bifikirbifikir

Furkan Andıç

Furkan Andıç

4 Nisan 1990 tarihinde İstanbul’da doğan Furkan Andıç, lise eğitimini tamamlayana dek İstanbul’da yaşadı. 2007 yılında gerçekleşen lise mezuniyetinin ardından üniversite eğitimi almak için Ukrayna’ya taşındı ve burada Kiev Politeknik Üniversitesi’ne başladı. Birinci sene dil eğitimi aldıktan sonra ekonomi bölümüne geçti. Ancak ikinci senenin sonunda denklik şartı nedeniyle yeniden İstanbul’a dönmek durumunda kaldı. İstanbul’da eğitimini Bilgi Üniversitesi’nin Radyo ve TV Programcılığı bölümünde sürdürdü. İlk döneminde de yatay geçişle Yeditepe Üniversitesi’ne ve bu kez Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü’ne geçti. Andıç’ın ekran önündeki ilk oyunculuk tecrübesi 2011 yılında izleyicilerle buluşan Kolej Günlüğü dizisiyle gerçekleşti. Ancak bundan önce, 2007-211 yılları arasında Eti Bi Dolu, Vatan Bilgisayar ve Turkcell gibi markaların reklam filmlerinde rol aldı.

2011 yılında Desperate Housewives isimli yabancı diziden uyarlanan Umutsuz Ev Kadınları dizisinde yardımcı oyuncu olarak rol alan Andıç, ilerleyen yıllarda Adını Feriha Koydum: Emir’in Yolu, Yağmurdan Kaçarken ve Aşk Ekmek Hayaller gibi dizilerde yeniden yardımcı oyuncu rolünde karşımıza çıktı. İlk başrol oyunculuğu tecrübesini ise 2014-2015 sezonunda ekranlara gelen Kaçak Gelinler dizisiyle yaşadı. Daha sonra Tatlı İntikam, Meryem, Kardeş Çocukları, Her Yerde Sen ve Çatı Katı Aşk isimli televizyon dizilerinde hep başrolü üstlendi. 2017 yılında da ilk kez Damat Takımı adlı sinema filminin başrol koltuğuna oturarak beyazperdede boy gösterdi.

İlgili İçerikler

Sözlük karşılığı “önemli rollerde oynayan genç erkek oyuncu” olan jön kelimesini Yeşilçam döneminden söz ederken daha çok kullanıyoruz. Çünkü ilk...

0

(0)

Benzer Şeyler

Gerçek ismi Tamer Özyeğitoğlu olan Tamer Yiğit, 19 Ocak 1942 tarihinde Balıkesir’de dünyaya geldi. Akademi...

Türk televizyon ve sinema dünyasının en başarılı oyuncularından Tuba Büyüküstün 5 Temmuz 1982’de dünyaya geldi....

10 Nisan 1988 tarihinde Bursa’da dünyaya gelen Metin Akdülger, tiyatroyla lise yıllarında tanıştı. Bu yıllarda...