bifikirbifikir

Ekin Koç

Ekin Koç

21 Haziran 1992’de Antalya’nın Alanya ilçesinde dünyaya gözlerini açan Ekin Koç, liseden mezun olana kadar Antalya’da yaşadı. Ancak liseden mezun olduğunda İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde işletme bölümünü kazanınca İstanbul’a taşındı. Üniversitede okurken kariyerini oyunculuk üzerine şekillendirmek istediğini fark etti. Bunun üzerine bir yandan eğitimine devam etti, bir yandan da Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nin çatısı altında usta oyuncu Altan Gördüm’den oyunculuk dersleri almaya başladı. Ekin Koç’un ekran önündeki ilk oyunculuk tecrübesi, 2013-2014 sezonunda ekranlara taşınan Sana Bir Sır Vereceğim adlı fantastik televizyon dizisi oldu. Bu dizide Tilki karakterini canlandıran başarılı aktör; televizyon kariyerine Benim Adım Gültepe, Muhteşem Yüzyıl: Kösem ve Hayat Sırları gibi popüler dizilerle devam etti. Ayrıca, 2015 yılında ilk kez bir sinema filminde, Senden Bana Kalan’da rol alarak beyazperdede boy gösterdi.

Ekin Koç’u yalnızca televizyon dizilerinde ve sinema filmlerinde değil, internet dizilerinde de izledik. 2017’de 7Yüz, 2018’de de Bozkır adlı internet dizilerinde rol alan ünlü aktör, özellikle Bozkır’da gösterdiği performansla hem izleyicilerden hem de eleştirmenlerden tam not almayı başardı. 2018’de Bizim İçin Şampiyon, 2021’de de Okul Tıraşı ve Balkaya isimli sinema filmlerinde rol aldı. 2020 yılında Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin başrol oyuncularından biri olarak ekranlara konuk oldu. 2021 yılında Üç Kuruş adlı dizinin kadrosuna katılan Ekin Koç, son yılların en çok dikkat çeken ve gelecek vadeden aktörlerinden biri olarak değerlendiriliyor.

İlgili İçerikler

Sözlük karşılığı “önemli rollerde oynayan genç erkek oyuncu” olan jön kelimesini Yeşilçam döneminden söz ederken daha çok kullanıyoruz. Çünkü ilk...

0

(0)

Benzer Şeyler

Ünlü ve güzel oyuncu Farah Zeynep Abdullah 17 Ağustos 1989’da, İstanbul’da dünyaya geldi. Irak Türkmeni...

Yeni nesil oyuncular ne kadar uğraşırsa uğraşsın Türk sinemasının en yakışıklı oyuncusu bayrağını her zaman...

Gerçek ismi Tamer Özyeğitoğlu olan Tamer Yiğit, 19 Ocak 1942 tarihinde Balıkesir’de dünyaya geldi. Akademi...