bifikirbifikir

Dual Sport Motosikletler

Dual Sport Motosikletler

Bu motosikletler, genelde motosiklete uzak kişilerin yolda görüp, cross motosikleti sandığı türler. Dual sportlar, arazi canavarı crosslar ile yolların kralları touring tarzı motosikletlerin birleşimi olarak adlandırılabilirler. Bu türün, hafif, orta ve ağır kategoride çok farklı modelleri mevcuttur.

Hafif modeller genelde arazi crosslarının ufak modifiyeler ile trafiğe uygun hale getirilmiş halleridir.

Orta gövdeli modeller ise, bu alandaki markaların özel olarak ürettiği modellerdir. Genellikle sportif amaçlarda kullanılırlar.

Ağır sınıfta ise adventure dediğimiz yol motorları karşımıza çıkmaktadır. Bunlar, trafiğe daha uyumlu, büyük depolara sahip, rüzgarlıklı ve yol süspansiyonlu modellerdir.

Motor konusunda modelden modele ve kategoriye göre oldukça farklı seçenek olduğu için, belli bir sınıflandırma yapmak çok zordur. Aynı şekilde sürüş açısından artılar eksilerde de oldukça farklı bir skala vardır. Ancak adventure tarzı modellerin sürücüye inanılmaz bir sürüş konforu verdiğini biliyoruz.

Avantajlar ve dezavantajlar konusunda da seçeceğiniz model üzerinden değerlendirme yapmak, bu kategori motosikletler için daha uygun olacaktır.

Bu türe örnekler; Kawasaki KLR 650.

İlgili İçerikler

Motosikletler, günümüzde insan hayatının ayrılmaz bir parçası. Motosikletlerin trafikte sağladığı avantajlar sebebiyle özellikle büyükşehirlerde ulaşım aracı olarak kullanımı arttı. Bunun...

0

(0)

Benzer Şeyler
RKS Grace 202

RKS markasının en popüler scooter modellerinden biri olan Grace 202, ilk bakışta bile tasarımı ve...

Honda Forza 250

Giriş seviyesi maxi scooter segmentinde zirvenin sahibi olup olmadığı tartışmaları ile motosiklet tutkunlarını ikiye bölen...

Lambretta V200 Special

İtalya merkezli ünlü bir motosiklet üreticisi olan Lambretta, özellikle İtalyan tarzını yansıtan scooter modelleri ile...