bifikirbifikir

İbrahim Çelikkol

İbrahim Çelikkol

14 Şubat 1982 tarihinde İzmit’te dünyaya gelen İbrahim Çelikkol’u günümüzde çoğu kişi oyuncu olarak tanıyor. Ancak aslında ünlü aktörün kariyeri, oyunculuktan önce basketbolculuk ve profesyonel modellikle başladı. Genç millî kadrosuna katılarak bir süreliğine basketbol oynayan Çelikkol’un oyunculukla tanışması sahalardan uzak kalmaya karar verdikten sonra gerçekleşti. Aslında onun oyunculuk kariyerinin dönüm noktası, ünlü yapımcı ve yönetmen Osman Sınav’la tanıştığı gün oldu. Çünkü Osman Sınav’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Pars: Narkoterör adlı televizyon dizisi, Çelikkol’un da ilk oyunculuk tecrübesiydi. Aktörlüğe 2008 yılında ve bu diziyle giriş yapan başarılı oyuncu, ilerleyen yıllarda M.A.T, Keskin Bıçak, Karadağlar ve İffet gibi televizyon dizilerinde rol aldı. 2012 yılında da Fetih 1453 adlı sinema filminde Ulubatlı Hasan karakterine hayat vererek ilk kez beyazperdede boy gösterdi.

2013-2014 sezonunda ekranlara taşınan Merhamet adlı televizyon dizisi, Çelikkol’un çok daha geniş bir kitle tarafından tanınmasına ve sevilmesine vesile oldu. Ardından, Sadece Sen adlı sinema filminde rol aldı. 2014-2021 yılları arasında Reaksiyon, Seddülbahir 32 Saat, Kördüğüm, Siyah Beyaz Aşk, Muhteşem İkili, Doğduğun Ev Kaderindir ve Bir Zamanlar Çukurova gibi çok sayıda televizyon dizisinde önemli roller üstlendi. Ayrıca, Kuş Uçuşu adlı internet dizisinde de oynadı. 2021 yılında Mesti Aşk adlı sinema fimiyle yeniden beyazperdeye dönen İbrahim Çelikkol, 2017 yılında Mihre Mutlu’yla dünya evine girdi. Çift, 2019 yılında oğulları Ali’yi kucaklarına aldı.

İlgili İçerikler

Sözlük karşılığı “önemli rollerde oynayan genç erkek oyuncu” olan jön kelimesini Yeşilçam döneminden söz ederken daha çok kullanıyoruz. Çünkü ilk...

0

(0)

Benzer Şeyler

Gerçek ismi Tamer Özyeğitoğlu olan Tamer Yiğit, 19 Ocak 1942 tarihinde Balıkesir’de dünyaya geldi. Akademi...

Türk televizyon ve sinema dünyasının en başarılı oyuncularından Tuba Büyüküstün 5 Temmuz 1982’de dünyaya geldi....

10 Nisan 1988 tarihinde Bursa’da dünyaya gelen Metin Akdülger, tiyatroyla lise yıllarında tanıştı. Bu yıllarda...