bifikirbifikir

Aras Bulut İynemli

Aras Bulut İynemli

25 Ağustos 1990’da İstanbul’da dünyaya gelen Aras Bulut İynemli, son yılların en sevilen ve tanınan aktörleri arasında yer alıyor. Oynadığı dizi ve filmlerde gösterdiği performans hem eleştirmenler hem de izleyiciler tarafından çok beğenilen başarılı oyuncu, kariyerine Sprite, GNC Turkcell ve Patos gibi markaların reklam filmlerinde oynayarak başladı. Söz konusu reklam filmlerinde gösterdiği performans, ülkemizin en başarılı yönetmenlerinden biri olan Zeynep Günay Tan’ın dikkatini çekti. Bunun üzerine İynemli, yakında başlayacak olan ve ileride bir fenomene dönüşen Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisi için deneme çekimine çağrıldı. Burada gösterdiği performansla dizi kadrosuna alınan başarılı oyuncu, canlandırdığı Mete Akarsu karakteriyle ülke çapında bir tanınırlık elde etti. Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisi 2013’te sona erdi, ancak İynemli’nin kariyer yolculuğu yükselerek devam etti.

2013’te ilk sinema filmi olan Mahmut ile Meryem’de oynayan İynemli; Muhteşem Yüzyıl, Maral: En Güzel Hikayem, İçerde, Çukur ve Çarpışma gibi birbirinden popüler televizyon dizilerinde rol aldı. Bu esnada sinemayı da ihmal etmedi. Tamam Mıyız, Martıların Efendisi ve Yedinci Koğuştaki Mucize filmlerinde gösterdiği performanslar övgüye boğuldu. Özellikle Yedinci Koğuştaki Mucize, Netflix aracılığıyla tüm dünyadan izleyicilerle buluştuğu için, İynemli’yi büyük bir şöhrete kavuşturdu. Defacto, Fiat Egea ve Vodafone gibi markaların reklam yüzü olarak ekranda boy göstermeyi sürdüren başarılı oyuncunun, 2023 yılında Disney+ adlı dijital platformda yayınlanacak olan Mustafa Kemal Atatürk dizisinde Atatürk rolüne hayat vermesi bekleniyor.

İlgili İçerikler

Sözlük karşılığı “önemli rollerde oynayan genç erkek oyuncu” olan jön kelimesini Yeşilçam döneminden söz ederken daha çok kullanıyoruz. Çünkü ilk...

0

(0)

Benzer Şeyler

Gerçek ismi Tamer Özyeğitoğlu olan Tamer Yiğit, 19 Ocak 1942 tarihinde Balıkesir’de dünyaya geldi. Akademi...

Türk televizyon ve sinema dünyasının en başarılı oyuncularından Tuba Büyüküstün 5 Temmuz 1982’de dünyaya geldi....

10 Nisan 1988 tarihinde Bursa’da dünyaya gelen Metin Akdülger, tiyatroyla lise yıllarında tanıştı. Bu yıllarda...