bifikirbifikir

Harry Styles

Harry Styles

Harry Edward Styles 1 Şubat 1994 yılında İngiltere Worcestershire'nin Redditch kasabasında dünyaya gelmiştir. Ünlü İngiliz şarkıcı, aynı zamanda oyunculuk, modellik, söz yazarlığı da yapmaktadır. Solo çalışmalarının yanı sıra İngiliz-İrlandalı müzik grubu One Direction üyesidir. Holmes Chapel Comprehensive Okulun’da eğitim görmüştür. Müzik tutkusu her şeyin önüne geçmiş ve bir dönem White Eskimo adında bir grubun solistliğini yapmıştır. Harry Styles 2010 yılında popüler şarkı yarışması olan X-Factor’e katılmış ve bu yarışmada Isn't She Lovely isimli şarkıyı söylemiştir. Grup olarak bu yarışmada üçüncü olmalarının Styles’ın müzik yaşamında çok büyük bir etkisi vardır. Hatta birçok müzik çalışmalarına bu yarışma milat olmuştur.

Grubun ilk albümü Up All Night oldukça beğenilince, 2012 yılında ikinci stüdyo albümleri Take Me Home piyasaya sürülmüştür. Üçüncü stüdyo albümleri olan Midnight Memories de 2013 yılında çıkmıştır. Styles’ın bu kadar ünlü olmasında 2017'de vizyona giren Dunkirk adlı filmde rol almasının çok etkisi olmuştur. 2018 yılında Gucci'nin Men's Tailoring reklamlarında modellik yapmış ve ardından 2019 yılında aynı firmanın yeni bir parfümünün tanıtım filmlerinde oynayarak büyük beğeni toplamıştır.

Harry Styles kendi adını taşıyan ilk albümünü 2017 yılında yayınlamıştır. Bunun üzerine Avustralya, Birleşik Krallık ve ABD de dahil olmak üzere birçok ülkede listelerde çıkış yapmayı başarmıştır. 2019 yılının Ekim ayında ikinci albümü Fine Line müzik listelerinde tekrar üst sıraları yakalamıştır. 2020 Brit Ödüllerinde İngiliz Erkek Solo Sanatçısı ve Yılın İngiliz Albümüne aday gösterilmiştir. 63. Grammy Ödülleri'nde En İyi Pop Solo Performansı Watermelon Sugar ile ilk Grammy ödülünü almıştır.

İlgili İçerikler

Moda her zaman değişen, hiçbir zaman olduğu yerde durmayan bir algı. Sürekli yenileniyor ve bazı isimler bu yeni trendlere öncülük...

0

(0)

Benzer Şeyler

Sahne adı olarak Marshmello’yu kullanan ancak gerçek adı Christopher Comstock olan DJ, 19 Mayıs 1992...

Ariana Grande-Butera 1993 yılında Florida’da dünyaya gelmiştir. Çocuk yaşlarda başladığı müzik merakı bazen şarkı söyleyerek...

Dünyaca ünlü şarkıcı Billie Eilish Pirate Baird O'Connell, 18 Aralık 2001'de Los Angeles'da dünyaya gelmiştir....