bifikirbifikir

Boran Kuzum

Boran Kuzum

1 Ekim 1992 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Boran Kuzum, oyunculuk kariyerine ilk adımı İstanbul Üniversitesi’nin Devlet Konservatuvarı’nda Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Ana Sanat Dalı’nda eğitim alarak attı. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2012 yılında Aşka Dokunmak, 2014 yılında da Bir Adam Yaratmak isimli kısa filmlerde oynayarak kamera önündeki ilk tecrübelerini edinmiş oldu. Boran Kuzum’un hem sektör hem de izleyiciler tarafından fark edilmesini sağlayan ilk proje, 2015 yılında televizyon ekranlarına taşınan Analar ve Anneler isimli dizi oldu. Burada Suat isimli bir eczacı kalfası karakterine hayat veren ünlü oyuncu, Okan Yalabık ve Binnur Kaya gibi usta oyuncularla bir arada çalışma fırsatı buldu. 2016 yılında ise Muhteşem Yüzyıl: Kösem adlı dizide I. Mustafa rolüne hayat verdi.

Hemen ardından, onu çok daha geniş kitlelere tanıtacak olan büyük bir rol üstlendi: 2016-2018 yılları arasında Taylan Biraderler’in yönetmenliğinde ekranlara gelen ve Milli Mücadele yıllarının konu edildiği Vatanım Sensin adlı televizyon dizisinde üstlendiği rol, Kuzum’u büyük bir üne ve hayran kitlesine kavuşturdu. 2017’de Cingöz Recai adlı sinema filminde, 2018’de de Şahin Tepesi isimli sinema filminde önemli roller üstlenen Kuzum, 2019’da Hakan: Muhafız’da rol alarak ilk kez bir internet dizisinde boy göstermiş oldu. 2020’de Biz Böyleyiz, 2021’de ise Aşkın Kıyameti ve Mest-i Aşk isimli sinema filmlerinde oynadı. Ünlü oyuncu, 2020 yılında başlayan ve 2022 yılı itibarıyla halen devam eden internet dizisi Saygı’da başrol koltuğunu Miray Daner ve Nejat İşler ile birlikte paylaşıyor. Behzat Ç: Bir Ankara Polisiyesi isimli televizyon dizisinin spin-off’u olan bu yapım, BluTV adlı dijital platform aracılığıyla izleyicilerle buluşuyor.

İlgili İçerikler

Sözlük karşılığı “önemli rollerde oynayan genç erkek oyuncu” olan jön kelimesini Yeşilçam döneminden söz ederken daha çok kullanıyoruz. Çünkü ilk...

0

(0)

Benzer Şeyler

Gerçek ismi Tamer Özyeğitoğlu olan Tamer Yiğit, 19 Ocak 1942 tarihinde Balıkesir’de dünyaya geldi. Akademi...

Türk televizyon ve sinema dünyasının en başarılı oyuncularından Tuba Büyüküstün 5 Temmuz 1982’de dünyaya geldi....

10 Nisan 1988 tarihinde Bursa’da dünyaya gelen Metin Akdülger, tiyatroyla lise yıllarında tanıştı. Bu yıllarda...