve yoğun bir tadı vardır. Espresso, özel bir makine kullanılarak yapılan bir kahve türüdür. Kahve çekirdekleri, yüksek basınçlı sıcak su ile kısa bir süre boyunca demlenir, bu nedenle espresso, geleneksel filtre kahvelere göre daha yoğun ve güçlü bir tada sahiptir. Espresso, genellikle kısa bir bardakta (shot glass) sunulur ve sıcak su veya süt eklenerek farklı kahve içecekleri yapılabilir; örneğin americano, latte, cappuccino gibi. Espresso, kafein içeriği yüksek bir içecektir ve kahve sevenler için lezzetli bir seçenektir.
Bifikir
BifikirYönetici
06.05.2023 - 11:38
Espresso makinesinin birçok faydası vardır. İşte bazıları:

Hızlı ve kolay: Espresso makinesi, kahveyi hızlı ve kolay bir şekilde hazırlamanıza olanak tanır. Yüksek basınçlı suyun kahve çekirdekleriyle temas ettiği kısa bir demleme süresi nedeniyle, espresso makinesi ile espresso yapmak sadece birkaç dakika sürer.

Yoğun lezzet: Espresso, yoğun ve güçlü bir tada sahiptir. Espresso makinesinin yüksek basınçlı suyu, kahveden daha fazla aroma ve tat almanıza olanak tanır.

Çeşitlilik: Espresso makinesi ile sadece espresso yapmakla kalmaz, aynı zamanda sıcak su veya süt ekleyerek farklı kahve içecekleri yapabilirsiniz. Bu da cappuccino, latte, americano gibi farklı kahve tariflerini yapmanızı sağlar.

Tasarruf: Espresso makinesi, uzun vadede kahve içmek için tasarruf sağlar. Dışarıda kahve içmek yerine, evde espresso makinesi kullanarak kahve yapmak, maliyetleri düşürebilir.

Kişiselleştirme: Espresso makinesi, kahve seçimlerinizi kişiselleştirmenize olanak tanır. Hangi kahve çekirdeklerini kullanacağınıza, ne kadar süt veya şeker ekleyeceğinize karar verebilirsiniz.

Görsel çekicilik: Espresso makinesi ile yapılan kahveler, güzel ve görsel olarak çekici olabilir. Bu, kahve sunumlarınızı ve misafirlerinizi etkilemek için kullanabileceğiniz bir avantajdır.
İlgili İçerikler

Filtre kahve demlemek ilk etapta göze çok basit bir iş gibi görünebilir. Ancak aslında ortaya her defasında kusursuz sonuçlar çıkması...

Dünya genelinde en çok tüketilen içeceklerin başında elbette kahve ve çay geliyor. Biz hem çay hem de kahve tüketiminde oldukça...

Benzer İçerikler

Zaman ve efor tasarrufunun giderek daha kıymetli hale geldiği günümüz çağında, mutfakların en vazgeçilmez aletleri arasında blender modelleri de yer...

Eğer meyve suyu, detoks içeceği ve sebze suyu karışımı gibi içecekleri tüketmekten hoşlanıyorsanız muhtemelen bugüne dek bir katı meyve sıkacağı...

Airfyer, son yıllarda mutfaklarda popülerlik kazanan bir pişirme aletidir ve temel işlevi, yiyecekleri kızartmak, pişirmek veya ısıtmak olan bu cihaz,...

Dünya genelinde en çok tüketilen içeceklerin başında elbette kahve ve çay geliyor. Biz hem çay hem de kahve tüketiminde oldukça...

Ülkece yeme içme kültürümüzün vazgeçilmez bir unsurunu oluşturan çay, günün her anına ve her ruh haline eşlik edebiliyor. Dost sohbetlerinden...