bifikirbifikir

GoPro Hero 10 Black

GoPro
GoPro Hero 10 Black

Dünyaca ünlü aksiyon ve vlog kamerası üreticisi GoPro son olarak Hero 11 Black modelini piyasaya sürdü. GoPro Hero 11 Black şimdiye kadar üretilen en iddialı GoPro modeli olsa da “Hero” serisinin bir önceki modeli Hero 10 Black piyasadaki ağırlığını halen koruyor. Halefine göre bazı özellikler bakımından minik adımlar ile geri de kalsa da GoPro Hero 10 Black günümüzün en iyi bireysel video kameralarından biri olmaya devam ediyor. Aksiyon kamerası alanında en başarılı cihazlar arasında gösterilen GoPro Hero 10 Black vlog çekimleri yapan içerik üreticilerinin de ilk tercihlerinden biri olmayı başarıyor.

GoPro Hero 10 Black modelinde öne çıkan en önemli özellik cihazın yüksek video çekim kalitesi. GoPro markasının en özel aksiyon kameralarından olan GoPro Hero 10 Black kullanıcılarına 5,3 K 60 fps’ye kadar video çekme imkanı sunuyor. Fakat teknik olarak 5,3 K olan çözünürlük temel olarak 5K şeklinde dışa aktarılıyor. GoPro Hero 10 Black modelinde 5K video çözünürlük seçeneğinin dışında 4K 120 fps ve 2,7K 240 fps çözünürlükte video çekim imkanları da bulunuyor. Ayrıca GoPro Hero 10 Black 2,7K çözünürlükte 8x ağırlaştırılmış çekim imkanı da sağlıyor.

GP2 kamera işlemcisine sahip olan cihaz oldukça yüksek kaliteli çekimlere imza atıyor. GoPro Hero 10 Black’in kamera çözünürlüğü ise 23 MP. Bütün çekim modlarında HyperSmooth 4,0 video sabitleme teknolojisini kullanabilen GoPro Hero 10 Black neredeyse çekim esnasındaki tüm sarsıntıları engelliyor. Aynı zamanda cihazda rüzgar engelleme teknolojisine sahip üç adet mikrofon da mevcut. Böylece GoPro Hero 10 Black her türlü doğa şartında ve yüksek aktivite esnasında son derece başarılı video ve fotoğraf çekimleri yapabilmeyi sağlıyor.

55 mm x 33,6 mm x 71 mm boyutlarındaki GoPro Hero 10 Black’in ağırlığı 153 gram. Cihaz 10 metreye kadar su geçirmeye dayanıklı ve üzerinde 1720 mAh kapasiteli pil ile geliyor.

İlgili İçerikler

Son yıllarda “vlog” ve “vlogger” kelimelerini oldukça sık duymaya başladık. Özellikle sosyal medya ve teknoloji ile ilgilenen insanların hayatına bu...

9,2

(2)

Benzer Şeyler
DJI Osmo Pocket 2

DJI markası dünyada son derece popüler hale gelen ve çok tutulan aksiyon kamerası modeli DJI...

Nikon Z50 Vlogger Kit

Nikon, son dönemde oldukça popüler bir alan haline gelen video içerik üreticiliğine yönelik ürünler geliştirmeye...

Sony ZV-E10

Dünyanın teknoloji devlerinden Sony, teknolojinin birçok alanında olduğu gibi kamera ve lens üretiminde de zirve...