bifikirbifikir

Burak Deniz

Burak Deniz

Son yılların en dikkat çeken ve sevilen aktörlerinden biri olan Burak Deniz, 17 Şubat 1991 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Ailesiyle birlikte küçük yaşta İzmit’e taşındı ve hem ilk ve orta hem de lise öğrenimini burada tamamladı. Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi’nin Sanat Tarihi Bölümü’nü kazanınca lisans eğitimi için yeniden şehir değiştirdi. Aslında oyunculuk kariyerine, henüz lise yıllarındayken adım attı. Bu yıllarda katıldığı bir oyunculuk atölyesinde yolları tesadüfen cast direktörü olan Gökçe Doruk Erten’le kesişti.

Erten tarafından keşfedilen Burak Deniz, ilk oyunculuk tecrübesini 2011 yılında ekranlara gelen Kolej Günlüğü adlı televizyon dizisiyle yaşadı. İlerleyen yıllarda birçok televizyon dizisinde yardımcı oyuncu rollerini üstlendi. 2012’de Sultan, 2013-2015 yılları arasında da Kaçak adlı televizyon dizisiyle ekranlarda boy gösterdi. 2015 yılında yine yardımcı oyuncu olarak rol aldığı Medcezir ve Tatlı Küçük Yalancılar dizileri, onun hem sektör hem de izleyiciler tarafından tanınması için önemli bir basamak oldu. Nitekim, 2016’da yardımcı oyunculuk yaptığı Gecenin Kraliçesi dizisinin ardından, ilk başrol deneyimini yine aynı yılda Aşk Laftan Anlamaz dizisiyle yaşadı. Başrol koltuğunu Hande Erçel’le birlikte paylaştığı bu proje, Deniz’in kariyerinde önemli bir dönüm noktası oldu.

2017-2019 yılları arasında Shameless’ın yerli uyarlaması olan Bizim Hikaye dizisinde Hazal Kaya’yla birlikte başrol koltuğunu paylaşan Burak Deniz, 2018 yılında Arada filmiyle ilk kez beyazperdede boy gösterdi. 2020 yılında da ilk internet dizisi tecrübesini Yarım Kalan Aşklar adlı projede yaşadı. 2021 yılında Maraşlı adlı televizyon dizisinin başrol oyunculuğunu üstlenen başarılı oyuncunun 2022’de Netflix aracılığıyla izleyicilerle buluşacak olan Şahmeran adlı internet dizisinde rol alması bekleniyor.

İlgili İçerikler

Sözlük karşılığı “önemli rollerde oynayan genç erkek oyuncu” olan jön kelimesini Yeşilçam döneminden söz ederken daha çok kullanıyoruz. Çünkü ilk...

0

(0)

Benzer Şeyler

Gerçek ismi Tamer Özyeğitoğlu olan Tamer Yiğit, 19 Ocak 1942 tarihinde Balıkesir’de dünyaya geldi. Akademi...

Türk televizyon ve sinema dünyasının en başarılı oyuncularından Tuba Büyüküstün 5 Temmuz 1982’de dünyaya geldi....

10 Nisan 1988 tarihinde Bursa’da dünyaya gelen Metin Akdülger, tiyatroyla lise yıllarında tanıştı. Bu yıllarda...