bifikirbifikir

Mitsubishi L200

Mitsubishi
Mitsubishi L200

Japonya’nın köklü markası Mitsubishi tarafından üretilen Mitsubishi L200, pick-up piyasasında en çok tercih edilen modellerden biri. 1978 yılında kamyonet olarak üretilmeye başlanan model, zaman içerisinde geçirdiği evrim ile segmentinde söz sahibi bir pick-up olmayı başardı. Birçok ülkede, farklı isimlerde satılarak, büyük bir pazar payı yakalamayı başaran L200, günümüzde dördüncü nesil versiyonları ile yollarda yer almaya devam ediyor. Dünya pazarında oldukça sağlam bir yer edinen markanın, imza modellerinden olmayı da sürdürüyor. L200’un son versiyonu yine oldukça donanımlı ve iddialı.

2021 model L200, 4 farklı versiyon üzerinden 6 farklı paket ile satışa sunuldu. Tornado versiyonu; AT, MT ve 4x4 MT paketleri ile satılırken, Blizzard 4x4 AT, Premium 4x4 AT, Storm 4x4 MT versiyonları tek paket seçeneği ile piyasada yer alıyor. Ülkemizde de bu versiyonların tamamı satılıyor. Bütün paketler motor ve teknik özellikler bakımından neredeyse aynı. Çekme ve taşıma kapasitesi bakımından ve şanzıman farkları bu versiyonları birbirinden ayırıyor diyebiliriz.

2021 model L200; 2,2 litre turbo dizel, Mivec teknolojisiyle üretilmiş bir motora sahip. Bu motor düşük egzoz emisyonu ve düşük yakıt tüketimi prensibi ile Mitsubishi tarafından üretiliyor. Motor 150 Hp beygir gücü ve 400 Nm tork üretme kapasitesine sahip. 6 ileri sport şanzıman, AT versiyonlarda otomatik, MT versiyonlarda ise manuel olarak karşımıza çıkıyor. 1.000 kg ile 1.200 kg arası değişen taşıma kapasitesi ve 2.700 kg ve 3.500 kg arası çekme kapasitesine sahip versiyonların tamamı bu alanda oldukça iyi değerlere sahip. Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre bir L200 bulmaları mümkün. Ayrıca farklı sürüş modları ile L200, birçok yol ve arazi şartında mükemmel bir çekiş ve sürüş konforu sağlıyor.

Yeni Mitsubishi L200, tasarım olarak da oldukça başarılı. Keskin ve net çizgiler, sportif bir anlayış ile birleştirilmiş. Sağlamlık ve gücün simgesi bir tasarım araca şık bir görünüm katmış. İç dizayn da oldukça başarılı. Güvenlik özelleri ile de fark yaratmayı başaran L200’de güvenlik donanımları oldukça iyi. Ön çarpışma önleyici sistem, otomatik uzun far, kör nokta uyarı sistemi, arka çapraz trafik alarmı, şerit takip sistemi, hatalı kalkış önleyici ve 7 adet hava yastığı bunun en büyük ispatı.

Aracın, teknolojik ve elektronik ek özellikleri de oldukça yerinde ve çağa uygun. Mitsubishi L200, tüm özellikleri ile pazarda yakaladığı başarıyı sonuna kadar hak ediyor.

Yorumlar
09.10.2021 - 15:04
Japon devi Mitsubishi tarafından üretilen efsane bir araç modeli söyleyin desek, belki de ilk ağızdan çıkan L200 pick-up olacaktır. Mitsubishi L200 piyasaya çıktığından beri oldukça revaçta bir pick-up modeli. Hatta, dünyada en çok satılan ilk beş pick-up modelinden biri denebilir.

L 200’ü bu kadar özel kılan; üstün dayanıklılığı, her koşula uyum sağlaması ve güçlü donanım özellikleri diyebiliriz. Ayrıca yaygın bir satış ve servis ağı da mevcut. Ülkemizde de neredeyse her köşe başında bir tane görebileceğiniz Mitsubishi L200, yıllar geçse de yenilenen yüzü ile bizlere hizmet etmeye ve en iyilerden biri olmaya devam edecek gibi görünüyor.
İlgili İçerikler

Pickup kamyonetler, işletmeler için yük taşımacılığı, zorlu arazi koşullarında çalışma kapasitesi ve günlük kullanım için geniş iç mekan gibi çeşitli...

Özkan Hacıoğlu, Türkiye Yol Şartlarında En İyi Pick-up Hangisi şeklinde bi'şey sordu. Var mı bi'fikrin?

8,9

(3)

Benzer Şeyler
FIAT Strada

Otomotiv sektöründe dünyanın en önde gelen şirketlerinden FIAT, 1996 yılında Strada modelini piyasaya sürerek, pick-up...

Toyota Hilux

Pick-up piyasasında büyük nam salmış bir Uzak Doğulu, Toyota Hilux. Geçmişi uzun zaman öncesine, 1968...

SsangYong Musso Grand

Koreli otomotiv şirketi SsangYong, pick-up pazarında rakipleri kadar adından söz ettirmeyi istiyor. Aslında marka 1993...