bifikirbifikir

Ellen Pompeo

Ellen Pompeo

Yıldız aktris Ellen Pompeo, 1969 yılında Massachusetts, ABD’de dünyaya geldi. Annesi, Ellen çok küçük yaştayken öldü. Pompeo, bu olayın hayatına çok etkisi olduğunu dile getirmişti. Oyunculuk kariyeri başlayana kadar Miami’de barmeytlik dahil birçok işte çalıştı. 1995’te erkek arkadaşı ile New York’a taşınmaya karar verdiler. Pompeo için hayatını değiştirecek bir karardı bu.

1995’te New York’ta bir yönetmen onu keşfederek reklam filmlerinde oynaması için ikna etti. Ve Pompeo’ya bazı iş görüşmeleri ayarladı. Televizyonda ise ilk defa 1996’da Law & Order isimli ünlü dizide konuk oyuncu olarak yer aldı. İlk uzun metraj sinema filmi ise 1999 yılındaki Coming Soon’du. Bu filmde küçük bir rol aldı. Yine 2000 yılında fenomen dizi Friends’te konuk oyuncu olarak yer aldı. 2001’de ise Pompeo Los Angeles’a taşındı ve Hollywood’a adım attı. 2002 yılında Moonlight Mile filminde başrol oynayarak adını iyice duyurdu. Performansı büyük övgü topladı. 2005 yılına kadar önemli film projelerinde rol aldı. 2005’te ise ilk önemli dizi projesine dahil oldu. Pompeo, Grey’s Anatomy dizisindeki rolü ile harikalar yarattı. Yaklaşık 16 yıl bu dizinin ana kadrosunda yer aldı. Büyük başarılar ve maddi kazanç elde etmeyi başardı. Grey’s Anatomy’deki oyuncuğu ile birçok ödül adaylığı aldı ve ödüller kazandı. Pompeo, günümüzde aktif oyunculuk kariyeri ile birlikte yapımcı olarak da sektörde yer almaya devam ediyor.

2003 yılında tanıştığı Chris Ivery ile 2007 yılında dünya evine giren Pompeo’nun bu evlilikten iki kızı ve bir oğlu var. Çift evliliklerini mutlu bir şekilde sürdürmeye devam ediyor.

İlgili İçerikler

Sanat dalları arasında sinema, günümüzde en çok gelir getirenlerden bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. Çok sayıda insan oyuncu olmanın...

0

(0)

Benzer Şeyler

Ünlü oyuncu ve yapımcı Elisabeth Moss, müzisyen bir ailenin çocuğu olarak 1982 yılında, Los Angeles,...

Hollywood’un en gözde aktrislerinden Angelina Jolie, 4 Haziran 1975’te, Kaliforniya, ABD’de dünyaya geldi. Jolie, Oscar...

Jackie Chan, 1954’te Hong Hong’ta dünyaya geldi. Chan’e sadece aktör demek yeterli olmaz. Usta oyuncu...