bifikirbifikir

TCL NXTPAPER 12 Pro

TCL Technology
1 / 4

TCL, 2023 yılının Ocak ayında gerçekleştirilen “Consumer Electronics Show” (CES) organizasyonunda birçok yeni ürünü ile birlikte TCL NXTPAPER 12 Pro’yu da tanıttı. Las Vegas’ta her yıl düzenlenen etkinliğe damga vuran markalardan biri olan TCL’nin en çok dikkat çeken ürünlerinden biri de tablet bilgisayar modeli TCL NXTPAPER 12 Pro oldu. Organizasyon sonrasında Türkiye pazarına dair açıklamalar yapan TCL pazarlama sorumlusu Stefan Streit TCL NXTPAPER 12 Pro’nun Türkiye pazarında satışa çıkacağını işaret eden konuşmaları olsa da TCL NXTPAPER 12 Pro henüz Türkiye’ye gelmedi. TCL NXTPAPER 12 Pro’nun 2023 yılı sona ermeden Türkiye’ye gelmesi bekleniyor.

TCL markasının tablet bilgisayar alanında en güvendiği modellerinden ve amiral gemisi cihazlarından olan TCL NXTPAPER 12 Pro’nun 2023 yılına damga vurması bekleniyor. TCL NXTPAPER 12 Pro ile birlikte TCL tablet pazarındaki yerini iyice sağlamlaştırmayı hedefliyor.

TCL NXTPAPER 12 Pro Tasarım ve Donanım Özellikleri

Gayet sade ve şık bir tasarıma sahip olan TCL NXTPAPER 12 Pro’nun tasarımında dikkat çeken en önemli nokta ekran diyebiliriz. Çerçevesiz ve birinci sınıf malzemeden üretilen ekran TCL NXTPAPER 12 Pro’nun tasarımında en etkin detay olarak değerlendirilebilir. TCL NXTPAPER 12 Pro’da ekran dışında 2 mikrofon ve 4 güçlü hoparlör bulunuyor olması da cihaza ses konusunda büyük artı katıyor. 

TCL NXTPAPER 12 Pro sim kart destekli bir tablet bilgisayar. TCL NXTPAPER 12 Pro’da 5G desteği de bulunuyor. Aynı zamanda Wi-Fi ve bluetooth gibi diğer kablosuz bağlantı teknolojilerinin son sürümleri de cihazda standart olarak yer alıyor. 560 gram ağırlığındaki TCL NXTPAPER 12 Pro düşük sayılabilecek ağırlığı ve gayet makul boyutları ile ergonomi tarafında kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor.

TCL NXTPAPER 12 Pro Ekran ve Kamera Özellikleri

TCL NXTPAPER 12 Pro isminden de anlaşılacağı üzere TCL’e özel ekran teknolojisi NXTPAPER’in ikinci sürümünü kullanan bir tablet bilgisayar modeli olarak karşımıza çıkıyor. NXTPAPER 2.0 teknolojisi cihaza standart ekranlı cihazlardan iki kat daha fazla parlaklık sunma imkanı tanıyor. NXTPAPER 2.0 ekran normal ekranlara göre mavi ışığı %61 oranında daha fazla filtrelediği için ekranın yüksek parlaklığı kullanıcılara sorun yaratmıyor. Aksine çok daha kaliteli görüntü veren ve daha az göze zarar veren bir ekran tüketicilere sunuluyor.

TCL NXTPAPER 12 Pro’da 12,2” boyunda, 2160 x 1440 piksel çözünürlükte IPS LCD ekran bulunuyor. 60 Hz yineleme hızı sunan ekranda NXTPAPER 2.0 teknolojisinin yanında parmak izi tutmaz kaplama, e-kitap modu, göz konforu modu gibi ekstra özellikler de yer alıyor.

TCL NXTPAPER 12 Pro’nun ön kısmında oldukça standart 8.0 MP bir selfie kamera bulunuyor. Arka kısımda ise otomatik odaklama özelliği olan 13 MP ana kamera bizleri karşılıyor. TCL NXTPAPER 12 Pro’nun arka kamerası ile FHD (1080P) video kaydı yapılabiliyor.

