bifikirbifikir

Tom Ford Black Orchid

Tom Ford
Tom Ford Black Orchid

Dünyaca ünlü moda tasarımcısı Tom Ford’un parfüm alanındaki en özel tasarımlarından biri olarak kabul edilen “Tom Ford Black Orchid” aynı zamanda dünyanın en popüler parfümlerinden de bir tanesi. Tom Ford’un unisex bir parfüm olarak piyasaya sürdüğü Tom Ford Black Orchid hem kadınlar hem de erkekler için ideal bir koku notası oluşturabiliyor. Elbette daha maskülen ve keskin, sert kokular arayan erkekler farklı parfümlere yönelebilir. Fakat Tom Ford Black Orchid’in kadınlara olduğu kadar erkek tenine de muazzam uyum sağladı yıllar içerisinde defalarca kez ispatlandı.

Tom Ford’un tam manasıyla imza kokusu olarak tanımlanacak Tom Ford Black Orchid 2006 yılında tanıtıldı. 2006’da “Tom Ford Beauty” koleksiyonunun ilk adımı olarak piyasaya sürülen Tom Ford Black Orchid, piyasaya çıkar çıkmaz birçok parfüm tutkununu etkilemeyi başardı. Aynı zamanda bu alanda otorite kabul edilen isimler ve moda dünyası da Tom Ford’un bu koku karışımını inanılmaz buldu. Tüm bileşenler bir araya gelip, altına da Tom Ford imzası atılınca Tom Ford Black Orchid’in parfüm dünyasında ünlenmesi çok uzun sürmedi.

Tom Ford Black Orchid piyasaya sürülmesinin üzerinden neredeyse 20 yıl geçmesine rağmen halen dünyanın en özel parfümlerinden biri olmayı başarıyor. İkonik kokular arasına adını çoktan yazdıran Tom Ford Black Orchid, aynı zamanda lüks ve ihtişamı temsil eden kokulardan biri olarak da kabul ediliyor. Bunun nedeni ise hem Tom Ford imzalı olması hem de “siyah orkide” gibi son derece nadide bir çiçeği temsil ediyor oluşu denebilir.

Tom Ford Black Orchid inanılmaz şişe tasarımlarıyla da göz dolduruyor. Bu sofistike parfümün Tom Ford Black Orchid ve Tom Ford Black Orchid Gold olmak üzere iki versiyonu var. Aynı zamanda EDP seçeneklerinin yanında EDT seçenekleri de mevcut.

Tom Ford Black Orchid oldukça yoğun notalara sahip bir parfüm. Siyah orkidenin baskınlığı ve vuruculuğunun yanında Ylang-Ylang ile güçlenen Tom Ford Black Orchid’de rom ve siyah erik birlikteliğinin oluşturduğu destansı notalar da ön plana çıkıyor.

İlgili İçerikler

Parfüm ya da koku uzun yıllardır insaların en çok tercih ettiği kozmetik ürünleri arasında yer alıyor. Güzel kokmak toplumda bir...

9,0

(2)

Benzer Şeyler
Hugo Boss Bottled

Hugo Boss, belki de dünyanın en ünlü moda markaları söz konusu olduğunda akla ilk gelenlerden...

Givenchy Gentleman

Dünyanın en popüler moda ve parfümeri markalarından Givenchy lüks, ihtişamlı ve özgün ürünleriyle moda tutkunları...

Givenchy Gentleman Society

Givenchy markasının yaratıcısı Hubert de Givenchy çok ünlü bir moda tasarımcısı olmasının yanında dünyanın en...