bifikirbifikir

Xiaomi Mijia Akıllı Quartz Saat

Xiaomi
Xiaomi Mijia Akıllı Quartz Saat

Çinli teknoloji firması Xiaomi, 2018 yılında Mijia serisinden çıkan, akıllı ve aynı zamanda quartz özellikli modelini tanıttı. Mijia Quartz, akıllı saat özellikleri ile oldukça doyurucu görünürken, klasik tasarımı da oldukça şık duruyor. Mijia Quartz, 2019 yılı itibariyle de ülkemizde satışa sunulmuştu. Saatin en büyük özelliği belki de, normal saat piliyle çalışıyor olması diyebiliriz. Cr2430 pil ile çalışan Mijia Quartz, normal kullanımda 6 aya kadar pil ömrü sunuyor. Cihaz, hem klasik bir saate sahip olmak hem de çağımız şartlarında akıllı bir yardımcı isteyen, stil sahibi kullanıcılar için harika bir seçenek diyebiliriz.

Klasik bir görünümü olması sebebiyle, minimalist çizgiler taşıyan Mijia Quartz, üç farklı renk seçeneği ile satışa sunuldu. Bu seçenekler arasında canlı renklere yer verilmediği göze çarpıyor. Ancak saat, güneş ışığında farklı renklere bürünebiliyor. 40 mm çapında olan saat, çift kadranlı yapıya sahip. Büyük kadran saati gösterirken, küçük kadran adım sayar görevini üstleniyor. Toz geçirmez ve leke tutmaz bir cama sahip saatin kordonu da oldukça kaliteli. Aynı zamanda Mijia Quartz, 3 Atm basınca kadar suya dayanıklı. Saatin ağırlığı ise sadece 47 gram.

Mijia Quartz, bluetooth 4.0 teknolojisine sahip. Bu sayede Android ve IOS cihazlara kolaylıkla bağlanıyor ve senkronize bir şekilde çalışıyor. Saati kullanmak için Xiaomi Mi Home uygulamasının kurulması yeterli.

Mi Home uygulaması desteği ile; dünya saatleri, alarm, hatırlatıcı, vip çağrı bildirimi gibi birçok özelliğe ulaşmak mümkün. Detaylı adımsayar desteği de gerçekten büyük artı. Ancak hatırlatmakta fayda var, vip çağrı özelliği sadece sınırlı sayıdaki cihaz ve modellerde kullanılabiliyor.

8,8

(1)

Benzer Şeyler
Apple Watch Series 8

Apple Watch Series 8, teknoloji devi Apple’ın Eylül 2022 tarihinde tanıttığı akıllı saat modelidir. Bilhassa...

Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Samsung Galaxy Watch 5 Pro Samsung akıllı saat ailesinin en yeni ve en güçlü modeli...

Fitbit Sense 2

Fitbit Sense 2, ABD’li markanın Google tarafından satın alınması sonrası piyasaya sürdüğü ilk akıllı saat...