TCL NXTPAPER 12 Pro Performans ve Güç Ünitesi Verileri

TCL NXTPAPER 12 Pro modelinin kalbinde 8 çekirdekli MediaTek MT8771 yonga seti bulunuyor. Mali-G57 MC2 grafik işlemci ve 8 GB RAM bellek ile desteklenen performans ünitesi amiral gemisi bir tablet bilgisayar için gayet yeterli görünüyor. Cihaz 256 GB dahili depolama alanı seçeneği ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

TCL NXTPAPER 12 Pro’da 8.000 mAh kapasiteli yerleşik bir lityum polimer batarya bulunuyor. 18 W kablolu hızlı şarj desteğine sahip batarya standart bir güç ünitesi performansı sergiliyor. TCL NXTPAPER 12 Pro pil tarafında kendi segmentinin en güçlü modelleri arasında yer alıyor denemez.

  • TCL, 2023 yılının Ocak ayında gerçekleştirilen “Consumer Electronics Show” (CES) organizasyonunda birçok yeni ürünü ile birlikte TCL NXTPAPER 12 Pro’yu da tanıttı. Las Vegas’ta her yıl düzenlenen etkinliğe damga vuran markalardan biri olan TCL’nin en çok dikkat çeken ürünlerinden biri de tablet bilgisayar modeli TCL NXTPAPER 12 Pro oldu. Organizasyon sonrasında Türkiye pazarına dair açıklamalar yapan TCL pazarlama sorumlusu Stefan Streit TCL NXTPAPER 12 Pro’nun Türkiye pazarında satışa çıkacağını işaret eden konuşmaları olsa da TCL NXTPAPER 12 Pro henüz Türkiye’ye gelmedi. TCL NXTPAPER 12 Pro’nun 2023 yılı sona ermeden Türkiye’ye gelmesi bekleniyor.

  • TCL NXTPAPER 12 Pro henüz Türkiye’de satışa sunulmadığı için bu amiral gemisi tablet bilgisayarın Türkiye fiyatına dair elde bir veri yok. Fakat TCL NXTPAPER 12 Pro yurtdışında 500 ila 600 dolar aralığında satışa sunulmuş durumda. Buradan yapılacak bir çıkarım ile TCL NXTPAPER 12 Pro’nun vergisiz Türkiye fiyatının 15.000 Türk Lirası bandında olması bekleniyor. Üzerine ülkemizde uygulanan vergiler de dahil edildiğinde TCL NXTPAPER 12 Pro Türkiye’de satışa sunulursa 20.000 TL bandında bir fiyat etiketine sahip olacak gibi görünüyor.

  • TCL NXTPAPER 12 Pro isminden de anlaşılacağı üzere TCL’e özel ekran teknolojisi NXTPAPER’in ikinci sürümünü kullanan bir tablet bilgisayar modeli olarak karşımıza çıkıyor. NXTPAPER 2.0 teknolojisi cihaza standart ekranlı cihazlardan iki kat daha fazla parlaklık sunma imkanı tanıyor. NXTPAPER 2.0 ekran normal ekranlara göre mavi ışığı a oranında daha fazla filtrelediği için ekranın yüksek parlaklığı kullanıcılara sorun yaratmıyor. Aksine çok daha kaliteli görüntü veren ve daha az göze zarar veren bir ekran tüketicilere sunuluyor.

İlgili İçerikler

Büyük dehalar tarafından üretilen ve hayatı kolaylaştıran icatlar olmasaydı, hayatımızın şu anda nasıl olacağını hayal edebiliyor musunuz? Belki de düşüncelerimizi...

Aslında herkesin çok yakından şahit olduğu ve deneyimlediği bir gerçekten bahsetmek istiyorum. Günümüzde teknoloji çok hızlı bir şekilde gelişiyor ve...

Bilgisayarlar, gün geçtikçe hayatımızda çok daha fazla yer etmeye başladılar. Geçmişe baktığımızda bu kompleks cihazların kullanım alanları çok daha sınırlıydı....

2010’lu yılların ilk döneminde büyük popülarite yakalayan tablet bilgisayarlar bugün eski popülaritesinde kesinlikle değil. Bu durumda akıllı telefonların ekranlarının ciddi...

9,6

(1)

Benzer Şeyler
Samsung Galaxy Tab S9

Güney Koreli teknoloji devi Samsung artık bir gelenek halini alan “Unpacked” etkinliğinde yeni ürünlerini teknoloji...

Lenovo Tab P12 Pro

Dünyaca ünlü teknoloji markalarından biri olan Lenovo son derece iddialı bilgisayar ve çevre ürünleriyle de...

Xiaomi Pad 6

Çinli teknoloji devi Xiaomi 18 Nisan 2023 tarihinde düzenlediği lansman toplantısı ile yeni çıkan birçok...