bifikirbifikir

Ryan Reynolds

Ryan Reynolds

Ryan Rodney Reynolds, 23 Ekim 1976’da Vancouver, Kanada’da dünyaya geldi. Kanada’da çocukluğunu geçiren Reynolds, 13 yaşından beri oyunculukla uğraşmaktadır. Bir yandan eğitimine devam ederken, bir yandan da dizilerde küçük roller almaya başladı. 19 yaşında ise oyuncu arkadaşı William Martin sayesinde Los Angeles’e taşınarak hayallerinin peşinden gitmeye karar verdi.

Los Angeles macerası başlamadan önce, 1991 yılında Nickelodeon’ın Kanada yapımı gençlik dizisi Hillside’da oynadı. 1993’te ise ilk sinema filmi Ordinary Magic’te rol aldı. Bu yapımları yine aynı yıl yer aldığıThe Odyssey dizisi takip etti. Git gide görünürlüğünü artıran Ryan Reynolds, 1996 yılında ünlü dizi The X Files’ın bir bölümünde yer aldı ve aynı yıl televizyon filmi Sabrina the Teenage’de oynadı. Bu yapımlar Reynolds’ın kariyerini biraz daha yukarı taşımasına yardımcı oldu.

2004 yılına kadar genellikle, komedi ve gençlik projelerinde yer alan yıldız oyuncu. Sıkı bir eğitim alarak Blade: Trinity filmiyle aksiyon dünyasına adım attı. 2005’te ise korku filmi The Amityville Horror’da yer aldı. Böylece oyunculuk yelpazesini iyice geliştirdi. 2009 yılında X- Men serisinde Deadpool rolünü aldı. Bu rol Reynolds’ın kariyer rolü oldu. 2016 yılında Deadpool sinema filmi olarak görücüye çıktı. Deadpool rolü ile ödüller kazandı. 2018’de ise ikinci film vizyona girdi. Ve yine büyük ses getirdi. Reynolds bu serideki başrolü ile Hollywood’un en büyük yıldızları arasında yerini aldı. 2019’da bir diğer ünlü film serisi Hızlı ve Öfkeli’nin bir filminde de yer aldı. 2021 ve 2022 yılları için beşten fazla film projesinde görmeyi beklediğimiz yıldız oyuncu, Deadpool 3’ün de bu filmler arasında yer alacağını açıkladı.

Reynolds, 2008 yılında ünlü aktris Scarlet Johansson ile evlendi. Çift 2010 yılında ise boşandı. Reynolds, bu evlilikten sonra bir başka ünlü aktris Blake Lively ile 2012’de dünya evine girdi. Çiftin üç kız çocuğu var.

Yorumlar
09.10.2021 - 17:26
Ünlü dizi ve film oyuncusu Ryan Reynolds, Kanada doğumlu bir Hollwood yıldızı. 90’lı yıllardan beri sektörde işler yapan Reynolds, bu günlerde kariyerinin zirve zamanlarını geçiriyor desek yalan olmaz. Son dönem Hollywood’a ambargo koyan çizgi roman uyarlaması filmlerde rol alarak şöhretini zirveye taşıyan Ryan Reynolds, birçok ünlü televizyon dizisinde de rol aldı.

Bir dönem ünlü aktris Scarlett Johansson ile evliliğiyle de gündeme gelen oyuncu, sinema sektöründen elde ettiği kazançla da dikkatleri üzerine çekiyor. Yıllık yaklaşık 71 milyon dolar civarı geliri ile Reynolds, listemizin iki numarası.
İlgili İçerikler

Sinema oyunculuğu, tabiri caizse “artistlik”, her insanın en az bir defa olsun hayalini kurduğu mesleklerden biridir. Geçmişte sinema endüstrisi bu...

0

(0)

Benzer Şeyler

Ünlü oyuncu ve yapımcı Elisabeth Moss, müzisyen bir ailenin çocuğu olarak 1982 yılında, Los Angeles,...

Hollywood’un en gözde aktrislerinden Angelina Jolie, 4 Haziran 1975’te, Kaliforniya, ABD’de dünyaya geldi. Jolie, Oscar...

Jackie Chan, 1954’te Hong Hong’ta dünyaya geldi. Chan’e sadece aktör demek yeterli olmaz. Usta oyuncu...