bifikirbifikir

Bill Morgan

Bill Morgan

Bazı insanlar iyi şansın hep yanlarında olduğunu söyler, bazıları da kötü şansın bir türlü yakalarını bırakmadığından şikayet eder. Ancak bazen şansın her iki türlüsü de tek bir insanda aynı anda faaliyet göstermeye karar verebiliyor. Söz konusu insanlardan biri de Bill Morgan. Otuzlu yaşlarının ikinci yarısında Melbourne’ün kenar mahallelerinden birindeki bir karavan parkında sıradan bir yaşam süren Morgan’ın hayatı, 1998 yılının Haziran ayında geçirdiği büyük trafik kazası sonucunda tamamen değişmiş. Bu kazadan çok ağır yaralı şekilde kurtulan talihsiz adam hastaneye kaldırılmış ve kalp krizi geçirerek komaya girmiş. Tam on beş gün boyunca kaldığı komada, on dört dakika boyunca kalbi durmuş. Herkes, tüm yakınları, hatta sigorta şirketi bile ondan umudunu kesmiş. Ancak bir mucize sonucunda doktorlar Morgan’ı hayata döndürmeyi başarmış ve uzun bir tedavi sürecinin ardından sağlığına kavuşarak taburcu olmuş.

Kendisine hayatta ikinci bir şans verildiğine inanan Morgan, bu şansı taburcu olduğu yıl bir loto bileti alarak kutlamaya karar vermiş. Bizdeki Kazı-Kazan gibi tasarlanan bu biletin yüzeyini kazıdığında, tam 30 bin dolarlık ödül kazandığını görmüş. Sevinçten çılgına dönerek kendisine hemen yepyeni bir araba almış ve bu şansı medyanın da ilgisini çekmiş.

Aslına bakarsanız, işin asıl ilginç kısmı burada başlıyor. Geçirdiği kaza sonucunda ölümden dönen bir adamın ilk satın aldığı biletle 30 bin dolar kazanmasını şaşaalı bir habere dönüştürmek isteyen medya kuruluşları, Morgan’dan bu anı tekrar canlandırmak için kameraların önünde yeni bir bilet satın almasını istemiş. Morgan da bileti satın alarak yüzeyini kazımış ve bu biletten tam 250 bin dolar kazanmış. Başta CNN ve BBC olmak üzere dünyanın ünlü medya kuruluşları tarafından tüm dünyaya servis edilen bu görüntüler, Morgan’ın da hayatını değiştirmiş durumda. Şansla gerçekten ilginç bir ilişkisi olan Morgan, artık loto bileti almadığını söylüyor.

İlgili İçerikler

Şansa inanır mısınız? Ya da soruyu daha farklı bir şekilde soralım: Şans kavramını nasıl tanımlarsınız? Sizce çok korkunç bir kaza...

0

(0)

Benzer Şeyler

Dila Kent, asıl adıyla Dila Bozkaya, son yıllarda Youtube başta olmak üzere sosyal mecralarda fenomen...

Youtube’da kullandığı MuratAbiGF mahlası ile üne kavuşan ve Youtube Türkiye’nin en çok sevilen içerik üreticilerinden...

Deli Mi Ne? isimli Youtube kanalı ile ünlenen ve kısa sürede büyük bir izleyici kitlesine...