bifikirbifikir

Aselsan Cobra PM665 PMR

ASELSAN
Aselsan Cobra PM665 PMR

Türkiye’nin askeri haberleşme ve savunma sanayi alanındaki lider markası Aselsan sivil teknolojilere yönelik de üretim yapıyor. Askeri deneyiminden yola çıkan Aselsan bu alandaki deneyimini sivil haberleşme teknolojilerine de net bir şekilde aktarıyor. Aselsan’ın geniş ürün yelpazesinde birçok sivil haberleşme aracı ve ürünü bulunuyor. Bu ürün gruplarının en öne çıkanlarından biri de telsizler demek mümkün. Aselsan hem profesyonel kullanıcılar hem de amatör telsizciler için telsiz üretimi yapıyor. Aynı zamanda telsiz çevre üniteleri ve telsiz sistemleri de üreten Aselsan pazarın dev oyuncuları arasında yer alıyor.

Aselsan amatör telsizciler için ürettiği telsiz modellerini genelde “Aselsan Cobra” alt markasıyla piyasaya sürüyor. Aselsan Cobra markasına ait tam manasıyla yüksek performanslı ve uygun fiyatlı bir model olan Aselsan Cobra PM665 PMR amatör telsizciler ve basit işler için telsiz haberleşmesi kullanan çalışanlar için son derece ideal bir telsiz modeli demek mümkün.

Aselsan Cobra PM665 isminden de anlaşılabileceği üzere PMR türünde yani kişiye özel el telsizi kategorisinde yer alıyor. Bu telsizi kullanmak için herhangi bir lisans veya izin gerekmiyor. Aselsan Cobra PM665 genellikle 2’li kutu şeklinde satışa sunuluyor. Cihaz kutusundan 6 adet AA boyutunda şarj edilebilir pil (850 mAh kapasiteli), masa üstü şarj cihazı, 1 adet kemer klipsi ile birlikte çıkıyor. Aselsan Cobra PM665 kullanımı oldukça basit ve pratik bir analog telsiz olarak dikkat çekiyor.

Aselsan Cobra PM665 açık arazide ve ortam şartları uygun olduğunda 8 kilometreye kadar görüşme mesafesi sunuyor. PMR 446.000 MHz frekansında çalışan cihazda 8 ana kanal ve 121 adet alt kanal desteği bulunuyor. Aselsan Cobra PM665’de LCD ekran da mevcut. Böylece ekrandan pil durumu gibi birçok bilgiyi direkt olarak görmek mümkün.

İlgili İçerikler

Haberleşme dünyasının en önemli ve büyük parçalarından biri olan telsiz araçları aynı zamanda haberleşme tarihinde de önemli yere sahip. Haberleşme...

9,6

(1)

Benzer Şeyler
Kenwood TK-3601DE

Haberleşme ürünleri, üniteleri alanında uzmanlaşmış markalardan biri olan Kenwood bu alanlardaki ürünleriyle tüketicilere uzun yıllardır...

Motorola XT185 PMR

Motorola haberleşme araçları ve bu sektöre bağımlı yan ürünler üretiminde dünyanın lider markaları arasında yer...

Baofeng BF-C3

Çin menşeli haberleşme araçları ve ekipmanları üreten şirketlerden biri olan Baofeng tüm dünyada yaygın bir...