bifikirbifikir

Alba Fold 2

Alba
Alba Fold 2

Alba Fold 2, yerli sermaye ile elektrikli bisikletler ve çevre üniteleri üreten Alba markasına ait en iddialı elektrikli bisiklet modellerinden bir tanesi. Alba Fold 2 bir süredir elektrikli bisiklet piyasasında yer alıyor ve tüketicilerden yoğun ilgi görüyor. Alba Fold 2 bu denli talep görünce Alba markası da güçlü modelinin üretimine devam ediyor. Fakat Alba ilk versiyon Alba Fold 2’yi üretmeye devam etmek yerine yenilen Alba Fold 2 versiyonunu piyasaya sürerek çok daha başarılı bir işe imza atıyor. Güncellenen ve geliştirilen yeni Alba Fold 2 yollarda yerini almaya çoktan başladı.

Yeni Alba Fold 2’de yapılan başlıca iyileştirmelerin önemli alanlarda olduğu görülüyor. Alba Fold 2’de “Shimano Tourney” serisi 7 vitesli ve yüksek aralıklı şanzıman sistemi kullanılıyor. Bu yeni sistem hızı artırmaya ve yokuşlarda bisikleti daha güçlü kılmaya katkı sağlıyor. Yeni “Kenda e-bike Ready” lastikler “Velo Plush” serisi sele, LCD gösterge ekranı gibi ekstralar da Alba Fold 2’nin kullanım konforunu artırıyor. Ayrıca kişiselleştirmeye müsait olan Alba Fold 2’de farklı batarya, şarj aletleri ve renk seçeneklerini kombine etmek mümkün. Böylece kişinin ihtiyacına uygun bir araç satın almasının önü açılıyor. Alba Fold 2’nin katlanabilir gövde yapısı da bisikletin bir yerden başka bir yere rahatça taşınmasını sağlıyor.

Alba Fold 2’nin kalbinde “Bafang Geared Hub” elektrikli motor ve 36 V/7,8 Ah lityum iyon batarya bulunuyor. 32 Nm tork gücü üretebilen elektrikli motor ve bakım gerektirmeyen lityum iyon batarya Alba Fold 2’ye büyük güç katıyor. Yaklaşık 1000 şarj döngüsüne sahip batarya kullanıcılara tam dolu konumda 50 kilometre menzil sunuyor. 

20.5 kilogram ağırlığı ile oldukça hafif bir elektrikli bisiklet olan Alba Fold 2’de hem önde hem de arkada “Tektro V-Fren” sistemi kullanılıyor. Ayrıca Alba Fold 2’de el gazı desteği ve kadronun üzerinde elektrikli aletleri şarj etmeyi sağlayan bir USB şarj desteği standart olarak bulunuyor.

İlgili İçerikler

Günümüzde piyasada yer alan çok iddialı elektrikli bisiklet modelleri arasından bizim en beğendiklerimizi sizler için seçtik ve bir liste oluşturmaya...

19. yüzyılda icat edilen mekanizmalı aletlerin en bilinenlerinden olan bisiklet, o günden bu yana hayatımızda önemli bir yer tutuyor. Bisiklet,...

9,6

(2)

Benzer Şeyler
Xiaomi Himo Z20

Dünyaca ünlü teknoloji devi Xiaomi, “Himo” adındaki alt markası ile elektrikli bisiklet pazarında önemli bir...

SKYJET Nitro

SKYJET Nitro, MJ Grup bünyesinde bulunan SKYJET markasının en çok tercih edilen ve en öne...

Alba Fold X

Alba Fold X, Türkiye’nin yerli elektrikli bisiklet markalarından olan Alba’nın geniş ürün gamındaki en iddialı...