bifikirbifikir

Gigabyte Aorus Radeon RX 6900 XT Master

Gigabyte
Gigabyte Aorus Radeon RX 6900 XT Master

Ekran kartı dünyasının dev markalarından biri olan Gigabyte, üst düzey ekran kartı modelleri arasına kısa zaman önce Aorus Radeon RX 6900 XT Master’i ekledi. AMD chipset temelli bir ekran kartı olan Aorus Radeon, oyunculardan tasarımcılara kadar herkesin ihtiyacını karşılayabilecek seviyede bir ürün. Aynı zamanda bu ekran kartı öyle bir tasarıma sahip ki görüp de hayran kalmamak mümkün değil. Keskin hatlar, üzerindeki RGB aydınlatmalar ve üç fanlı sistem Aorus Radeon RX 6900 XT Master’ı tasarım konusunda çok özel kılan detaylar olarak karşımıza çıkıyor.

Bu ekran kartının teknik özellikleri tarafına baktığımızda ise bizleri 16 GB GDDR 6 bir bellek karşılıyor. Ekran kartının 16 GB olması pek çok yönden avantajı beraberinde getiriyor. Aorus Radeon’un bellek veri yolu ise 246 bit. 16000 Mhz bellek hızına sahip olan ekran kartı, ortalama 2250 Mhz çekirdek hızına da sahip. Bu değerler oyun modu ve turbo boost modunda değişiklik gösterebiliyor. Aorus Radeon RX 6900 XT Master’ın dijitalde ulaştığı maksimum çözünürlük 7680 x 4320 megapiksel değerlerinde. Azami hafıza hızı ise 512 GB /s seviyelerinde. Ekran kartının üzerinde 2 adet HDMI ve 2 adet de display girişi bulunuyor.

Bu harika ekran kartının Türkiye piyasasındaki satış değeri, 2022 itibari ile 30 bin Türk Lirası civarında seyrediyor. Pek çok kişiye göre bu fiyatlar pahalı olsa da ekran kartının işlevi düşüldüğünde, kesinlikle bu etiketi hak ettiğini düşünüyoruz.

İlgili İçerikler

Çağımız bilgisayar çağı olarak nitelendiriliyor. Bilgisayar hayatımızda bu kadar önemli bir yer tutarken, bilgisayar çevre parçaları ve donanım parçalarının da...

Benzer Şeyler

Nvidia GeForce RTX 3070 modeli piyasadaki pek çok ekran kartı bloğuna chipset veriyor. Bu üstün...

Nvidia’anın oyun tutkunları için özel olarak ürettiği ekran kartlarından Nvidia GeForce RTX 3080 Ti, muhteşem...

Ekran kartı denince akla ilk gelen markalardan biri olan Gigabyte’ın klasik modeli olan, Radeon RX...