bifikirbifikir

HUAWEI MateBook X

Huawei
HUAWEI MateBook X

Hayatımıza daha çok akıllı telefon modelleri ile giren Çinli üretici Huawei, bilgisayar piyasasına da oldukça hızlı bir giriş yapmıştı. Huawei markası, özellikle Matebook D serisi ile piyasada başarı yakaladıktan sonra, ardı ardına gelen yeni modeller ile akıllı telefon piyasasında yakaladığı ivmeyi bilgisayar piyasasına da taşıdı.

Piyasaya sürdüğü bilgisayarlar arasından, en çok tutan modellerden biri de kuşkusuz Huawei’nin amiral gemisi tabir edilen Matebook X serisine adını veren, Huawei Matebook X. 2020 yılında piyasaya sürülen laptop, kullanıcılar tarafından oldukça olumlu karşılandı ve hızla sipariş almaya başladı.

Matebook X’te diğer Matebook serisi modellerin izinden gidiyor. Özellikle Huawei’nin tasarım olarak ince ve şık çizgisini bu modelde de görebiliyoruz. Magnezyum alüminyum alaşımından oluşan kasası, oldukça da hafif. Yalnızca 1kg ve bu özellik Matebook X’i yanınızda oldukça rahat taşımanıza olanak sağlıyor. Huawei bu modeli ile, minimal tasarımlardan hoşlanan ve mobilize bir hayata sahip olanların oldukça tercih edebileceği bir laptop sunuyor.

Matebook X 13’’  çerçevesiz bir ekrana sahip. Yine, 1,6 Ghz 4 çekirdekli, 10. Nesil Intel i5 – 10210U bir işlemciye sahip. İşlemci hızı turboya bağlı olarak 1,6 Ghz’ten 4,2 Ghz’e kadar çıkabiliyor. Bu da bilgisayara oldukça geniş bir skalada üstün bir performans sağlıyor. Bu performansı 16Gb DDR3 RAM ile destekleyen Matebook X, 512GB’lık da bir ssd diske sahip.

Üzerinde bulunan pil üstün performansı ile kullanıcısına büyük avantajlar sunuyor. Tek şarj ile video izlerken bile yaklaşık 9 saat pil ömrü sunan model, segmentinde bu yönüyle oldukça yukarılara çıkıyor.

4 yönlü hoparlörü ile ses konusunda harika bir iş çıkaran Matebook X, Intel UHD grafik kartı ve yüksek çözünürlüklü ekranı ile de görüntü konusunda oldukça tatmin edici.

Matebook X, parmak izi sensörü , free touch gibi ek özellikleri ile de göze çarpıyor.

Tüm bu bileşenler ışığında Matebook X, segmentinin en iyi modellerinden biri olmayı sonuna kadar hak ediyor.

8,8

(4)

Benzer Şeyler
Apple MacBook Pro

Teknoloji dünyasının dev şirketi Apple, bir evin garajında Macintosh ile başlayan hikayesini hayatımıza kattığı birbirinden...

HUAWEI MateBook X Pro

Huawei markasının oldukça övgü toplayan modeli Matebook X ile birlikte piyasaya sürdüğü bir diğer modeli...

Tayvanlı ünlü bilişim markası MSI, oyuncu bilgisayarları alanında yeni ürünlerini bir bir sıralamaya devam ediyor....