bifikirbifikir

Şükrü Özyıldız

Şükrü Özyıldız

18 Şubat 1988, İzmir doğumlu olan başarılı aktör Şükrü Özyıldız, üniversite eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü’nde başladı. Ancak bu bölümde bir yıl okuduktan sonra eğitimini farklı bir branşa yönlendirmek istediğine karar vererek yeniden üniversite sınavına girdi. Bunun üzerine Ege Üniversitesi İşletme Bölümü’nü kazandı ve İzmir’e taşınarak eğitimine başladı. Üniversite yıllarında Erasmus programına katılarak bir süreliğine Portekiz’de yaşadı. Yurt dışında geçirdiği süreç, Özyıldız’ın oyunculukla tanışmasına da vesile oldu. Bu dönemde oyunculuk eğitimi verilen bir workshop’a katılan ünlü aktör, kariyerini bu yönde çizmek istediğine karar verdi. Bunun üzerine Türkiye’ye döndüğünde Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin çatısı altına girdi ve oyunculuk eğitimi böylece başlamış oldu.

Şükrü Özyıldız’ı televizyon ekranlarında ilk kez 2011 yılında yayınlanan Derin Sular adlı televizyon dizisinde gördük. Derin Sular’ı; Fatmagül’ün Suçu Ne, Uçurum, Benim Hala Umudum Var, Çalıkuşu ve Şeref Meselesi gibi diziler izledi. 2013 yılında Neva adlı sinema filmiyle ilk kez beyazperdede de boy gösteren Özyıldız’ın sinema kariyeri Sevimli Tehlikeli, Kırık Kalpler Bankası, Her Şey Aşktan, Ekşi Elmalar, Cebimdeki Yabancı, Arif V 216 ve Aşk Taktikleri gibi filmlerle devam etti. Elbette bu sırada televizyon ekranlarından da uzak kalmadı. 2014-2015 sezonunda Şeref Meselesi’nde oturduğu başrol koltuğunu; devamında rol aldığı Tatlı Küçük Yalancılar, Kış Güneşi, Çoban Yıldızı, Nefes Nefese ve Akıncı dizilerinde de bırakmadı. Ayrıca, başarılı aktörün Jet Sosyete ve Masumlar Apartmanı dizilerine de konuk oyuncu olarak katıldığı biliniyor.

İlgili İçerikler

Sözlük karşılığı “önemli rollerde oynayan genç erkek oyuncu” olan jön kelimesini Yeşilçam döneminden söz ederken daha çok kullanıyoruz. Çünkü ilk...

0

(0)

Benzer Şeyler

Gerçek ismi Tamer Özyeğitoğlu olan Tamer Yiğit, 19 Ocak 1942 tarihinde Balıkesir’de dünyaya geldi. Akademi...

Türk televizyon ve sinema dünyasının en başarılı oyuncularından Tuba Büyüküstün 5 Temmuz 1982’de dünyaya geldi....

10 Nisan 1988 tarihinde Bursa’da dünyaya gelen Metin Akdülger, tiyatroyla lise yıllarında tanıştı. Bu yıllarda...