bifikirbifikir

Gal Gadot

Gal Gadot

Güzel oyuncu ve model Gal Gadot, 1985 yılında İsrail’in Petah Tikva şehrinde dünyaya geldi. Çocukluğu ve gençliği ise Rosh Haayin şehrinde geçti. Gadot, 12 yıl boyunca caz müzik, hip hop ve dans alanında eğitim aldı. Büyüdüğü şehir Rosh Haayin’de liseyi bitiren Gadot, eğlenceli olabileceğini düşünerek, 18 yaşında, Miss Israel güzellik yarışmasına katıldı. Kendisinin bile beklemediği bir şekilde yarışmayı kazandı ve İsrail güzeli oldu.

Miss Israel apoletine sahip olan Gadot’a tekliflerin gelmesi gecikmedi. Birçok ünlü markanın reklamında yer aldı ve bu markalar için kapak kızı oldu. 20 yaşında İsrail’de zorunlu olan iki yıl askerlik eğitimine katıldı. Ordu da fitness hocası olarak görev aldı. 2007’de Maxim dergisinde yayınlanan fotoğrafı ile New York Post’un kapağında yer aldı. Hal böyle olunca 2008-2016 yılları arasında, ünlü moda markası Castro’nun ana modelliğini yaptı.

Gadot, sinemada ise ilk önemli rolünü Hızlı ve Öfkeli serisinin dördüncü filminde Gisele rolü ile oynadı. Daha sonra serinin diğer filmlerinde de yer alma başarısı gösterdi. 2016 yılında ise Batman v Superman: Adaletin Şafağı filminde Wonder Woman karakterine hayat verdi. Bu filmden sonra DC Comics Gadot’un Wonder Woman olmaya devam edeceğini açıkladı. Bu Gadot’un sinemada yakaladığı başarının adeta göstergesi gibiydi. İçinde bulunduğumuz, 2021 yılına kadar birçok başarılı filmde oynayan Gadot’un iki filmi daha bu yıl Netflix aracılığı ile sevenleriyle buluşacak.

Özel hayatı ile de sıklıkla gündeme gelen yıldız oyuncu, 2008 yılında Yaron Varsano ile evlendi. Çiftin bu evlilikten üç kız çocuğu var. Ayrıca çift 2019 yılında kendi yapım şirketleri olan Pilot Wave’i kurmuşlardı.

Yorumlar
09.10.2021 - 15:07
Gal Gadot Varsano, İsrail doğumlu model ve aktristir. Genç yaşlarda modellik ile girdiği sektörde popülerliğini her geçen yıl artırdı ve Gadot, son yıllarda kariyerinin zirvesini yaşıyor. Güzel oyuncu, son dönem Hollywood filmlerinin aranan yüzlerinden ve başarılı performansları ile dikkat çekiyor. Özellikle kendisini Wonder Woman olarak beyazperdeden tanıyoruz.

Modellik kariyeri de oyunculuk kariyeri gibi başarılı olan Gadot, piyasanın en çok kazanan kadınları arasında. Yıllık kazancı yaklaşık 31 milyon doları bulan Gal Gadot, listemizde üçüncü sırada yer alıyor.
İlgili İçerikler

Sanat dalları arasında sinema, günümüzde en çok gelir getirenlerden bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. Çok sayıda insan oyuncu olmanın...

0

(0)

Benzer Şeyler

Ünlü oyuncu ve yapımcı Elisabeth Moss, müzisyen bir ailenin çocuğu olarak 1982 yılında, Los Angeles,...

Hollywood’un en gözde aktrislerinden Angelina Jolie, 4 Haziran 1975’te, Kaliforniya, ABD’de dünyaya geldi. Jolie, Oscar...

Jackie Chan, 1954’te Hong Hong’ta dünyaya geldi. Chan’e sadece aktör demek yeterli olmaz. Usta oyuncu...