bifikirbifikir

Kerem Bürsin

Kerem Bürsin

4 Haziran 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Kerem Bürsin, babasının mesleği gereğince çocukluk yıllarında farklı ülkelerde yaşadı. Lise yıllarını ise Amerika’nın Teksas eyaletinde geçirdi ve lise eğitimini de burada tamamladı. Üniversite eğitimini Emerson College’de almak üzere Boston’a taşındı. Boston’da geçirdiği yıllarda usta oyunculardan eğitimler alan Bürsin, 2006-2013 yılları arasında Amerikan yapımı bağımsız filmlerde ve televizyon filmlerinde rol aldı. 2013 yılında Türkiye’ye döndü ve burada ilk kez ekran önüne çıktı. 2013-2014 yılları arasında izleyicilerle buluşan Güneşi Beklerken isimli televizyon dizisinde üstlendiği başrol, Bürsin’in henüz ülkemizdeki ilk oyunculuk tecrübesinde büyük bir şöhret ve hayran kitlesi edinmesini sağladı. 2014 yılında en az Güneşi Beklerken kadar popüler olan Ulan İstanbul dizisine konuk oyuncu olarak katıldı. 2014-2015 sezonunda bir başrol daha üstlendi ve bu kez Şeref Meselesi dizisiyle ekranlarla buluştu. 2015’te Serenay Sarıkaya ile birlikte Mavi Jeans’in reklam yüzü oldu.

Kerem Bürsin’in rol aldığı ilk Türk filmi, 2014 yılında izleyicilerle buluşan ve Çağan Irmak’ın imzasını taşıyan Unutursam Fısılda idi. 2017-2020 yılları arasında Bu Şehir Arkandan Gelecek, Muhteşem İkili, İyi Oyun ve Can Feda isimli televizyon dizilerinde ve sinema filmlerinde rol aldı. Ayrıca, 2018 yılında Yaşamayanlar isimli internet dizisinde de başrol koltuklarından birindeydi. 2020 yılı Bürsin için oldukça yoğun geçti. Çünkü bu yılda hem Sen Çal Kapımı isimli televizyon dizisinde Hande Erçel’le başrolü paylaştı, hem de Aynen Aynen isimli internet dizisinde Nilperi Şahinkaya’yla birlikte başrol koltuğuna oturdu. Mavi Jeans’ten sonra Nike, Garanti Bankası, Nescafe ve H&M gibi birçok markanın reklam yüzü olan Bürsin, hâlen Türkiye’de çeşitli projelerde boy göstermeyi sürdürüyor.

İlgili İçerikler

Sözlük karşılığı “önemli rollerde oynayan genç erkek oyuncu” olan jön kelimesini Yeşilçam döneminden söz ederken daha çok kullanıyoruz. Çünkü ilk...

0

(0)

Benzer Şeyler

Ünlü ve güzel oyuncu Farah Zeynep Abdullah 17 Ağustos 1989’da, İstanbul’da dünyaya geldi. Irak Türkmeni...

Yeni nesil oyuncular ne kadar uğraşırsa uğraşsın Türk sinemasının en yakışıklı oyuncusu bayrağını her zaman...

Gerçek ismi Tamer Özyeğitoğlu olan Tamer Yiğit, 19 Ocak 1942 tarihinde Balıkesir’de dünyaya geldi. Akademi...